Bugün...TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilciliği Tarafından Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimi Verildi
Tarih: 02-06-2019 09:47:32 + -


Eğitim sonunda öğrencilere TEMA Vakfı tarafından hazırlanan 5D ile ilgili broşür, sticker ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınladığı “Çevreci Çocuk” Dergisi hediye edildi.


TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilciliği Tarafından Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Sıfır Atık Eğitimi Verildi

 

Tetra Pak’ın desteğiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğiyle TEMA Vakfı tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Eğitim Projesi” Çankırı’da tamamlandı.

 

TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilcisi Yusuf Üzümlü, Merkez İlçe Temsilcisi Elif Yıldırım ve TEMA Gönüllüsü Ayşe Sümeyye Şeker tarafından Güneş İlkokulu, Refik Saydam İlkokulu ve Atatürk İlkokulu’nda toplam 6 sınıfta 2 ders saati süresince Sıfır Atık Eğitimi verildi.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, ÇED ve Çevre Hizmetleri Şube Müdürlüğü personellerinin de katılım sağladığı eğitimlerde öğrencilere doğal varlıkların korunması, tükenebilir varlıkların ve çevrenin bilinçli kullanılması, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ve atık yönetimi konularında farkındalık kazandırılması amaçlandı.

 

Eğitim esnasındaki etkinliklerle çocukların 5D ( Düşün ve gerekli değilse tüketme, Daha az tüket, Değerlendir ve yeniden kullan, Değiştir ve farklı amaçla kullan, Dönüştür ve doğaya geri kazandır) ile Sıfır Atık kavramını tanımaları ve atıkları farklı şekillerde değerlendirebileceklerini fark etmeleri hedeflendi.

 

Eğitim sonunda öğrencilere TEMA Vakfı tarafından hazırlanan 5D ile ilgili broşür, sticker ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınladığı “Çevreci Çocuk” Dergisi hediye edildi.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2269 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI