Bugun...Şehitlerimize Vefa
Tarih: 15-01-2018 14:20:22 + -


Pkk ile Fetö ile Deaş ile ayrıca sınırlarımızın güneyinde Pyd ve Ypğ gibi birçok terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Bu mücadele son terörist etkisiz hale gelene dek kararlılıkla devam edecek ve devamda etmelidir.


Şehitlerimize Vefa

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği olarak 14 Ocak 2018 Pazar günü Garnizon Şehitliğimize gerçekleştirdiğimiz Şehit ve Gaziye Vefa’dan yola çıkarak yapılan anma etkinliğine Garnizon Komutanımız P.Alb. Oğuz Çiçek Komutanımız da katıldı.

 

Çok değerli Şehit aileleri Kahraman Gaziler, davetimize icabet eden Sevgili dostlar.

 

Tarihin en soğuk olayı: Sarıkamış Harekâtı

 

22 Aralık 1914 tarihinde başlayıp, 9 Ocak 1915'de sona eren Sarıkamış Harekâtı toplamda 18 gün sürdü. 90 bin kahraman Osmanlı askerinin donarak ve hastalanarak hayatını kaybettiği harekâtın üzerinden 103 yıl geçti.

 

Enver Paşa'nın emriyle başlayan harekâtın amacı ise Rusları kuşatmak ve Kars, Ardahan, Artvin gibi Doğu illerini geri almaktı.

 

İlk iki günü başarıyla geçen taarruz sonrasında olumsuz hava koşulları nedeniyle seyrini değiştirdi. Kış, 3–4 Ocak 1915 gecesi daha da şiddetlendi. Fırtına ile yağan kar, yolları tıkayıp, çadırları yıktı. Arkasından da dondurucu soğuklar bastırınca, 90 bin Osmanlı askeri donma, dizanteri ve tifo gibi hastalıklardan dolayı hayatını kaybetti.

 

Allahuekber dağlarında 90 bin Şehit verdik. Hepsi Vatanları için canlarını donarak feda ettiler. T.C.Devleti Şehitlerin maneviyatı üzerinde yükseliyor. Şehitler Vatan için yaşadılar, Vatan için mücadele ettiler, toprağa değil her biri kalbimize gömüldüler.

 

Biz Bayrakları Bayrak yapan üstünde ki Kandır,

 

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır, düsturundan yola çıkarak, Şehitlerimizi rahmetle, ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi minnetle anıyoruz. Şehitlerimizi asla unutmayacağız. Gazilerimizle onur duyuyoruz. Evet, bugün Ülkemiz terörle büyük bir mücadele vermekte. Pkk ile Fetö ile Deaş ile ayrıca sınırlarımızın güneyinde Pyd ve Ypg gibi birçok terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Bu mücadele son terörist etkisiz hale gelene dek kararlılıkla devam edecek ve devamda etmelidir. Biz Şehit aileleri ve Terör Gazileri olarak Devletimizin sonuna kadar yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

 

İnanıyoruz ki! T.C Devleti, 783 bin 562 kilometre karesiyle bir bütündür. Asla parçalanmayacak asla bölünmeyecektir. T.C Devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Gazi Vatan sevgisinin sembolüdür.

 

Şehit ve Gazi toprağı Vatan, İnsanı Ulus yapan değerlerdir. Bu değerler uzantısında bu anlayışı içine sindiren kişiler olarak asla T.C Devletinin geleceğinden şüphemiz yoktur. Devletimiz son zamanlarda kendi Silahını kendi, kendi mühimmatını kendi yapar duruma geldi. Demek ki bizde yapabiliyor demek ki kendi kendimize yetebiliyoruz, demek ki başka Ülkelere bağlı kalmadan üretebiliyormuşuz.

 

Bu gün Devletimiz, çok büyük çok güçlü ve bulunduğu Coğrafyada dostlarına güven vermektedir. Şehit ve Gazilerimizin bu süreçte Ülkemizin gelişip büyümesi noktasında büyük katkı sağladıklarına inanıyorum.

 

Bu duygularla Kutsal değerler uğruna canını feda eden tüm Şehitlerimize Cenabı Allahtan Rahmet, Gazilerimize sıhhat ve afiyetler diliyorum.

 

Yüksel Teke-Gazi Emekli Astsubay & Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı

 
Bu haber 1242 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI