Bugün...TEMA Vakfı İl Temsilciliğine Yusuf Üzümlü Getirildi
Tarih: 09-11-2018 12:37:28 + -


Doç. Dr. Sezer Okay, görevini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Harita Mühendisi olarak görev yapmakta olan yeni İl Temsilcisi Yusuf Üzümlü’ye devretti.


TEMA Vakfı İl Temsilciliğine Yusuf Üzümlü Getirildi

TEMA Vakfı Çankırı’da Faaliyetlerine Devam Ediyor

 

TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilciliğini gönüllü olarak yürüten Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sezer Okay, görevini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Harita Mühendisi olarak görev yapmakta olan yeni İl Temsilcisi Yusuf Üzümlü’ye devretti.

 

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Yusuf Üzümlü “Bugün ülke genelinde var olan 700 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Çankırı’nın doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak ilimizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilimize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

 

TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilciliği ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.

 

TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilciliği ekibi, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilimizde görev yapan basın mensuplarından alacağına inanıyor. Yapılan tüm faaliyetler düzenli olarak yerel basınla paylaşılacaktır.

 

Bilgi İçin: Yusuf Üzümlü|TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilcisi|Cep Tel: 5052648641|E-posta: yusuf_uzumlu@hotmail.com

 
Bu haber 1858 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI