Bugun...Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Okul Aile Birlik Başkanlığından Yazıcı’ya Ziyaret
Tarih: 24-12-2016 19:57:06 Güncelleme: 24-12-2016 20:25:06 + -


Şehit Yahya Coşkuner Orta Okulu Müdürlüğü 2013-2014 ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yıllarında (ard arda 2 Dönem) Okul Aile Birliği başkanlığı yapan Mustafa Çelik, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında da Okul Aile Birlik Başkanlığına seçildi.


Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Okul Aile Birlik Başkanlığından Yazıcı’ya Ziyaret

Yazıcı'dan Şehit Yahya Coşkuner Orta Okuluna, Şehit Yahya Coşkuner Orta Okulundan da Yazıcı'ya Ziyaret

 

Ziyaretler Karşılıklı Devam Etti

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 02.12.2016 tarihinde Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

 

Okul yöneticilerinden bilgi alan Müdür Yazıcı, okulun birimlerini gezdi ve öğretmenlerle toplantı yaparak istişarelerde bulundu.

 

Eğitimde planlama, uygulama, kontrol ve önlem alma süreçlerinin önemini vurgulayarak çalışmaların bu kapsamda, etkili bir rehberlik, etkili bir sınıf yönetimim, etkili öğretim yöntemlerinin kullanılması ve ölçme-değerlendirme çalışmalarının bilimsel zeminde ve bilimsel metotlarla yapılarak öğrenci kazanımlarının mutlaka işlenmesi gerektiğini söyledi.

 

Şehit Yahya Coşkuner Orta Okulu Müdürlüğü 2013-2014 ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yıllarında (ard arda 2 Dönem) Okul Aile Birliği başkanlığı yapan Mustafa Çelik 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında kanun ve tüzük gereği görevi Harun bey arkadaşına devretmişti. 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının başlamasının ardından Okul Aile Birlik Başkanlığı seçimlerinin gerçekleşmesiyle birlikte nefes aralığı verdiği Şehit Yahya Coşkuner Orta Okulu Okul Aile Birlik Başkanlığı görevini 3. kez üstlenen Mustafa Çelik tam anlamıyla okulu, öğretmenleri ve öğrencileri için var gücü ile hizmet edeceğini vurguladı.

 

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu ve üyeleri 21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 16:00’da İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’ya ziyarette bulundular.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Okul Müdürü ve Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ederek mutlu olduklarını söyledi.

 

Ziyarette Okul Müdürü Hüseyin Demirdaş Okulda yapılan çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’ya bilgiler verdi.

 

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında oluşturulan yeni yönetime çalışmalarında başarılar dileyerek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Eğitime ve öğrencilerimize yapacağınız her katkı bizim için önemlidir. Bu nedenle çalışmalarınızda İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

 

“Kültürüne, değerlerine sahip çıkan öğrenciler yetiştirmeliyiz”

 

Ülke olarak eğitim alanında önemli mesafeler katedildiğinin altını çizen İl Müdürü Yazıcı “İl olarak okullarımız hem eğitim kalitesi hem de fiziki durumundan gayet iyi durumda. Bu aşamadan sonra bizim en önemli hedefimiz, çocuklarımıza kaliteli eğitimi vermenin yanında sosyal yönden yetiştirmektir.

 

Ailelerimizin en büyük beklentisi çocuklarımızı öğretmenlerimize emanet ederken onların iyi bir insan, kültürüne ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesidir” diyerek öğrencilerin başarıyı yakalaması için çok kitap okuması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Şehit Yahya Çoşkuner Ortaokulu Okul Aile Birlik Başkanlığı Görevini 3.Kez Üstlendi

 

Okul Aile Birliğinin yapısı, görev ve sorumluluklarını güzel bir şekilde takip eden, Okul ile aile arasında bütünleşmeyi gerçekleştirmek, Öğrenci Velisi ve okul arasında iletişimi ve iş birliğini sağlamak, Eğitim-öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek, Maddi imkanlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak, Okula maddî katkı sağlamak üzere kanun ve tüzük gereği bir dönem nefes aralığı verdiği Okul Aile Birlik Başkanlığı görevine 3.cü kez yeniden getirildi.

 

2016-2017 Eğitim Öğretim yıl dönümünde velilerinde katılımları ile gerçekleşen seçim sonucu Şehit Yahya Çoşkuner Ortaokulu Okul Aile Birlik Başkanlığı görevine getirilen Mustafa Çelik Okulu için, öğrencileri için, veliler için Okul idaresi, öğretmenleri ve yönetim kurulu üye arkadaşları ile birlikte hizmet için kolları yeniden sıvadı.

 

Türk Millî Eğitiminin Genel Amaçları ve Temel İlkeleri ile Atatürk İnkılâp ve İlkeleri doğrultusunda yetiştirmek üzere; okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve ailelerle iş birliği yapmak, Okulun amaçlarının gerçekleştirilmesine, stratejik gelişimine, fırsat eşitliğine imkân vermek ve öğretmenler kurulunca alınan kararların uygulanmasını desteklemek amacıyla velilerle iş birliği yapmak için kolları sıvayan Şehit Yahya Çoşkuner Ortaokulu Okul Aile Birlik Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, okul müdürü ve öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yayzıcı’yı ziyaret etti.

 

Çelik; Okulun kıyıda, kenarda kalmış bir okul olarak anılmasının kendisini çok üzdüğünü söyledi. Kıyıda, kenarda kalmış bir okul imajını üzerlerinden atmak istediklerinin altını çizen Çelik “Ekibimiz ile birlikte hizmetlere devam etmek, velilerimizin de bizlerin yanında olduğunu görmek ayrı bir mutluluk vermektedir.” Dedi.

 

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette başta eğitim–öğretim olmak üzere okullarının birçok alanda atılım yapmasını istediklerini vurgulayan öğrenci velisi Mustafa Çelik “Ayrıca öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda yetişmeleri için bütün imkanların seferber edilmesini istedi.”

 

Çelik İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı'dan proje olarak Okullarının arka bahçe kısmında boş bulunan alana Halı Saha yapılma sözünü ve müjdesini aldı.  

 

Ziyarette konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Çelik, Milli Eğitim Müdürlüğüne okula katkılarından dolayı teşekkür ettikten sonra  "Okulumuzun sorunları çok olmazsa da geçmiş yıllarda okulumuza yeterli destek sağlanmaması nedeniyle sorunlar büyümüş durumdaydı. Biz Okul Aile Birliği olarak okulumuza elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz, sizlerden de devletimizin imkanlarıyla destek olmanızı bekliyoruz" dedi. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Şehit Yahya Çoşkuner Orta Okulunun sorunlarını bildiğini ve yakınen takip ettiğini belirttikten sonra Okul Müdürü Hüseyin Demirdaş beyin ivedilikle okul ihtiyaçlarının bildirmesi durumunda gereğinin yapılması konusunda destek olacaklarını belirtti.

 

Ziyaret sonrasında Şehit Yahya Çoşkuner Orta Okulu Okul Aile Birliği başkanı Mustafa Çelik tüm öğretmen ve öğrenci velileri adına Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'ya teşekkür etti.

 

Ziyaret çeşitli ikramların yapılması ve günün anısına çekilen fotoğraflar sonrasında sona erdi.

 

Yazıcı Okul idaresi ve öğretmeleri ile birlikte

 

Mustafa Çelik görevi teslim aldığı Harun bey ve Okul idarecileri ile birlikte

 

 

 

Şehit Yahya Coşkuner Orta Okulu İdarecileri ve Okul Aile Birlik Başkanlığı, yönetim kurulu üye arkadaşları ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Yazıcı'nın makamındalar

 

 

 

 

 
Bu haber 2342 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI