Bugun...Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaşın 30 Ağustos ve Kurban Bayramı Mesajları
Tarih: 25-08-2017 10:41:08 Güncelleme: 26-08-2017 07:09:08 + -


Vali Aktaş "Tüm Çankırılı hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramını en samimi duygularımla kutluyor; bayramın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum." dedi.


Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaşın 30 Ağustos ve Kurban Bayramı Mesajları

İlimiz Valisi Hamdi Bilge Aktaş Bayramları Kutlayan ayrı ayrı birer Mesaj Yayınladı.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. Yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Cesaret, azim, gayret, tevekkül ve inancın zirvesi olan İstiklâl Mücadelemiz; milletimizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere iyi bir ders olmuş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetimizden ödün vermeyeceğimizi ve sonsuza kadar var olacağımızı tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

 

Kahraman milletimizin vatan sevgisinin, azim ve iradesinin bir eseri olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden bu yoldaki dönüm noktalarından biri olmuş bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

 

Kurban Bayramı Mesajı

 

Müslüman âleminin ilahi bir armağan olarak kabul ettiği ve sevinçle karşıladığı bayramlar, dayanışma ve paylaşım ruhu ile birliğimizi güçlendirdiğimiz çok değerli ve müstesna zamanlardır.

 

Bu müstesna zamanda Allah adına kurban keserek, kurbanlarını paylaşan Müslüman kardeşlerimiz, sevgi ve merhameti bütün topluma yaymaktadır. İhtiyaç sahiplerinin unutulmadığı, dargınlıkların son bulduğu, sevgi ve muhabbetin yayıldığı, kardeşliğimizin güçlendiği huzur dolu bir bayram diliyorum. İslam dünyasında kan, gözyaşı, acı, şiddet ve nefretin bir an evvel son bulması ve bayramların artık anlamına uygun olarak güven ve huzur içinde idrak edilmesi, bizlere barış ve esenlik getirmesini yüce Allah’tan temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Çankırılı hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını, en samimi duygularımla kutluyor; bayramın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş

 
Bu haber 2994 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI