Bugun...TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğünden Kamuoyuna Duyuru
Tarih: 04-01-2017 19:45:47 + -


Akbıyık "Bazı kişi ve işletmelerden Kurumumuz adı kullanılarak hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep edilerek dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulduğu öğrenilmiştir."dedi.


TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğünden Kamuoyuna Duyuru

Basına ve Kamuoyuna

 

Değerli Basın Mensupları,

 

Bazı kişi ve işletmelerden Kurumumuz adı kullanılarak hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep edilerek dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulduğu öğrenilmiştir. Konuyla ilgili olarak Çankırı İl Koordinatörümüz Emre Akbıyık’ın açıklaması ektedir. Ayrıca konuyla ilgili duyuru metni  İl Koordinatörlüğümüzün web sitesinde (http://cankiri.tkdk.gov.tr/Default.aspx ) yayımlanmıştır.

 

Değerlendirilmesi ve yayımlanması dileğiyle.

 

İşte Açıklama:

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak vatandaşlarımızdan herhangi bir isim altında hiçbir ücret talebinde bulunulmamaktadır. Kurum uzmanlarımız tarafından hibe programları yayınlandığında tüm bilgilendirmeler ücretsiz yapılmakta, gerekli dokümanlar üzerinde herhangi bir ücret talep etmeksizin kişi ya da işletme ile koordineli bir şekilde çalışılmaktadır.

 

Kurumumuz, vatandaşlarımızın IPARD programından etkin bir şekilde faydalanabilmesi için yoğun çaba sarf etmektedir. Vatandaşlarımızın, IPARD programı, desteklenen sektörler, hibe oranları, başvuru koşulları ve proje başvuru süreci gibi her konuda bilgi almak üzere yüz yüze görüşmelerin yapılabilmesi, gerekli dökümanları basılı olarak edinebilmesi amacıyla oluşturulan yardım masası ilk günden bu yana İl Koordinatörlüğü hizmet binasında görev yapmaktadır. Ayrıca 444 85 35 numaralı Yardım Masası hattı mesai saatleri içerisinde sorularınızın cevaplanması konusunda sizlere destek sunmaktadır.  Kurumumuzun resmi web sitesi http://www.tkdk.gov.tr/ ve İl Koordinatörlüğümüzün resmi web sitesi http://cankiri.tkdk.gov.tr/   IPARD destekleri hakkında bilgilendirici dökümanların bulunabileceği diğer kanallardır.

 

Bununla birlikte üzülerek belirtiriz ki; Bazı kişi ve işletmelerden Kurumumuz adı kullanılarak hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep edilerek dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulduğu öğrenilmiştir. Tüm vatandaşlarımızın söz konusu kişi ya da kuruluşlara itibar etmemesi gerektiğini bu vesile ile bir kez daha hatırlatırız.

 

Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişi ya da işletmelerin zaman kaybetmeden emniyet güçlerini bilgilendirmelerinin kamu güveni açısından fayda sağlayacağını belirtmek isteriz.

 

Saygılarımızla

 

Emre Akbıyık=>TKDK Çankırı İl Koordinatörü
Bu haber 3198 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI