Bugün...Söz Verdin, Sözünü Tuttun, Helal Olsun Sana! (Özel Haber)
Tarih: 13-10-2018 22:23:38 + -


Fazla değil daha düne kadar kimin adamı diyecekler diye korkulan bir memleketten, bugün hizmetleri konuşulan bir memleketin Belediye Başkanını takdir etmek durumuna geldik.


Söz Verdin, Sözünü Tuttun, Helal Olsun Sana! (Özel Haber)

Siyasetçilere yönelik önyargılardan biri, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz sayesinde bir ölçüde kırıldı.“

 

Hüseyin Boz İle Şehre Huzur Ve Güven Geldi

 

Başkan Hüseyin Boz göreve geldikten sonra vatandaşlara, esnaflara “Ziyaretlerinize geleceğim” sözünü veren ve gerçekleştiren Başkan Boz, esnaf turu yaparken takdirle karşılandı. “Söz verdin, sözünü tuttun, sözünün eri adammışsın” denilerek iltifat edilen Boz, “Size ‘Ben gelirim, ben başkalarına benzemem’ dediğimde çoğunuz inanmamıştı ama işte bak geldim” diye konuştu.

 

Evet şimdiye kadar neredeydin oğul diyen anacığımın ne denli haklı olduğunu ve şimdiye kadar memleketimde yapılmayanların kısa bir zaman içerisinden ne denli yapıldığını görmemek için kör olmak lazım, neden mi?

 

Kısa bir zaman zarfında yapılan park ve bahçelerin, asvalta bakıldığında, metropollerde olur ancak böylesi asfalt diyebileceğin ve genişletilmiş yolları, araçların park yapabileceği alanları, hayal etmek dahi güçtü bu memlekette.

 

Boz’un “İşinin ehli, tecrübeli ve dürüst bir yönetici olduğunu ifade eden vatandaşlar, "Çankırı’nın geldiği noktaya bakınca, Hüseyin Boz kardeşimizin fevkalade güzel hizmetlere imza attığına şahit oluyoruz.

 

Kendisini ve ekibini yürekten kutluyoruz. Çünkü Çankırı insanına hizmet ediyor olmak, hakikaten de mutlulukların en büyüğü projeleri ile halkın içinde adından sevgiyle bahsettiren bir belediye başkanı olmayı başardı. Halkın içinde yaşayarak, halktan kopmadan ve en önemlisi şeffaf bir belediyecilik yapıyor.” ifadelerini kullandı.

 

Nefisleri kaf dağına çıkanların, burunlarının önlerini göremez halde kibir abidesine dönenlerin, memlekete kavga ve gürültüden başka birşey veremeyenlerin, insanları nasıl kutuplaştırdıklarını unutmak eldemi?

 

Fazla değil daha düne kadar kimin adamı diyecekler diye korkulan bir memleketten, bugün hizmetleri konuşulan bir memleketin Belediye Başkanını takdir etmek durumuna geldik.

 

“Söz verdin, sözünü tuttun, sözünün eri adammışsın Sayın Boz”

 

Kavgayı, çekişmeyi ve entrikaları değil, hizmetleri konuşur duruma getiren Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz bir teyzemizin oğul şimdiye kadar neredeydin diye söylemine, tek bir söz ilave etmek isteriz. “Ey oğul her şey ol amma, ne oldum delisi olma.” İşte Hüseyin Boz ne oldum delisi olmayan bir kimliğe sahip kişi.

 

Memleketimin huzura, güvene ve yatırıma ihtiyacı var, memleketimin kalkınmaya, gelişmeye ve sanayileşmeye ihtiyacı var, memleketimin zeki, çalışkan ve yetişmiş gençlere ihtiyacı var, memleketimin okuyan, düşünen, fikirlerini söyleyen insanlara ihtiyacı var.

 

Evet, memleketimin bir birini seven, sayan, bir birinin kuyusunu kazan değil, hizmette ve hani nebiler sultanının dediği gibi, Ne arabın acemden, nede acemin araptan bir üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takvadadır diye buyurduğu takva ehli kişilere ihtiyacı var. İşte bu şahıs da Sayın Hüseyin Boz.

 

Memleketimin yine aynı şekilde, bir birini seven, bir birine yardım elini uzatan ve yine nebiler sultanının dediği gibi, Sizin en hayırlınız, insanlara faydalı olanınızdır diye buyurduğu, faydalı insanlara ihtiyaç var. İşte bu İnsanda Hüseyin Boz.

 

Bizlere kibir abideleri değil, tevazu ehli, geçmişini bilen, geleceğini ona göre belirleyen, ahde vefalı, haddini aşmayan, şımarmayan edepli insanlara ihtiyaç var. İşte bu insan da Hüseyin Boz.

 

Hülasa azizim bize bizden birilerine ihtiyaç var vesselam ……..

 

Şunu açık bir yüreklilikle söyleye biliriz ki, Hüseyin Boz’la birlikte Şehre düzen geldi, huzur geldi. Kimse kusura bakmasın, görünen köy, kılavuz istemez.

 

“Bir Sıkıntınız Ya da Bir Talebiniz Var mı?

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un yaptığı esnaf turu, siyasette pek de rastlanmayan övgülerin dile getirilmesine ve sıcak görüntülere neden oldu. Belediye Başkanı Hüseyin Boz’u yolda yürürken, haber vermeden işyerlerine girerken gören vatandaşlar büyük bir şaşkınlık yaşadı. Bazı vatandaşların Hüseyin Boz Başkan’a sarıldığı, sohbet ederken övgü dolu sözlerle teşekkür ettiği görüldü. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, girdiği her işyerinde “Var mı bir sıkıntınız, belediyemizden bir talebiniz var mı?” diye sormaya devam ediyor.

 

Boz “Geleceğime İnanmamıştınız Değil Mi?”

 

Hüseyin Boz “Ben başkalarına benzemem. Söz verirsem gelirim, yine geleceğim...”

 

İşyerleri arasında hiçbir ayrım yapmayan ve sırasıyla hepsine giren, hatta ara yolları bile ihmal etmeyen Başkan Hüseyin Boz, esnaflara takılmayı da ihmal etmedi: “Şuan atamayla göreve geldiğinin altını çizen Belediye Başkanı Boz “Cenab-ı Allah kısmet eder, büyüklerimiz layık görürse 2019 seçimlerinden önce  ‘Şimdi oy istemek, projelerimi anlatmak için geliyorum ama seçildikten sonra da geleceğim. Hem teşekkür için geleceğim hem de bir derdiniz var mı, diye sormak için geleceğim’ sözünü veriyorum” dedi.

 

Dürüst İnsan Olduğunu Kısa Zamanda Gösterdi

 

Yolda ve işyerlerinde gördüğü her vatandaşın elini sıkıp hatırını soran, derdi olup olmadığını öğrenmeye çalışan Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un sıcak yaklaşımı misliyle karşılık buldu.

 

Esnaf ve vatandaş ziyaret gezisi yaparken aldığı övgülerle moral bulan Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’u çok mutlu eden diyaloglar da yaşandı. İsminin Ali olduğunu söyleyen ve CHP’li olmadığını belirten bir vatandaşın sözleri oldukça anlamlıydı: “Evet Sayın Başkan, seçim biter ve kimse gelmez, unutur kendisine oy verenleri, unutur kendisini o koltuğa seçenleri. Ben sizin partiliniz değilim ama size oy verdim; çünkü size inandım. Sizi tebrik ediyorum, sözünüzün arkasında duruyorsunuz. Bu ziyaretle ve projelerinizle dürüst bir insan olduğunuzu gösterdiniz. Teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum size.

 

Şunu açık bir yüreklilikle söyleye biliriz ki, Hüseyin Boz’la birlikte Şehre düzen geldi, huzur geldi. Kimse kusura bakmasın, görünen köy, kılavuz istemez.

 

 
Bu haber 6138 defa okunmuştur.

Etiketler :
1074 çankırı / 18-10-2018 15:31:00

Ben de 1074 Çankırıspor taraftarı olarak takımımıza vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum sayın başkan Hüseyin Boz beye desteklerinin devamını diliyorum.

ayhan / 17-10-2018 16:02:00

15 yıllık bir dönemde şehrin ortasından geçen çaya cözüm bulamayıp kurbağaların ürediği, lastik tekerleklerin ve çöplerin atıldığı bir çay olmaktan basit bir uygulama ile cıkaran, başkana bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz..

/ 16-10-2018 22:46:00

Yiğitse kaldırım işgallerini kaldırsın,parkları gerçek sahipleri olan halka versin şehir merkezinde oturacak park yok kimi çay bahçesi kimi otopark olmuş kapanın elinde kalmış güzel memleketim.

serkan terli / 15-10-2018 08:52:00

Bence daha çok yeni ve ilerde yorumlamak lazım. Mesela otobüs bileti fiyatlarının düzenlenmesi için adım atarsa süper olur. Başka firmalar terminale giremiyor. Mütahit arsalarına 6-7 katlı 50-60 daireli inşaatler sığabiliyorken Toki'nin hayvan gibi arazisine minik minik binalar yapıp bile bile o mahalleyi öldürdüler. Daire fiyatlarının katlanarak gitmesine belediyenin katkısıdır bu. Bu işlere özen gösterecekmi? Adaletle kullanıyorsa kalemini işi gücü rast gitsin. Tekerine taş değmesin. Ama ipin her iki yanındada oynuyorsa benim birşey yazmama gerek yok. Daha sarıbabada çok belediye başkanı hakim savcı vali yatıyor. Hürmetler.

Mustafa / 15-10-2018 08:31:00

Gerçektende başkan bey Çankırı için büyük bir şans. Absürt (Saçma sapan ) gelmesin! hatta farklı siyasi görüşten olanların bile desteklemesi gerekir diye düşünüyorum...

AYAZ / 14-10-2018 06:28:00

Hüseyin Bey doğru kişi. Sudan sebeplerle Onu yıpratmak büyük hata olur. Memleketimizin bu adama ihtiyacı var. Allah yolunu açık, gücünü daim etsin.

melih / 13-10-2018 23:16:00

Müslüman olmanın gereklerinden biridir dürüst olmak. Allah cc yalan konuşanları sevmez saygılar.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI