Bugün...Telefonunuza Gelen Bu Mesaja Sakın Tıklamayın (Özel Haber)
Tarih: 04-01-2019 18:05:33 + -


“Banka şimdiye kadar sizden almış olduğu 528 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için giriş yapın” ifadeleri yer alarak, sahte hesaplardan gönderilen linkteki siteye girerek, bilgilerinizi yazmayın.


Telefonunuza Gelen Bu Mesaja Sakın Tıklamayın (Özel Haber)

Sakın Tıklamayın, Şüphelendiğiniz An Bankaya Başvurun

 

Ders alınacak bir haberi daha kamuoyumuzla paylaşmayı düşünerek uyarıda bulunuyoruz…

 

Herkesin başına gelebilir. Bu mesaj gelirse sakın tıklamayın!

 

Banka Şubesinin Olumlu Bir Dönüş Yapmaması Sonucu; Vatandaşın Parasının Uçmasına Neden Oldu.

 

Dolandırıcılar tarafından  telefonuna gelen, “Banka şimdiye kadar sizden almış olduğu 528 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için giriş yapın” mesajındaki linke tıklayarak, açılan sahte banka sayfasına bilgilerini giren bir vatandaşın, 30 bin TL si dolandırıldı.

 

Mesajda, “Banka şimdiye kadar sizden almış olduğu 528 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için giriş yapın” ifadeleri yer alarak, sahte hesaplardan gönderilen linkteki siteye girerek, bilgilerini yazması istendi.

 

Gelen Mesaja Tıklayınca Bilgilerini Çaldılar

 

Linke girerek, çalıştığı bankanın internet sitesi sandığı sahte siteye müşteri bilgileri ve şifresini yazan vatandaşımız ailesinin, çoluğunun, çocuğunun rızkını dolandırıcılara kaptırdı. Sahte siteye müşteri bilgileri ve şifresini yazan vatandaşın suratına daha sonra ise sayfa kapandı. Sayfaya tekrar girmeyi deneyen mağdur vatandaş başarılı olmadı. Bunun üzerine çalıştığı bankanın cep telefonunda bulunan mobil uygulamasına giren dolandırılan şahıs, yıllarca biriktirdiği ve hesabında bulunan 30 bin TL’sinin olmadığını fark etti. Bankayı arayan vatandaş, dolandırıldığını anlayınca, suç duyurusunda bulundu.

 

Olayla ilgili olarak savcılığa şikayette bulundu.

 

Dolandırılan vatandaş, Mayıs 2018’de kendisine mesaj geldiğini anlatarak, “Linke tıkladım, karşıma kullandığım bankanın logosunun aynısı geldi. İşin içinde dolandırıcılık olacağını anlamadım, müşteri numaramı ve şifremi girdim. Daha sonradan sayfaya giriş yapamadım, tekrar denedim olmadı ben de sayfaları kapatarak, bankanın kendi mobil uygulamasından giriş yaptım. Hesabıma girdiğimde 30 bin TL para vardı 2 dakika içerisinde sıfırlandı.

 

Karakola giderek ihbarda bulundu.

 

Siber Suçlara yönlendirdiler, ifademi verdim son olarak da savcılığa gittim suç duyurusunda bulundum. Olay olduğu an bankayı da aramıştım, 'hesaplarımı bloke edin' diye, hesaplar bloke edildi ama 7 aydır banka olumlu bir dönüş yapmadı, inceleme aşamasında olduklarını söylüyorlar. 

 
Bu haber 3127 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI