Bugün...Tekin “Amerika’nın Papazı Gitti Bizim Papaz Gelmedi” Dedi
Tarih: 31-10-2018 04:35:02 + -


CHP Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin Güncel Konular Hakkında Eleştirilerde bulundu.


Tekin “Amerika’nın Papazı Gitti Bizim Papaz Gelmedi” Dedi

CHP İl Başkanından Güncel Konular Hakkında Eleştiriler

 

18/10/2018 Cumartesi günü çarşıda birkaç tanıdığım esnafa hal hatır sormak, sohbet etmek için uğradım nasılsın ne var ne yok haliniz sağlığınız nasıl, sohbetinden sonra ister istemez konu dönüp dolaşıp, Türkiye’deki siyasi ekonomik olaylara gelişmelere geliyor.

 

Siyasi olaylardan Rahip mi papaz mı daha ne olduğuna karar verilmeyen Brunson Türkiye’de yakalanıp tutuklandıktan sonra suçu o kadar çoktu ki  birincisi memleketimizin birliğine beraberliğine ikincisi terör örgütlerine yardım yataklık üçüncüsü askeri casusluk suçlarından 35 yılla yargılanan rahip bağımsız yargımızın kararıyla serbest bırakıldı. 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası da yattığına sayıldı casus rahip serbest bırakıldı elini kolunu sallayarak ülkesine döndü. Donald Trump memnun, Amerika memnun, rahip memnun ben memnun değilim, nedeni de Amerika’nın papazı gitti bizim papaz gelmedi.

 

İsmet İnönü nün bir devlet yetkilisini karşılamada, iki ülke bayrağından birinin elinde olması birinin olmaması hele hele kendi ülkesinin bayrağının olmamasını siyasete alet etmenin ne kadar yanlış olduğunu, istiklal savaşı kahramanı 1. ve 2. İnönü savaşlarının kazanılmasında büyük emeği olan, Ülkemizin kuruluş ve bağımsızlık taşı olan Lozan’da Çorçil  ve Truman gibi dünya liderlerini dize getiren  İnönü’yü neredeyse asker kaçağı ilan etme noktasındaki düşünceyi anlamak mümkün değil. Hiçbir ülke; büyüğüne bu kadar ağır, küçük düşürücü eleştiri yapmamıştır. Ne yazık ki bizim ülkemizde bunlar oluyor ve karşılığını da buluyor.

 

Maalesef Mahalli gazetelere  bir göz atayım dedim her gün olduğu gibi, gazetelerimizde çok güzel konular haberler var, konuların hepsi bataklığı kurutmak yerine sinek avlamayı tavsiye eden yazılar ve haberlerle dolu, bir iki örnek; İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu suyu iyi yönetemiyoruz suçluyuz diyor evet suçlusunuz, yapılan göletlere barajlara akan dere ve ırmaklara akan atık suları temizlemek için  arıtma tesislerinin kurulması, akarsuların ve dere yataklarının temizlenmesi konusunda bir plan ve programınız var mı?

 

Çankırı’nın atık ve kanalizasyon suyu, sanayi ve fabrika atıkları nasıl değerlendiriliyor bu konuda yerel yönetimlere tavsiyeleriniz uyarınız oldu mu? Son zamanlarda belediyelerde yetkililer kendilerini teşhire çıkarırcasına şehrin girişine çıkışına, bir parke taşı sökülse oraya fotoğraf asma yarışındalar oysa fotoğraf yerine hizmetlerini yapılan işlerin resimlerini assalar vatandaşa daha samimi olduklarını görürüz.

 

İHH Çankırı il temsilciliği ‘’Gazze İnsani Yardım Bekliyor’’ başlığı adı altında basın açıklaması yaptı Cuma günü, insanlık yönünden doğrumu doğru, insani yardımların Gazzelilere Iraklılara, Suriyelilere, Dünya da hangi ırktan, hangi mezhep den, inancı ne olursa olsun bu insan olur hayvan olur doğa olur yapılan zulüm ve ihanetlere karşı gelmek insani vazifedir. Mevlana’nın ‘’gel ne olursan ol gel’’ ırkçılığı mezhepçiliği kini nefreti bırakın bir olalım sözü, Yunus Emre’nin‘’sev yaratılanı yaradan dan ötürü’’ yaratılanların hepsi Allah tarafındandır siz kim oluyorsunuz da birbirinize ihanet ediyorsunuzdur anlamı. Bu sebeple zulme uğrayanları korumanın yanın da zulmü ve ihaneti yapanların kınanması lanetlenmesi gerekir, onları yola getirmenin yollarına bakılmalı, Gazze’de Gazzelileri mazlum duruma getiren kim İsrail devleti, İsrail devletiyle yapılan anlaşmaları protesto edebiliyorsan onların yaptıkları zulmü kınayan nota verebiliyor musun budur Gazzelilere insani yardım.

 

Son zamanlarda enflasyonla mücadele yarışı başladı STK’lar da çok iyi çok güzel, hiç kimse kafasına göre fiyat yükseltme, stok yapma yetkisine sahip değildir. Peki, siz üreticilerin ana girdileri ve hükümetin tekelinde olan elektrik, doğalgaz, akaryakıt, gübre gibi ürünlerin fiyatlarında indirime gidilmesi konusunda, hükümete uyarınız yaptırımınız ne oldu, enflasyonun yükselmesinin ana nedeni üretmemek ve aşırı borçlanmaksa üretmek için ilgililere öneriniz nasihatiniz yaptırımınız ne olacak, ne yapacaksınız. Bir iki yazı yazıp tamam ben görevimi yaptım gerisini Allah’ımı havale edeceksiniz, hiçbir hak verilmez alınır hukuk kuralları ve yasalar neyi emrediyorsa  onları yapmak zorundayız.

 

İlhan Tekin CHP Çankırı İl Başkanı
Bu haber 1695 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI