Bugün...Tarihi Çamaşırhane Müzesi Genç Müzisyenlere İlham Veriyor
Tarih: 10-02-2019 10:03:56 Güncelleme: 10-02-2019 10:12:56 + -


Çamaşırhane kültürünün yaşatıldığı bir müze haline dönüştürülen Tarihi Çamaşırhane Müzesi, müzik ile uğraşan gençlerin uğrak yeri oldu.


Tarihi Çamaşırhane Müzesi Genç Müzisyenlere İlham Veriyor

İlham Veriyor

 

Çankırı’da yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini toplayan Tarihi Çamaşırhane Müzesi, genç müzisyenlere ilham veriyor. Çankırı Belediyesi tarafından hizmete açılan Tarihi Çamaşırhane Müzesi, ziyaretçilerinin yanı sıra farklı atmosferi ve akustik ortamı ile müzisyenlerin de dikkatini çekiyor.

 

Çankırı Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanarak çamaşırhane kültürünün yaşatıldığı bir müze haline dönüştürülen Tarihi Çamaşırhane Müzesi, müzik ile uğraşan gençlerin uğrak yeri oldu. Müzede bu kez Çankırı Belediyesi Çivitçioğlu Medresesi Sanat Merkezi bünyesinde devam eden ney kursu öğrencileri ile def, bağlama ve saksafon çalan müzisyenler bir araya geldi. Doğu ve batının notalarla harmanı, Müzeye gelen ziyaretçileri de mest etti. Müzede eski çamaşırhane kültürünü canlandıran heykeller isemüzik yapan gençlere fon oldu.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Çankırı’daki müzelerin sadece gezilip görülecek mekânlarolmadığını, aynı zamanda yaşayan mekânlara dönüştürülerek vatandaşlara sosyalleşebilecekleri ortamlar sunduklarını kaydetti.

 

 

 

 
Bu haber 1327 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI