Bugun...Saadet Partisi Çankırı İl Başkanlığından Ramazan ayı Basın Bildirisi
Tarih: 17-05-2018 03:12:46 + -


Karatatar "Filistin halkının acısı bizim acımızdır. Kalbimiz onlarla beraberdir. Yılın en anlamlı zaman dilimi olan bu mübarek ayda onların acısını paylaşıyor ve onlarla empati kuruyoruz." dedi.


Saadet Partisi Çankırı İl Başkanlığından Ramazan ayı Basın Bildirisi

“Ramazan ayının esenlik dolu atmosferini doya doya hissettiğimiz günlerdeyiz. On bir ayın sultanı, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerife ulaşmanın hep birlikte huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bugün Müslümanlaş olarak kutuplaşmaları ve ayrışmayı bir tarafa bırakıp birbirimizi anlamaya, birbirimize karşı dürüst olmaya, sevgi ve saygı göstermeye, elimizdeki malı, gönlümüzdeki sevgiyi paylaşmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

 

Birliktelik ve dayanışmanın en güzel şekilde yaşandığı, insani ve ahlaki erdemlerin toplumsal hayata daha güçlü bir şekilde yansıdığı bu kutlu mevsime, gönül coğrafyamızda meydana gelen savaş, terör, akan kan ve göz yaşı nedeniyle ne yazık ki sıkıntılı başladık.  Duamız ve temennimiz odur ki; bu vahşet, bu acılar, bu terör Ramazan-ı Şerif vesilesiyle sona ersin. Milletimize,  İslam dünyasına ve tüm insanlığa huzur ve saadet gelmesine vesile olsun.

 

An itibariyle Filistin’den, Gazze’den geden gelen yürek yakıcı haberler bizleri ziyadesiyle yaralamakta ve üzmektedir. Terör devleti İsrail’in tutumu her türlü ölçüden ve hakkaniyetten uzaktır. ABD’nin güttüğü siyaset ise yeni provokasyonların ve BOP projesiyle ilgili şeytanî planların habercisi niteliğindedir. Şiddetle ve nefretle lanetliyoruz.

 

Mazlum Filistin halkının bu şartlarda ramazan ayına girdiğini görmek bizlere acı vermektedir. Hepimiz biliyoruz ki ramazan, merhametin ve paylaşmanın ayıdır. Filistin halkının acısı bizim acımızdır. Kalbimiz onlarla beraberdir. Yılın en anlamlı zaman dilimi olan bu mübarek ayda onların acısını paylaşıyor ve onlarla empati kuruyoruz.

 

Bu cümleden olarak iktidarın bu vahşete son verecek acil çözümler üretmek mecburiyeti hasıl olmuştur. Somut adımlar atılmalıdır. Hamasi nutuklar ve söylemleri bir kenara bırakıp yıllardır pekiştirdikleri ABD stratejik müttefikliğini, İsrail ile normalleşme sürecini derhal askıya alıp İsrail ile yapılmış olan anlaşmaları yırtıp atmalıdır. 

 

Cenâb-ı Hak, bu ramazan iklimini gönül coğrafyamızda akan kanın, gözyaşının, terörün, vahşetin durdurulmasına vesile kılsın. Oruçlarımızı, tüm dua ve niyazlarımızı kabul buyursun. Bizlere bereket ve merhamet ihsan eylesin.  Ülkemizde ve dünya üzerindeki bütün Müslümanlara hayırlı ve bereketli ramazanlar dileriz.  Sağlık, saadet, esenlik ve huzurla daha nice Ramazanlara, Bayramlara erişmeyi hepimize nasip eylesin. Amin.”
Bu haber 1245 defa okunmuştur.

Etiketler :
Faruk KARATATAR / 17-05-2018 21:52:00

Merak buyurmayasınız. Hiç olmadığı kadar zihnim açık ve berraktır. Hamasî nutuklara ve yandaş medyanın narkozuna aldanıp aklımı da kiraya vermedim. Biz neyi konuşuyoruz. Siz hakikat peşinde iseniz, sebep sonuç ilişkilerini iyi değerlendirirsiniz. Her defasında yanılan ve yanıltan bir iradeye böyle bağlanıp kalmazdınız. Kendi bakanlarının ifadesiyle son 80 yılın en büyük krizine ve kriz sonrası ekonomik buhranlara, terör ve vahşete memleketimizi ve gönül coğrafyamızı nasıl sürüklediklerini iyice düşünüp ona göre yorum yazınız. Biz kimsenin düşmanı değiliz. Yıllarca ABD, AB'ye, İsrail'e ve fetöye ne isterlerse verenlerin ve onlara sorgusuz sualsiz omuz verenlerin şimdi kalkıp bize ders vermeye hak ve salahiyetleri yoktur. Sizin dahi saadetinizi dileyen insanlara karşı takındığınız tavırdan ve kullandığınız ifadelerden utanç duymalısınız. Selamlar...

Fikret / 17-05-2018 17:57:00

Faruk Karatatar Alzahamir oldunuz galiba sürekli eskiyi hatırlıyorsunuz yenileri hatırlamıyorsunuz.

Faruk Karatatar / 17-05-2018 15:53:00

Fikret Kardeş, Artık ezberler değişti. Sizin haberiniz yok mu? Saadet Partisi olarak hiç bir zaman zikzaklarımız olmadı. Kanmadık, kandırılmadık. Ayağımızı yere sağlam basıyoruz. Kendimizden eminiz. Yandaş medyanın dolmuşuna da hiç binmedik. Kudüs davamızda hiç taviz vermedik. Bu yorumu hangi siperden yazıyorsunuz bilmem ama siz hatları karıştırdınız galiba. 17 yıldır ülkeyi yöneten ve İsrail'e muhtaç edenleri, veya onlarca normalleşme anlaşması yapıp, eli kanlı katil Perez'i milletin meclisinde çılgınca alkışlayan ve alkışlatanları ve ABD, AB, İsrail şer üçgenine kara sevdaya tutulur gibi bağlanıp Fetö'yü de yanlarına alarak ihtilalın eşiğine getirenleri, bir değil, iki değil, üç değil defalarca aldananları ve aldatanları, İsrail ile yapılan anlaşmaları yırtıp atalım teklifini oy çokluğuyla mecliste reddedenleri, 80 ihtilalinin ürünü olan %10 barajını kaldırmayanları, toplumu ayrıştırıp kutuplaştıranları sorgulamanız gerekmez mi? Selam ve dua ile... Hayırlı Ramazanlar...

Fikret / 17-05-2018 12:46:00

Bildiri ile eylemler örtüşmüyor. İsraile karşı olduğunuzu söylerken 24 Haziran seçimlerinde İsrail- ABD güdümündeki CHP-İP ittifakınızda ne işiniz var? Laf ola beri gele.slogancı müslümanlık.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI