Bugun...Terör Bataklığı Yerinde Kurutulmalıdır
Tarih: 29-01-2018 18:27:25 + -


Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, Afrin operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulunarak...devamını okuyunuz.


Terör Bataklığı Yerinde Kurutulmalıdır

Şehit Ve Gazi Ailelerinden Afrin Operasyonuna Destek

 

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, Afrin operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulunarak, şehit ve gazi aileleri olarak operasyona tam destek verdiklerini dile getirerek, "Terör bataklığı yerinde kurutulmalıdır" dedi.

 

"Bu zamana kadar çoktan başlatılması gereken bir hareketti" diyen Teke, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu Afrin harekatını 3 başlıkta incelemek gerekir. Bunun bir bölümü askeri açıdan, bir bölümü bölgenin önemi açısından ve bir bölümü ise dünya kamuoyu açısından değerlendirilmesi gerekir" dedi.

 

"Biz PKK terör örgütü ile 1984 yılından beri mücadele ediyoruz ve hala bitiremedik" diyen Teke, "Bu örneği niye veriyoruz. Bataklığı yerinde kurutmak gerekir. Eğer bir zamanında PKK terör örgütü ile gerektiği kadar mücadele etseydik onların yuvalandığı bataklığı zamanında kurutabilseydik inanıyorum ki bugünlere gelinmezdi.

 

Geçen yıl yapılan El Bab operasyonu da buna çok güzel bir örnek. Türk Silahlı Kuvvetleri meşru müdafaa hakkını kullanarak El Bab harekatını gerçekleştirdi ve oradaki terör yuvalarını imha etti. Şuanda yapılan Afrin harekatı da büyük önem arz etmekte. Bölgedeki PKK, PYD, DEAŞ yani hangi harfi eklersen ekle terör örgütü sıfatında bulunan terör örgütlerinin imha edilmesi noktasında gerçekten  yapılması gereken bir harekat" dedi.

 

El Bab operasyonunda verilen 72 şehit nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilk etapta 72 uçakla terör yuvalarını vurduğunu da aktaran Teke, "Kara birliklerinin de bölgeye girmesi ile şu anda büyük bir mücadele veriliyor.  Şuana kadar bilinen 5 şehidimiz var. 3'ünün ismi belli fakat 2'sinin naaşına ulaşılamadı. Tabi bunla ilgili Türk Silahlı Kuvvetlerinin bilgisi vardır ama açıklama yapılmıyor" dedi.

 

Afrin Operasyonunun Türk Silahlı Kuvvetleri açısından büyük önem arz ettiğini de dile getiren Teke, "15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ülkemiz büyük bir acı yaşadı. Bu darbe girişimi sonrasında Türk Silahlı Kuvvetlerinde büyük temizlik yapıldı. Ama bu kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin yıprandığı veya eleştirildiği bir dönemde  hem terör operasyonlarındaki üstün başarısı, hem El Bab operasyonu  hem de şuan ki Afrin harekatını başarı ile yürütmesi ordumuzun ne kadar güçlü olduğunu ve ne kadar hazırlıklı olduğunun bir delilidir" dedi. Afrin operasyonunu isteyen gruplar olduğu gibi isteyen gruplar ve ülkelerinde olduğunu dile getiren Teke, "O bölge şuanda ajanların cirit attığı bir bölge.  Yapılan harekatta sivil halkın zarar görmemesi için her türlü önlem ve tedbir alınmış durumda ve çok hassas davranılıyor. Ama bazı basın tarafından karalama kampanyası yapılıyor" dedi.

 

Yapılan operasyon sonrasında hem hükümete ve hem de TSK'ya büyük destek verildiğini de aktaran Teke, "Halkımızın ordumuza desteği tamdır. Annelerimiz operasyondaki Mehmetçik üşümesin diye atkı çorap örüyor.  Değişik yemek yapıyor ve gönderiyor. Milletimizin ordumuza desteği tamdır. Bizlere düşen en büyük görev ordumuzun başarısı için  bolca dua etmektir" dedi.

 

Yapılan operasyonun Afrin ile sınırlı kalmayacağını da aktaran Teke,  harekatın daha da genişleyerek devam edeceğini  dile getirdi.

 

Afrin operasyonunun amacının terör yuvalarını yok etmek olduğunu da dile getiren Teke, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bizim amacımız ne bölgede kalıca olarak kalma ne de toprak elde etmektir. Amacımız bölgeye barış ve güvenliği getirmek. Çünkü yaşanan bu durum nedeniyle sınırımız taciz edilmekte. Buda şunu gerektiriyor. Artık onların bize saldırmasını beklemeyeceğiz ve biz onlara haddini bildireceğiz. Son terörist imha edilene keder Türk Silahlı Kuvvetleri bölgede kalarak mücadelesini sürdürecektir ve bizlerde sonuna kadar ordumuzun arkasındayız. Zaten milletimiz askerlik şubelerine akın ederek, 'Bizleri askere alın' diyor. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek milletimiz birlik ve beraberlik içinde harekat ediyor" dedi.

 

Gerçekleştirilen operasyonlarda en büyük temennilerinin Mehmetçiğin ocağına sağ salim dönmesi olduğunu da aktaran Teke, kendilerine de görev verilmesi durumunda tekrar cepheye gitmeye hazır olduklarını  dile getirdi.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin tarihe yeni bir zafer ve başarısının imzasını atacağını da dile getiren Teke, son olarak, "Suriye'de akan kan durur ve oraya huzur gelir. İnsanlar hak ettiği yaşam kalitesine ulaşır ve dış güçlerin hevesleri yine kursaklarında kalır." dedi.
Bu haber 1575 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI