Bugün...Tema Vakfı Çankırı’da Umutları Yeşertmeye Devam Ediyor
Tarih: 28-03-2019 08:16:16 + -


Eldivan Karadere Göletine giden grup gölet etrafında çöp toplama etkinliği yaparak vatandaşlarımızı çöp sorunu konusunda bilinçli olmaları yönünde uyardı.


Tema Vakfı Çankırı’da Umutları Yeşertmeye Devam Ediyor

TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilciliği 21-26 Mart Orman Haftası Etkinlikleri kapsamında Eldivan Kaymakamlığının ağaçlandırma sahasında fidanlarını toprakla buluşturdu. Orman İşletme Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Çankırı Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe Karatekin Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu da yoğun bir katılımla destek verdi..

 

TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilcisi Yusuf Üzümlü, ilimiz topraklarında yoğun bir erozyon sorunu olduğunu belirterek halkımızı ve sivil toplum kuruluşlarını bu sorun karşısında harekete geçmeye ve TEMA Vakfının çalışmalarını desteklemeye davet etti.

 

Fidan Dikiminin ardından 22 Mart Dünya Su Günü sebebiyle ilimizdeki mesire alanlarında ve sulak alanlarda yaşanan çevresel sorunlara dikkat çekmek amacıyla Eldivan Karadere Göletine giden grup gölet etrafında çöp toplama etkinliği yaparak vatandaşlarımızı çöp sorunu konusunda bilinçli olmaları yönünde uyardı.

 

 
Bu haber 1108 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI