Bugun...“Tarih Tıbbı Konuşturdu” Konferansı Çankırılılar ile Buluştu
Tarih: 25-12-2016 20:58:59 + -


Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa yaklaşık 450 kişi katıldı.


“Tarih Tıbbı Konuşturdu” Konferansı Çankırılılar ile Buluştu

“Tarih Tıbbı Konuşturdu”

 

Çankırı Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Tarih Tıbbı Konuşturdu” konferansı ile Çankırılıları buluşturdu. Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa yaklaşık 450 kişi katıldı.

 

Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel ve Prof. Dr. Muammer Kayatekin’in konuşmacı olarak yer aldığı “Tarih Tıbbı Konuşturdu” konulu konferansta tarih ve tıp bilimi birbirini destekleyerek tarihi gerçekleri yeniden gün yüzüne çıkardı. Konferansta; Fatih Sultan Mehmet’in 49 yaşında ölümüne sebep olan gerçeklerden Semud kavminin başına gelen olaylara kadar birçok sır ölüm,  tarih ve tıp biliminin ışığında aydınlatıldı.

 

Uğurluel, “Fatih Sultan Mehmet’in ölümünü birçok tarihçi yazdı, ama biz tıp bilmiyoruz. Tıp branşındakiler de tarih bilmiyor. İkisini de birleştirince gördük ki gerçek sandığımız şeylerin iç yüzü daha farklı. İki bilimi birleştirince gerçekler ortaya çıktı. Elimizdeki veriler sayesinde tarihe yön veren birçok önemli ismin ölümlerini incelediğimizde ilginç sonuçlara vardık.” şeklinde konuştu.

 

Konferansın sonunda Talha Uğurluel ve Prof.Dr. Muammer Kayatekin, okurları için kitaplarını imzaladı.

 

 

 

 
Bu haber 2381 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI