Bugün...Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim İşlemleri Tamamlandı
Tarih: 14-09-2018 10:36:57 + -


İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, “Taşıma yoluyla eğitime erişim yapan öğrencilerimizin, eğitim öğretimlerinin aksamaması için her türlü tedbir alınmıştır." dedi.


Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim İşlemleri Tamamlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği’ne uygun olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iş ve işlemler tamamlanmıştır.

 

İlimiz Merkez ilçesinde 431 temel eğitim öğrencimiz, 64 köyden 30 araç ile 8 taşıma merkezi okulumuza yönetmeliğe uygun şekilde taşınmaktadır. Özel Eğitim öğrencilerine verilen hizmet olarak da 125 özel eğitim öğrencimiz, 13 araç ve 13 refakatçi personel ile10 taşıma merkezi okulumuza taşınmaktadır. Ayrıca iki İmam Hatip Ortaokulumuza da 38 öğrenci, 3 araç ile taşınmaktadır.

 

İl genelinde ise 2148 öğrencimiz taşıma yoluyla eğitim öğretimlerine devam etmektedir. Ayrıca taşımalı eğitim alan öğrenciler için yemek ihaleleri gerçekleşmiş olup taşımalı öğrencilerimize sıcak yemek hizmeti sağlanmıştır.

 

Taşıma merkezi olan okullarımızda idareciler ve nöbetçi öğretmenler tarafından günlük kontroller planlanmış olup ayrıca oluşturulan denetim komisyonu üyeleri tarafından düzenli olarak denetimler sağlanmaktadır. Ayrıca kolluk kuvvetleri tarafından da kontroller sağlanmaktadır.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği’ndeyapılan değişiklik ileokul öncesi, ilkokul ve ortaokula öğrenci taşıma işlemi yapan özel servislere görevli rehber personel bulundurma zorunluluğu gelmiştir.

 

İl ve ilçelerimizde taşımalı eğitim veren okullarımızda servisler ve sürücüler hakkında gerekli denetimler düzenli olarak yapılmaktadır. Millî Eğitim Müdürlüğü, jandarma, emniyet ve şoförler odası kurumlarından personellerden oluşan denetim komisyonu; özel servis araçları ile ilgili işlemleri denetlemekte, servislerde gerekli kontrolleri sağlamakta, araçlarda yönetmeliğe uygun araç gereçlerin bulunmasını denetlemektedir.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, “Taşıma yoluyla eğitime erişim yapan öğrencilerimizin, eğitim öğretimlerinin aksamaması için her türlü tedbir alınmıştır. Taşıma işini yapacak servislerinyönetmeliğe uygun halde bulunmaları sağlanmıştır. Araç ve öğrenci güvenliği konusunda gerekli tedbirler alınmıştır. Ayrıca servis şoförlerine yönelik eğitimler verilmiştir. Öğrencilerimiz için her türlü sağlık ve güvenlik tedbirleri alınmış, okullarımız ve taşıma araçlarımız eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir.” dedi.
Bu haber 2649 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI