Bugun...Özel Bir Çocuğumuzun Pilotluk Hayali Gerçeğe Dönüştü
Tarih: 03-05-2018 11:58:47 Güncelleme: 03-05-2018 12:35:47 + -


Okul Müdürü Şaban Doğan, “Özel bir çocuğumuzun hayalinin hayat bulmasını sağlayan başta Ankara Vali Yardımcısı Sayın Murat Soylu’ya, havalimanı personeline ve Atılım Üniversitesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.


Özel Bir Çocuğumuzun Pilotluk Hayali Gerçeğe Dönüştü

İlimiz Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi idareci ve öğretmenleri tarafından yürütülen “Hayaller Hayat Buluyor, Bir Çizgi De Sen At” projesi, özel eğitime gereksinim duyan çocukların hayalini gerçekleştirmek için bu sefer Ankara Esenboğa Havalimanındaydı.

 

Hayali pilotlar gibi göklerde uçmak olan Ömer Faruk Demir, gerekli yazışmaların yapılmasının ardından Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu’nun da desteğiyle 30 Mart 2018 Cuma günü Ankara Esenboğa Havalimanında bulunan Atılım Üniversitesi hangarına ziyarette bulundu. Burada kendisi için özel olarak hazırlanan pilot kıyafetlerini giyen Ömer Faruk Demir uçağın kokpitine binmek için hazırlıklarını tamamladı. İlk olarak Canadair CL-600 tipi jetin kokpitine oturan Ömer Faruk Demir, uçağın nasıl havalandığını, nasıl manevra yaptığı ve önünde bulunan yüzlerce düğmenin ne işe yaradığı hakkında sorular sormayı ve sorularına verilen cevapları da dikkatlice dinlemeyi ihmal etmedi. Kokpitten iner inmez merak ettiği uçak çekerin de direksiyonuna oturan Ömer Faruk, uçak çekeri büyük bir ustalıkla sürerek herkesi kendine hayran bıraktı. Ardından sırasıyla ambulans uçak ve ambulans helikopterlerin de kokpitine oturan Ömer Faruk son olarak Gulfstream G550 tipi jetin de içini gezerek hangardaki pilotluk yolculuğunu tamamladı.

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu’yu odasında ziyaret eden Ömer Faruk Demir, burada sohbete katılarak teşekkürlerini iletti. Ayrıca Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu’nun hediye ettiği THY kargo uçağı maketiyle mutluluğu katlanan Ömer Faruk Demir, yapılan ikramlardan sonra yüzündeki gülücüklerle Ankara Esenboğa Havalimanından ayrıldı.

 

Okul Müdürü Şaban Doğan, “Özel bir çocuğumuzun hayalinin hayat bulmasını sağlayan başta Ankara Vali Yardımcısı Sayın Murat Soylu’ya, havalimanı personeline ve Atılım Üniversitesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Ankara Vali Yardımcısı Sayın Murat Soylu

 

 

Hayali Gerçekleşen Özel Çocuğumuz
Bu haber 1789 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI