Bugun...Özsu Ve Aydın Ailelerinin Mutlu Günü
Tarih: 16-05-2016 11:19:44 Güncelleme: 16-05-2016 11:47:44 + -


Çankırı’nın tanınmış ve sevilen ailelerinden Özsu ailesi ile İzmit/Kocaeli’nin sevilen Aydın ailesi dünürşü oldular.


Özsu Ve Aydın Ailelerinin Mutlu Günü

Eylem İle Meriç Dünya Evine Girdiler

 

Meriç ile Eylem’in ömür boyu sürecek beraberliklerinin başlangıcında uzaktan ve yakından İzmit/Kocaeli ve Çankırı’daki düğün merasimine gelerek Özsu ve Aydın ailelerini mutlu günlerinde yalnız bırakmayan davetli konuklara teşekkürler.

 

Davetli konuklarını aralarında görmekten mutluluk duyan her iki ailede sevinçliydiler.

 

Çankırı’nın tanınmış ve sevilen ailelerinden (Çankırı Eski Köy Hizmetleri müdürlüğünde çalışırken daha sonra kurum değişikliği sonucu Karayolları 157. Ilgaz Şube Şefliğinden emekli) Osman- Gülay Özsu çiftinin oğlu Meriç Özsu, Fatma-Aydın Aydın çiftinin biricik kızları Eylem Aydın Çankırı’da yapılan görkemli bir düğünle dünya evine girdiler..

 

07 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 19:30’da İzmit/Kocaeli Lastik İş Sosyal Tesislerinde yapılan Kız evindeki kına ile başlayan düğün töreni, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 19:30 da Çankırı Koç Otel Gökkuşağı Düğün salonunda devam etti.

 

Dünya evine giren Eylem ve Meriç’i beraberliğe adım attıkları bu çok özel günlerinde yakınları ve sevenleri yalnız bırakmadı. İşte Çankırı düğünü böyle olur düşüncesiyle ilimizde yaran meclislerinde bulunan çok sayıda Büyük ve Küçükbaşğalar, yaranağalar yaran gösterisi ile Özsu ve Aydın ailelerinin mutluluklarını paylaştılar, genç çiftleri onurlandırdılar. Düğüne Kızılırmak ilçe Kaymakamlığı, çok sayıda işadamı, siyasetçi, bürokrat ile düğün sahiplerinin, komşuları akraba ve yakınları katıldı.

 

Genç çiftlerimizin resmi nikahı daha önce İzmit/Kocaeli Lastik İş Sosyal Tesislerinde yapılan muhteşem bir merasimle kıyılırken gelin kızımızın kına ve düğün merasimine Çankırı’dan da eş, dostlar katılım yapmıştılar. 

 

Nikâh merasiminin ardından düğün aynı güzellikle geç saatlere kadar sürdü. Bu önemli gecede tüm konuklara unutulmaz bir gece yaşatılırken, salonda bulunan yaranağalarımızda Çankırı oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlenme imkanı buldular. Çankırı yaran kültürünü sergilediler.

 

Düğün töreni boyunca Osman- Gülay Özsu aileleri ve Fatma-Aydın Aydın aileleri şehiriçi ve şehir dışından, uzaktan ve yakından gelen misafirlerle tek tek ilgilenerek örnek bir misafirperverlik gösterdiler. Düğünde davetliler müzik eşliğinde eğlenerek genç çiftin mutluluklarına ortak oldular.

 

Meriç ve Eylem Hayatlarının İmzalarını Birlikte Attılar

 

İzmit/Kocaeli ve Çankırı’da yapılan düğün törenine katılım bir hayli yoğundu. Gülay-Osman Özsu çifti oğulları Meriç, Fatma-Aydın çifti kızları Eylem için ellerinden geleni yaparak muhteşem bir düğüne damga vurdular.

 

Gelin hanım Eylem ile Damat Meriç Bey mutlu günlerinde arkadaşları ile birlikte bol bol oynadılar, hiç oturmadılar, yorulmadılar. Birbirinden renkli görüntülerin gerçekleştiği düğünde Çankırı’nın güçlü ses ve saz sanatçıları gövde gösterisi yaptılar. Bir birinden güzel oyun havaları, Türk sanat müziği, yaran meclisi oyun havaları eserlerini sunan müzisyen arkadaşlar salonu ısıttılar, dillere destan müzik şov yaparak davetlileri coşturdular.

 

Düğün takı merasimi, çeşitli ikramların yapılması ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.

 

www.haberci18.com internet medyası olarak Özsu ve Aydın ailelerini kutlar, amaçları yuva kurmak ve gayeleri mutlu olmak olan Eylem ile Meriç’e sağlıklı, nice uzun ömürler, mutluluklar dileriz. Hayırlı uğurlu olsun. Bir yastıkta kocayın emi diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damadımız Meriç Özsu Büyük ve Küçük Başağaları, Çavuşu ve yaranağa arkadaşları ile omuz omuza.
Bu haber 10330 defa okunmuştur.

Etiketler :
satılmış armut / 18-05-2016 10:08:00

ALLAH mesut etsin kardeşimFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI