Bugün...Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun’dan Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’na Sert Tepki
Tarih: 12-03-2019 18:17:40 + -


Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun’dan Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’na sert tepki göstererek “Tarihimizde bu kadar aşağılık ve rezil siyaset yapıldı mı bilmiyorum.” dedi.


Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun’dan Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’na Sert Tepki

Sert Tepki

 

Milletvekili Sayın Çivitçioğlu'nun özellikle Çerkeş ve Orta'da yapmış olduğu konuşmalara yönelik olarak Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun Bey eleştirilerinin, kamuoyu ile paylaşılması talebinde bulunarak basın açıklaması yaptı.

 

Uzun yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun’dan Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’na sert tepki göstererek “Tarihimizde bu kadar aşağılık ve rezil siyaset yapıldı mı bilmiyorum.” dedi.

 

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, geçtiğimiz günlerde özellikle Çerkeş ve Orta ilçelerimizde Ak Parti teşkilatları tarafından gerçekleştirilen programlarda yaptığı konuşmaları ve Saadet Partisine karşı yürüttüğü ayrıştırıcı propaganda ve söylemleri nedeniyle Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’nu sert bir şekilde eleştirdi.

 

Uzun, yapmış olduğu basın açıklamasında her zamankinden daha fazla huzura, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde Salim Çivitçioğlu’nun kullandığı dil ve uslübün kabul edilemez olduğunu belirterek şöyle konuştu:

 

“Çankırı’mızın birlik ve beraberliğinden, huzurumuzdan, öncelikli olarak sorumlu olan milletin vekilini bu ayrıştırıcı ve ötekileştirici tavrı nedeniyle şiddetle kınıyoruz. Özellikle Çerkeş ve Orta ilçemizde, ısbatı ve belgesi olmadığı halde HDP ile ittifak yapıyor diye Saadet Partimize ve O’nun memleket sevdalısı mensuplarına yalan, iftira ile yuh çektiriyor.

 

Tarihimizde bu kadar aşağılık ve rezil siyaset yapıldı mı bilmiyorum.

 

Beyefendi biz seni biliyoruz. Çankırı’lı hemşerilerimiz de bilir ki senin Millî Görüş’le uzaktan yakından alakan yok. Bu uslüp, verdiğiniz bu fotoğraf ilimize, insanımıza yakışmıyor. Boşuna uğraşmayın. Sağda solda bağırıp çağırmayın. Çankırı’mızdan vatan haini çıkmaz. Herkes birbirini tanıyor. Boşuna insanları germeyin. Savaşa değil yerel seçimlere gidiyoruz. Dürüst olunuz. İnsaf, iz’an ve adaleti elden bırakmayınız.

 

Bu tavrınız geri teper.

 

Yerel seçimleri beka seçimi gibi gösterip milletimizi korkutarak, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı söylemlerle oy devşirmeye çalışmanız kabul edilemez bir durumdur.

 

İnsanımız kendi derdine düşmüş. Bir çıkış yolu arıyor. Derman arıyor. Esnafımız kan ağlıyor. Pazarcı perişan. Fabrikalar kapanıyor, binlerce Anadolu evladı işsiz kalmış. Kurşunlu seramik fabrikasında binlerce kişi çalışıyordu. Kapandı. Çözüm söyleyiniz. Öneriniz nedir? Çankırılı sizden iş, aş, çare bekliyor. Size ümit bağlamışlar. Geçen seçimde kahir ekseriyet size oy vermiş. Ayıptır, günahtır. Bırakın bu bel altı vurmayı.

Saadet Partisi olarak biz kucaklayıcı, bütünleştirici, birlik ve beraberlik içinde yaşama arzumuzu ve engin sağduyulu temiz siyasetimizi devam ettireceğiz. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerinde ittifaksız olarak sadece biz varız. Kopyaladığınız “94 Ruhu”nun patenti bize aittir. Allah’ın izniyle ve halkımızın teveccühüyle bu ruhu hayata geçirecek olan kadro bizdedir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İleri sürdüğünüz yalanlarınızla, attığınız iftiralarla, yürüttüğünüz karartma, karalama ve çirkin propagandalarınızla Saadet Partimize ve güzide mensuplarına asla zarar veremeyeceksiniz. Sadece kendi egonuzu tatmin edersiniz. Buradan size bir şey çıkmaz. Son söz yine hemşerilerimizin olacak ama korktuğunuz başınıza gelecektir. Bu ötekileştirici, kutuplaştırıcı tavrınız yüzünden sandıkta gereken cevabı alacaksınız. Biz, Çankırılı hemşerilerimize güveniyoruz.

 

En önemlisi de Allah cc her şeyi görendir, bilendir ve hesap sorandır.”
Bu haber 2637 defa okunmuştur.

Etiketler :
ali kamalı / 13-03-2019 18:28:00

Türkiye de her seçim bölgesinde seçime giren tek parti var. hayır hayır akp değil. saadet partisi. yaaa... sanırım kastettiği Şanlıurfa da diğer partilerin Sp adayını desteklemesi. oradaki destek Sp adayı olduğu için değil, aşiret reisi olduğu için.

Dursun Balcı / 13-03-2019 07:35:00

Sayın Ömer UZUN ağzına yüreğine sağlık, bunlar kendilerini ne zannediyorlar bilmiyorum. Vekil olmuşsun ama adam olamadıktan sonra. Zannediyorlar ki; Bunlar çok zeki, halk çok aptal. Bunlar çok bilmiş, halk çok cahil. Bunlar çok güçlü, halk zayıf. Şöyle bir bakıyorlar tepeden tepeden, bir de seçim varya yalandan gösteriler, göstermelik geziler bulunmalar, camide poz vermeler, pazarda esnaf ziyareti kamerasız fotoğrafsız bunları ne zaman yaptınız. Salim Çivitcioğlu piyangodan vekil olursa yapacağı çalışmada bu olur.Ne yapalım Ömer Bey bu adamlarda vekil olmuş.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI