Bugun...Otomobil Ve Traktör Galericileri İle İstişare Toplantısı Düzenledi
Tarih: 01-02-2018 21:20:42 + -


Galericilerin şehir dışına taşınması için demokratik bir şekilde gerçekleştirilen görüşmeler, galericiler sitesinin alanının belirlenmesi yönünde devam edecek.


Otomobil Ve Traktör Galericileri İle İstişare Toplantısı Düzenledi

Dinç, “Ortak Akıl ile Hareket Ediyoruz”

 

Çankırı Belediyesi, Galericiler Sitesi Projesi’nin gerçekleştirileceği yer hakkında otomobil ve traktör galericileri ile istişare toplantısı düzenledi.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, ortak akıl ile karar vermek istediklerini belirterek galericilerin sorunlarını ve isteklerini dinledi. Dinç, Çankırı için önemli bir çalışmayı daha ortak akıl, istişare ve gerçeklik üzerinden ortaya koymak istediklerini ifade etti.

 

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda galericilere proje ve mevcut alanlar ile ilgili görsel sunum yapıldı. Ortak akıl platformunun oluşturulması amacı ile Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekibin de hazır bulunduğu toplantıda galericilerin sıkıntıları, istek ve çözüm önerileri dinlendi. Toplantının gündeminde Galericiler Sitesi’nin yapılması öngörülen alanlar, ihtiyaçlara uygunluk ve beklentileri karşılama açısından görüşüldü.

 

Galericilerin şehir dışına taşınması için demokratik bir şekilde gerçekleştirilen görüşmeler, galericiler sitesinin alanının belirlenmesi yönünde devam edecek.

 

 
Bu haber 2193 defa okunmuştur.

Etiketler :
Gazi / 02-02-2018 18:07:00

Bu yapılan toplantıyı çok gerçekci bulmuyorum.Tamamen göz boyama.Yıllarca yazıyor çiziyor bu sorunu dile getiriyoruz ama Çankırı'da işler oy endişesi ve adam kayırmayla yürüdüğü için yapılamıyor. Şehir içi Cadde ve Kaldırımlarda zincirlerle bağlı Traktörler,Tarım Makinaları ve sözde Galeri sıfatıyla hurda Araçlar sırf oy kaybederim korkusuyla insan yaşamını tehlikeye atarak faaliyetlerine devam ediyorlar... Rabia Parkı çevresine park eden Kamyon Otobüs ve Tırlarda işin cabası...

Mükerrem ÇELİK / 02-02-2018 08:29:00

Daha önce galericiler sitesi olarak bir yer inşaa edildi yer ve konum olarak ta gayet güzel bir yerde idi. Ancak maalesef belediye bu konuda yetersiz kaldı ve galericileri şehir dışına gönderemedi. Ortak akıl diye toplanmışlar amma buradan bir sonuç çıkacağını ben zannetmiyorum. Bu konularda Belediyenin otoriter olması lazım ahbap çavuş ilişkisiyle bu işler yürümez.

Feyzi dinlemez / 01-02-2018 21:55:00

Belediyenin 2013 yılında yapıp galericiler sitesi diye sattığı yere traktörcü ve galerileri niye geçirmediğini de sormak lazım. Biz şimdi yeniden yapmayı düşündükleri yerlerden almak ve geçmek zorundamıyız. Buralar satılırken traktörcü ve galerileri buraya geçireceğiz diye söylediler.Ama satıldıktan sonra hiçbir traktörcü ve galericiyi geçiremediler. Çarsı içerisinde kaç esnaf ceza ödedi. Bu yerlere gücü yeten ve yetmeyen esnaf arkadaşlar var. Bu insanlar her seferinde bu yerlerden almak zorundamı. Bir Çankırı da bu işi rayına oturtamadılar. Ben bu işi yine çözemeyecekleri kanaatindeyim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI