Bugun...Şimdi Ortak Akıl ile Çankırı Zamanı
Tarih: 05-01-2018 10:47:04 + -


Koç Otel’de düzenlenen toplantıya 75 STK’dan temsilci katıldı. Toplantıya katılan STK temsilcileri konu ile ilgili fikirlerini hem yazılı hem de sözlü olarak beyan etti. Dinç, istişare toplantılarının devam edeceğini belirtti.


Şimdi Ortak Akıl ile Çankırı Zamanı

Çankırı Zamanı

 

2018 yılını Çankırı için farkındalık yılı ilan eden Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Koç Otel’de düzenlenen toplantıya 75 STK’dan temsilci katıldı. STK Temsilcileri,  Çankırı’ya ait fikirlerin ortak akıl ile zenginleştirilmeye çalışılarak demokratik bir ortamın oluşturulmasından dolayı duydukları memnuniyeti belirttiler.

 

“2018 Çankırı Farkındalık Yılı” çalışmaları kapsamında yerel ve ulusal basın temsilcileri ve merkez muhtarlar ile istişare toplantılarını gerçekleştiren Belediye Başkanı İrfan Dinç, üçüncü iştişare toplantısını da STK’lar ile yaptı. Toplantı, çalışmaların yürütülmesi için Belediye bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından hazırlanan sunum ile açıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Toplantımıza büyük bir katılım ile yoğun ilgi gösteren Çankırı'ya gönül vermiş bu kıymetli arkadaşlarımıza değerli fikirlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz bir zincir yaptık ve herkes bu zincirin güçlü bir halkası olmak için tek tek "Bizde Varız" diyor, bu da bizi ziyadesi ile mutlu ediyor. Dünyanın her köşesindeki Çankırılılara sesleniyorum. Şimdi Çankırı Zamanı!” diye konuştu.

 

Dinç, şehrimizi en iyi şekilde daha ileriye nasıl taşıyabileceklerinin gayreti içerisinde olduklarını belirterek  “18 sayısı tarihlerde bin yılda bir geliyor ve biz de 18 plakamızdan dolayı 2018 yılını değerlendirmek istedik. Bu topraklara aidiyeti olan herkes düşünsün ve bu yılı Çankırı ile ilgili hep birlikte avantaja çevirelim. Bununla ilgili dünyanın neresinde bir hemşehrimiz varsa şehrimiz için harekete geçirelim.  Dünyanın neresinde önemli bir yer varsa Çankırı ile ilgili farkındalık oluşturabilir ve insanların zihnine Çankırı’yı nakşedebiliriz.” ifadelerini kullandı.

 

Toplantıya katılan STK temsilcileri konu ile ilgili fikirlerini hem yazılı hem de sözlü olarak beyan etti. Dinç, istişare toplantılarının devam edeceğini belirtti.

 

 

 
Bu haber 2677 defa okunmuştur.

Etiketler :
Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 07-01-2018 23:56:00

Sayın Belediye başkanımız , Çankırı yı 2018 yılında farkındalık yıl olması için yapmak için sivil toplum örgütlerinden Çankırılı vatandaşlarda fikir öneri bekliyormuş ? Taşmescidin ismin hemen değiştir, ismini hemen dünya tıp merkezi koy ! Ayakta kalan dünya üzerindeki en eski hastane, Burası aynı zamanda , bir tıp akademisi, Burada yedi adet mumya var,Bunları gün ışığına çıkar.. ( Dünya üzerinde ayakta kalan eski tıp merkezi hastane, onun için de isminin değiştirilip tıp merkezi yapılsın ) Taşmescitin mülkiyetinin Çankırı Belediyesine devredildiği yönünde duyumlar aldım nereye kadar doğru bilemem ama Burada yapımı devam eden ucube binalar derhal durgu dulsun, Zira Bu bina Dünyada ki en eski tıp akademisi olması, gerekse en eski hastane olması gerekse de buradaki yedi adet mumyanın bulunması, daha sı da var. Burada bulunan tıp amblemi dünyaca sağlık amblemi olarak kullanılması, dahi dünya üzerinde bir cazibe merkez yapmaya yeter de artar bile , bu ucube binalar gölge etmesin….. Yetmedi mi , Kaleyle taşmescit arasında yer altı tüneli olduğu yıllar yılı söylenmekte, Çanıkrı halkının ağzında muhtemelen de var….Zira toki çalışmalarında çıkan tüneller teyit eder durumda, Çankırılı vatandaşlarının defalarca bu tünellere girip çıkmışlar ama ne hikmetse kimse bunu kale almaz çıkmış olmasına rağmen resmiyette bir şey yok! Giren insanlarla yapmış olduğu röportajlarım halen yutup ta var giren insanların anlatımları internet sayfalarında var olmasına karışın Kim neyi niçin saklıyor yüzlerce Çankırı lı vatandaş girdiğini beyan ediyor ? Kültür ve Turzim il müdürümüz şehir efsanesi aslı yok diyor ? Belediyeye verilen dilekçelerde konuya ilişkin cevap alınamıyor Sayın belediye başkanım sizler vatandaşınıza inanmıyaçaksınız da kime inanacaksınız… Sadece ben birey olarak onlarca mega proje sunarım, Değil Türkiye de Dünyada farkındalık yaratırız yeter ki sizler sözünüzde durun ve gereğini yapın, hodri meydan Çevreci Kadir YavuzFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI