Bugün...Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun’dan Basın Açıklaması
Tarih: 22-03-2019 08:41:03 + -


Uzun "Gerçekler ortada. Gerçekçi çözüm üretemeyenlerin elinde bir argüman kaldı. Karşı çıkan kim varsa hain, terörist, fetöcü ilan etmek." dedi.


Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun’dan Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

 

31 Mart seçimleri dolayısıyla siyasi partilere ve iktidara seslenen Uzun,  “31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldı. Ancak haftalardır beka probleminden bahsediliyor. Ülkenin gerçek problemlerine yönelik çözüm önerileri gerçekçi bir şekilde ortaya konmuyor. Çünkü ne ekonomide, ne dış politikada ne de yerel yönetimlerle ilgili millete söyleyebilecekleri bir şey kalmadı.

 

Yerel seçimleri beka seçimi gibi gösterip milletimizi korkutarak oy devşirmeye çalışmak, son zamanlarda zirve yapan ekonomik problemlerin sadece kısa vadeli vaatlerle çözülecekmiş gibi göstermek, 31 Marttan sonra her şeyin iyi olacağını iddia etmek endişe verici bir durumdur.  Hani 24 Hazirandan sonra her şey düzelecekti?

 

Gerçekler ortada. Gerçekçi çözüm üretemeyenlerin elinde bir argüman kaldı. Karşı çıkan kim varsa hain, terörist, fetöcü ilan etmek. Halbuki bu çıkışlar ülkenin sorunlarını daha da içinden çıkılmaz bir noktaya doğru sürükler. Ötekileştirme ve kutuplaştırma nedeniyle iç huzurun, güvenin, saygının ve kardeşliğin heba olmasına neden olur.

 

Gelinen süreçte, belediyelerde şimdiye kadar neler olup bittiğini anlamak durumundayız. Karanlık ve buhranlı bir dönemden geçtiğimizi bilelim. Seçimlerin yerel seçim havasından çıkarılıp genel seçim havasına evrilmesi, hatta ‘beka meselesi’ adı altında savaşa gider gibi bir hava oluşturulması bunun açık delilidir. Ülkeyi beka problemiyle karşı karşı getirenlerin ‘hadi bizi tercih edin, ülkenin bekasını kurtaralım’ demeleri gerçeği yansıtmamaktadır.

 

O halde artık emaneti ehline teslim etme zamanı gelmiştir. Halkı korkutan değil, çare üreten dürüst yönetim, dürüst başkan anlayışıyla, çare var. Her türlü olumsuzluğa karşı çaresiz değilsiniz. Çare var diyecek bir yönetim anlayışına şiddetle ihtiyacımız var.

 

Saadet Partililer olarak bizler, dürüstlük ve güven başta olmak üzere kardeşliğimizi pekiştirecek bir yönetim anlayışının iş başına gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu anlayış Millî Görüş belediyeciliğidir. ‘Rüşvet alan da veren de mel’undur’ Hadîs-i Şerifinin gereğince yetim malına sahip çıkar gibi belediye mülküne sahip çıkmak, aldanmamak ve aldatmamak bizim şiarımızdır.

 

Bu anlayışta ‘falancanın selamı var’ diye gelenlere değil, Allah’ın selamıyla, ‘Selamun aleykum’ diyerek gelenlere itibar edilir.

 

Birilerinin hatırına, hem ilimizin, hem ilçemizin, hem beldemizin geleceğini yani kendi geleceğimizi ateşe atmayalım. Bu manada Milli Görüş'ün 94 ruhunun gerçekten Saadet Partisi’nde olduğunu bilelim. Herkese, her yere eşit, milletin parasını çarçur etmeden, israfı kökünden söküp atarak gerek altyapı ve gerekse üstyapı hizmetlerini yapacak, kardeşliği ve içi huzuru yaşadığımız şehire, ilçe ve beldeye hakim kılacak olan adil belediyecilik anlayışı çerçevesinde Çankırı Merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde, beldelerde, inançlı, ehliyet, liyakat sahibi adaylarımızla Saadet Partisi olarak huzurunuza çıkmaktayız. İlkelerimizden taviz vermeyeceğimize, ayrım yapmadan, toplumu kutuplaştırmadan, partizanlık gütmeden, ilimizin, ilçemizin, beldemizin huzuru ve saadeti için canla başla çalışacağımıza söz veriyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimize selam, saygı ve sevgilerimizi sunar, 31 Mart yerel seçimlerinin Çankırı’mız ve tüm ülkemiz için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ve niyaz ederiz.
Bu haber 870 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI