Bugün...TCDD Çankırı Gar Müdürlüğü Heyeti Şehit Ailesine Ziyaret Gerçekleştirdi
Tarih: 20-06-2018 06:03:11 Güncelleme: 20-06-2018 06:13:11 + -


15 Haziran 1995 tarihinde Vatani görevini yapmakta olduğu Hakkari İli Şemdinli İlçesi Ortaklar Jandarma Komutanlığına yapılan baskın sonucu çıkan çatışmada Şahadet Şerbetini içen Şehidimiz Jandarma Er Mehmet Demir’in Tüney Köyündeki Baba Ocağı Çankırı Gar Müdürlüğü Heyeti tarafından 15.06.2018 tarihinde ziyaret edildi.


TCDD Çankırı Gar Müdürlüğü Heyeti Şehit Ailesine Ziyaret Gerçekleştirdi

TCDD Gar Müdürü adına Gar Müdür Yardımcısı Yüksel Özer, Gar Hasılat Sorumlusu İstasyon Şefi Aydın Emir, Büro Şefi Ramazan Demir, Gişe Memuru Halil İbrahim Doğan, Büro Memuru Osman Özkay Özkan ve Şehidin Amcası Gar İşçisi Ali Demir Merkeze bağlı Tüney Köyü’nde ikametgâh eden Şehit ailesi ziyaret etti.

 

Devletimizin ve milletimizin bütünlüğünü, huzur ve güvenliğini muhafaza etmek uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetleri olan ailelerine sahip çıkmak ve varsa sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak amacıyla Çankırı Valiliği’nin geleneksel hale getirdiği şehit ailelerinin ve gazilerimizin ziyareti konulu 29.12.2017 tarih ve E5952 sayılı görev emri gereği, Çankırı İli Merkeze bağlı Tüney Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve 15 Haziran 1995 tarihinde Vatani görevini yapmakta olduğu Hakkari İli Şemdinli İlçesi Ortaklar Jandarma Komutanlığına yapılan baskın sonucu çıkan çatışmada Şahadet Şerbetini içen Şehidimiz Jandarma Er Mehmet Demir’in Tüney Köyündeki Baba Ocağı Çankırı Gar Müdürlüğü Heyeti tarafından 15.06.2018 tarihinde ziyaret edildi. 

 

Şehit ailesinin ziyareti, TCDD Çankırı Gar Müdürlüğü adına Gar Müdür Yardımcısı Yüksel Özer başkanlığında tertip edilen ve Şehidimizin Amcası Ali Demir’ in de aralarında olduğu, Aydın Emir, Ramazan Demir, Osman Özkay Özkan ile Halil İbrahim Doğan isimli personellerimiz tarafından gerçekleştirildi.

 

Şehit J.Er Mehmet Demir’in baba ocağına gelen Çankırı Gar Müdürlüğü heyeti, Şehidimizin ailesi ve aileyi ziyarete gelen diğer misafirlerle bayramlaşmış, Çankırı Valisi Sayın Hamdi Bilge Aktaş’ın selamlarını ilettiler. Şehidimizin ailesi tarafından hazırlanan ikramlar yenilip, içildikten sonra şehidin anne ve babası ile sohbet edilerek sorunları dinlenmiş, istekleri not edilmiştir.

 

Çankırı Gar Müdürlüğü Heyeti tarafından hazırlatılan, Şehit J.Er Mehmet DEMİR’in isminin yazılı olduğu Tuz Lambası ve çerçeveli hale getirilen Şehidin Künyesinin yazılı olduğu “Berat” ile şanlı Türk Bayrağımız ve diğer hediyeler Şehidimizin ailesine takdim edildi. Daha sonra şehit ailesiyle birlikte Tüney Köyü mezarlığında bulunan Şehit J.Er Mehmet Demir’ in kabri başına gidildi. Şehidin başında dikili olan Türk Bayrağı yenisi ile değiştirilmiş ve Şehidin mezarı üzerine Çankırı’dan getirilen süs bitkileri dikilerek sulanmıştır. Okunan Aşr-ı Şerif ve dualardan sonra heyetimiz şehidin ailesine taziyelerini sunmuşlardır.

 

15 Haziran 2018 tarihinde yapılan Şehit J.Er Mehmet Demir’in ailesinin ziyareti Ramazan Bayramının 1 inci gününe gelmesi sebebiyle bir kat daha önem kazanmıştır. Yaklaşık 4 saat süren ziyaretimiz hem şehidin ailesi hem de ziyareti gerçekleştiren heyet arasında duygusu çok yüksek anlar yaşanmasına vesile olmuştur. Şehidimizin Ailesi (annesi, babası ve diğer iki kız kardeşi ile yeğenleri) yapılan bu ziyaretten çok çok memnun kaldılar. Çankırı Valiliği tarafından görevlendirilen Heyetimiz de, Şehidimizin Ailesi ile yapılan vedalaşmanın ardından yaptıkları görevin verdiği Onur duygusuyla Tüney Köyü’nden ayrıldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1888 defa okunmuştur.

Etiketler :
Demir Ailesi / 20-06-2018 11:44:00

Gar Müdürlüğü Personeline Samimiyeti ve içtenliği için tekrar teşekkür ediyoruz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI