Bugün...Sıcaktan Bunalan Kedi Çeşmeden Böyle Su İçti
Tarih: 28-05-2018 17:52:25 Güncelleme: 29-05-2018 09:01:25 + -


Çankırı Belediyesi, Belediye Hizmet Binası yanında bulunan dinlenme alanını yeniledi. Yenilenen alan yıkılmadan bir gün öncede kedinin su içerken halini yakalayıp fotoğraflamıştık. Her şey Allah'ın izniyle.


Sıcaktan Bunalan Kedi Çeşmeden Böyle Su İçti

Kedi Çeşmeden Böyle Su İçti

 

Çankırı Şehir Merkezinde bulunan dinlenme alanında aşırı sıcaklar insanlar kadar hayvanları da bunalttı. Susuzluktan bitkin düşen kedi, çeşmeye çıkarak serinlemeye çalıştı.

 

Çankırı Belediyesi, Belediye Hizmet Binası ve Birlik Taksi Durağı yanında bulunan çeşmeye giden bir kedi, musluktan akan suyu içmeye çalıştı. Çeşmeden su içen kediyi görselleştirmeye çalışırken bu manzarayı görenler bu anı bizle beraber cep telefonu ile kaydetti.

 

Kedinin bu hali karşısında vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bizde bu olaya tanık olduk görselleştirmeyi başardık. Söz konusu dinlenme alanında çekilen fotoğraf dinlenme alanının yıkılmadan bir gün önceki halinde yakaladığımız bir karedir. Olacak ya kimse kimsenin kısmetini kesemiyor Buda Cenab-ı Allah’ımızın bir lütfü.  Bu gün haberini sayfamıza taşıdık. Fotoğraf orijinal çekim olup, fotomontaj falan değildir. İşte bu da bizim farkımız.

 

Belediyeden Şehir Merkezine Dinlenme Alanı

 

Çankırı Belediyesi, Belediye Hizmet Binası yanında bulunan dinlenme alanını yeniledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda şehir merkezindeki 250 metrekarelik yer, dinlenme alanı olarak halkın hizmetine sunuldu.

 

Park yapımı ve rekreasyon çalışmaları devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehir merkezinde vatandaşlara durup oturabilecekleri bir yer daha kazandırdı. Belediye Hizmet Binası yanında bulunan alan, yenilenerek dinlence alanına dönüştürüldü. Ekipler, çalışmalar kapsamında 250 metrekarelik alana 120 metrekare parke, 250 adet bahçe bordürü döşeyerek bir adet sekizgen çatılı kameriye, bir adet çatılı piknik ünitesi, dört adet oturma bankı ve bir adet andezit çeşme yerleştirdi. Daha güvenli olması açısından dinlence alanının etrafı profil demir korkuluklar ile çevrildi. Yapısal çalışmalarının tamamlanmasının ardından peyzaj çalışmaları da gerçekleştirilen alana çeşitli renklerde begonyalar dikildi. Yeni dinlence alanı vatandaşların da beğenisini kazandı.  Belediye Başkanı Hüseyin Boz, 66 adet parkın dışında şehir merkezinde vatandaşların dinlenebilecekleri bir alan oluşturmaktan memnun olduklarını belirtti.

 

Kedi dinlenme alanının yıkılmadan son halinde son suyu içen hayvan olarak kayıtlarımıza geçti. Bu kareyi yakalamak bir mucize idi.

 

Dinlenme alanına yeni yapılan Çeşme'nin şimdiki görünümü

 

 

 

 

 

Dinlenme alanının yeni hali..
Bu haber 4002 defa okunmuştur.

Etiketler :
samet / 29-05-2018 13:48:00

kucaklama taşı migros arası orta refüje de bekleriz sayın başkan. tek bir ricamız var lütfen sadece çiçeklendirin, ağaçlara dokunmayın. kolay gelsinFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI