Bugun...Sıkıştırılmış Kardan Yapılan Ev Görenlerin İlgi Odağı Oldu (Özel Haber)
Tarih: 03-01-2017 00:37:20 + -


İlk karın yağdığı günden beri erimeden ayakta kalan kardan adam ve kardan iglo ev Mevlana Apartmanı sakinleri gençlerinin bu çalışması ile mahalle ve sokağa farklı bir görünüm kazandırmış oldular.


Sıkıştırılmış Kardan Yapılan Ev Görenlerin İlgi Odağı Oldu (Özel Haber)

Çankırı’da yoğun karın yağmasıyla birlikte vatandaşlar kardan adam yapmaya yarışına girdi. 

 

Abdulhalik Renda Mahallesinde bulunan bir Apartmanın önüne yapılan kardan ev, vatandaşların ilgi odağı oldu. 

 

Yoğun kar yağışına sahne olan Çankırı’da Cadde ve sokaklarda çocukların yaptıkları kardan adamların yanına kardan İglo evleri eklendi. 

 

İlk karın yağdığı günden beri erimeden ayakta kalan kardan adam ve kardan iglo ev Mevlana Apartmanı sakinleri gençlerinin bu çalışması ile mahalle ve sokağa farklı bir görünüm kazandırmış oldular. 

 

Farklılığı halkın ilgisini çekti. 

 

Kardan iglo ev büyüklerin ve çocukların da sevgilisi haline geldi.

 

Geçtiğimiz günlerde Çankırı’ya yoğun bir şekilde yağan kar halkı sokaklara dökerken, kardan adam, kardan ev, kardan gelin, kardan bozkurt yapan meraklı vatandaşlar lapa lapa yağan karı şekilden şekle sokarak ilgi çekmeyi başardılar.

 

İlgi çeken bir eser vardı ki “Sıkıştırılmış Kardan Yapılan İglo Evi İdi”

 

İlimiz Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Caddesi, Ufuk Sokak sınırlarında bulunan Mevlana Apartmanı sakinleri Apartmanlarının bahçesine “Anlam ağı bakımından incelendiği zaman kış denince akla kar, kar denince buz, buz denince Eskimo, en sonundan Eskimo dendiğinde ise onların buzdan ev yaparak halkı fotoğraf çekme yarışına soktular.

 

İglo Nedir Nasıl Yapılır?

 

İç yüzeyin düzleştirilmesinin yeterince uygun yapılmasının ardından bu işlemlerde bittikten sonra, giriş kısmı zevke uygun olarak inşa edilerek mükemmel bir görüntü ortaya çıktı. 

 

Görüntü olarak oldukça bilinen bir yapı olan Eskimoların buzlardan evlerinin ismine, iglo adı verilmektedir. Bu evler, tamamen kardan yapılmaktadır. Ve iglolar kış mevsiminin çetin geçtiği ya da kar tabakasının kalın olduğu bölgelerde, belirli bir uğraş sonucunda yapılabilmekte ve hatta içerisinde konaklanabilmektedir.

 

Yapılan kardan iglo evinin üstünde Ayyıldızlı Türk Bayrağımız, kardan adamın kafasında kasket ve üzerinde çeşitli ekipmanların olması, dik durması halkın ilgisini topladı. 

 

Kardan adam ve iglo evi görenler hatıra fotoğrafı çektirmeyi de, selfie yapmayıda ihmal etmiyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5183 defa okunmuştur.

Etiketler :
Acil / 03-01-2017 16:24:00

Çankırı devlet hastanesi beyin cerrağı düşme sonucu yoğun bakımda haberiniz varmı?

kar / 03-01-2017 14:57:00

korgun entari fabrikası kar nedeniyle çöktü haberiniz varmı?FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI