Bugün...Şehitler Diyarı Çankırı’da Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi
Tarih: 06-01-2019 23:59:38 Güncelleme: 07-01-2019 09:33:38 + -


Ellerinde Türk bayrakları bulunan kortej, Atatürk anıtı önüne gelerek saygı duruşu ve İstiklal Marşını okunarak şehitlerin ruhuna dualar edildi.


Şehitler Diyarı Çankırı’da Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi

Sarıkamış Şehitleri Anma Programı Düzenlendi

 

Çankırı’da, Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı dolayısıyla "Gençlik Şühedanın İzinde" temasıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen anma programı, Gençlik Merkezi önünde toplanılarak, Sarıkamış Şehitlerini Anma programı kapsamında yürüyüş ile başladı.

 

Anma yürüyüşüne Vali Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Daire Müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Ellerinde Türk bayrakları bulunan kortej, Atatürk anıtı önüne gelerek saygı duruşu ve İstiklal Marşını okunarak şehitlerin ruhuna dualar edildi.

 

Gençlik Merkezi önünde başlayan anma programı Anıt alanına kadar yapılan yürüyüşte Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunmasının ardından Çerkeş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakkı Fidan tarafından Sarıkamış Şehitlerimizin anısına dua edildi.

 

Akabinde Gençlik Merkezinde devam eden programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Gençlik Merkezi Tiyatro bölümünün Sarıkamış Şehitlerimizin anısına hazırlamış olduğu tiyatro oyununun ardından anma programı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2926 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI