Bugun...PTT Mesai Saatlerinde Değişiklik Yaptı
Tarih: 04-01-2017 19:26:23 Güncelleme: 04-01-2017 19:33:23 + -


Karaca "Sabah 8.30 da başlayan mesaimizi 19:00'a kadar uzattık. Cumartesi günleri de 10.00 ve 16.00 saatleri arasında PTT merkezimiz açık. Bu da çalışan halkımıza ve memurlarımıza yönelik alınan bir tedbirdir. Halkımızın bundan haberi olmasını istedik." dedi.


PTT Mesai Saatlerinde Değişiklik Yaptı

PTT Çankırı Başmüdürü Nuri Karaca makamında basın mensuplarına açıklamada bulundu. Karaca, mesai saatlerinde değişiklik yaptıklarını açıkladı.

 

Çalışan vatandaşlara yönelik mesai saatlerinde değişiklik yaptıklarını açıklayan Karaca, "Çalışan halkımıza yönelik olarak  mesai saatlerimizi  saat 19:00’a kadar uzatıyoruz. Öğlen tatillerinde de açık olacağız. Dolayısıyla sabah 8.30 da başlayan mesaimizi 19:00'a kadar uzattık. Cumartesi günleri de 10.00 ve 16.00 saatleri arasında PTT merkezimiz açık. Bu da çalışan halkımıza ve memurlarımıza yönelik alınan bir tedbirdir. Halkımızın bundan haberi olmasını istedik." dedi.

 

Karaca şöyle devam etti:

 

"Döviz bozdurandan komisyon almıyoruz. PTT CEL abonesi olanlara kargodan yüzde 20 indirim yapıyoruz. Kitap gönderenlere ise yüzde 50 indirim yapıyoruz. Üniversite öğrencilerine ise kargoda yüzde 45  indirim var. Halkımızın bir çoğunun haberi yok sanıyorum. Böyle bir hizmet sunmayı uygun bulduk. Ptt CEL de çok uygun tarifeler var. çok ucuz tarifeler.

 

Personelimizin de çalışma saatlerini ayarlıyoruz. Bir kısmı mesai alacak, bir kısmı geç gelip geç gidecek. Zaten bir gişe açık olacak. Öğlen de aynı şekilde olacak. Halkımıza kapalıyız demeyelim diye herşeyden faydalansın diye böyle bir çalışma yapıyoruz. Dolayısıyla personel açısından da herhangi bir mağduriyet yok. Personelimiz de ona göre kendisini ayarlayacak. Yıl başı itibariyle başladı bu uygulama. Türkiye genelinde değil ama pilot bölgelerden biri de Çankırı. İşlem yoğunluğu olan yerlerde yapılıyor, Çankırı da bu illerden birisi.  Akşam 19:00'a kadar olan uygulama genel müdürlüğümüzün uygulaması, öğlen çalışma uygulaması ise sadece bize ait olan bir çalışma olacak."

 

"Çankırı PTT konusunda çok ileride, çok iyi yerdeyiz" diyen Karaca, "Halkımızda duyarlı bu konuda. Biz de halkımızın özellikle her hangi bir konuda şikayeti olursa bizlere gelebilir. Talep ve şikayetlerini her zaman bizlere iletebilir. PTT Kargomuz biraz daha ön planda. Havalemiz de diğer bankalara nazaran daha ucuz. Kargo ve havalede iyi durumdayız. İndirimlerimiz de çok uygun durumda. Ayrıca vatandaşlar bizim kurumumuzu güvenli buluyorlar. En ücra yerlere kadar gidiyoruz. Çoğu özel şirketlerin bazı işlerini de bizlere verdiği oluyor. Onları da biz yapıyoruz. Yani işimizi ne kadar iyi yaptığımızın göstergesidir.  Hac ön kayıtlarını da almaya başladık. Paralarını bizler aracılığıyla yatırabiliyorlar." dedi. 

 

 

 
Bu haber 3790 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI