Bugün...TDED “Mevlânâ’yı Anma Ve Anlama” Programı Düzenledi
Tarih: 17-12-2018 09:18:11 + -


İbrahim Akyol, Hz. Mevlana’yı anmadan ziyade anlamanın çok daha önemli olduğunu, bu programın onu idrak etmeye vesile olmasını temenni ederek, programa katılan bütün gönül dostlarına teşekkür etti.


TDED “Mevlânâ’yı Anma Ve Anlama” Programı Düzenledi

“Mevlânâ’yı Anma Ve Anlama” Programı Düzenledi

 

Mevlana Celaleddin Rûmî, Hakk’a vuslatının 745. yıldönümünde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesince anıldı.

 

Çankırı Belediyesi Sabiha Anne Kültür Merkezinde düzenlenen programa Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğinin tanıtımı ile başlandı. Sunuculuğunu Akif Demirelli’nin yaptığı anma programında Hz. Mevlana’nın hayatı, eserleri ve edebî kişiliğini Fen Lisesi Edebiyat öğretmeni Osman Deniz anlattı.

 

Mevlana’nın Mesnevisindeki ilk18 beyitin Farsça ve Türkçelerinin okunmasının ardından Dernek başkanı, Çankırı Karatekin Üniversitesi öğretim Üyesi Dr. İbrahim Akyol, Mesnevî-i Şerifin 18 beyitini izah eden bir sunum gerçekleştirdi.

 

İbrahim Akyol, Hz. Mevlana’yı anmadan ziyade anlamanın çok daha önemli olduğunu, bu programın onu idrak etmeye vesile olmasını temenni ederek, programa katılan bütün gönül dostlarına teşekkür etti. Daha sonra İsmail Çubukçu, Fatih Karatatar, M. Azam Haliloğlu, Fatih Yavuz ve Mürsel Eroğlu’ndan oluşan Tasavvuf Musikisi Korosu bir konser verdi. Program katılımcılara çiçek takdimiyle sona erdi.

 

Programa, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, Korgun Müftüsü Mahmut Ay, Eğitim Bir Sen başkanı Ahmet Dönmez, Türk Ocakları Başkanı Ali Harmanda, TDED üyeleri, öğrenciler ve Çankırı halkı katıldı.

 

 

 

 

 
Bu haber 1913 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI