Bugün...



“TÜGVA, Çankırı’ya bir şeyler veriyor mu?”
Tarih: 09-03-2019 11:55:14 + -


Meclis üyesi Ali Gökçe, “Türkiye Gençlik Vakfı’nın Çankırı’daki çalışma faaliyet alanları nelerdir, Çankırı’ya bir şeyler veriyor mu? Çankırı’ya bir katkısı var mı?” diye sordu.


“TÜGVA, Çankırı’ya bir şeyler veriyor mu?”

İl Genel Meclisi Mart ayı birleşimlerinin 4.’sünü dün gerçekleştirdi. Meclis başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime meclis üyeleri Şerafettin Kılavuz, Ahmet Ulusoy ve Enver Güngörmüş izinli oldukları için katılmadı.

 

Meclis başkanı Ruhi Şeker’in tüm halkımızın Regaib Kandili ve üç aylarını kutlaması sonrasında gündem maddelerine geçildi.

 

Dün gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak; Orta ilçesinde 12 Şubat 2019 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle hasar gören okulların bakım ve onarımı için İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019 Mali yılı Bütçesi’nin (Gayrimenkul Mal Bakım ve Onarım Gideri) harcama kaleminden 20 bin TL. ödeneğin alınarak (Orta İlçe Milli Eğitim Gayrimenkul Mal Bakım ve Onarım Gideri) harcama kalemine aktarılması ve ilçeye gönderilmesi konusunu ele alındı ve gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

Gündemin 2. maddesinde ise PETA konağının tahsisi konusu ele alındı.

 

İl Özel İdaresi ile Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD) arasında 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 64. maddesisin (c) bendi hükmü uyarınca, 14.02.2013 tarihinde düzenlenen protokolün sona erdirilmesi, PETA Konağı’nın Türkiye Gençlik Vakfı Çankırı İl Temsilciliğine 10 yıl süre ile bedelsiz tahsis edilmesi ve bu konuda hazırlanacak protokolün imzalanması için İl Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a yetki verilmesi konusu görüşüldü.

 

Konu hakkında söz alan Meclis üyesi Ali Gökçe, “Türkiye Gençlik Vakfı’nın Çankırı’daki çalışma faaliyet alanları nelerdir, Çankırı’ya bir şeyler veriyor mu? Çankırı’ya bir katkısı var mı?” diye sordu.

 

Türkiye Gençlik Vakfının faaliyetlerini benim burada anlatmam doğru olmaz” diyen Meclis başkanı Ruhi Şeker, PETE konağında şuanda ÇAYASAD’ın oturduğunu aktardı.

 

Konu hakkında yapılan bilgilendirme sorasın da gündem maddesi ”İl Özel İdaresi ile Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD) arasında 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 64. maddesisin (c) bendi hükmü uyarınca, 14.02.2013 tarihinde düzenlenen protokolün sona erdirilmesi, PETA Konağı’nın Türkiye Gençlik Vakfı Çankırı İl Temsilciliğine 10 yıl süre ile bedelsiz tahsis edilmesi ve bu konuda hazırlanacak protokolün imzalanması için İl Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a yetki verilmesi daha sonra icap etmesi halinde değerlendirilmek üzere dosyanın Çevre ve Kontrol Müdürlüğüne iadesi” şeklinde oylanarak kabul edildi.




Bu haber 2831 defa okunmuştur.

Etiketler :
AK PARTi Li ama kızgın / 11-03-2019 10:14:00

3 adet yorum yapılmış 3 yorumuda bir kişi begenmemiş, kesin kendisidir o zatın.

Abdulsamet KÜRKÇÜ / 09-03-2019 22:03:00

Böyle bir konuyu gündeme getirenlere, böyle bir kararın altına imza atanlara yazıklar olsun demekten başka hiç bir söz bulamıyorum. TÜGVA bu memleket için ne iş yapıyor. İktidarın taşeronluğunu yapmaktan başka hiç bir şey yapmıyor. Tekrar söylüyorum burası bu vakfa verilirse gerçekten çok yanlış bir karar. Bu kararın altına imza atanların ahirette yerleri bile olamaz.

Çok güzel / 09-03-2019 12:26:00

Ne güzel söylemi konuyu açan tügvanın bir amacı vardı ama eski başkan istifa edene kadar yeni gelen başkanın havasından geçilmiyor kendini vekil felan sanıyor herwlde EGOsu tavan yapmış ama unutmasınki makamlar geçiçi adamlık kalıcıdır ondada .... olmadıgından makamda adamlıktasın geçici.

şerafettin Erdoğan / 09-03-2019 12:08:00

Çayasad Çankırı'nın yazar ve şairlerinin üye olduğu bir dernek, ilimizi her yönden tanıtıyor. Çankırı ya faydalı,TÜGVA ne yapıyor, ilimize yaptığı bir şey söyleyin, yapılan iş doğru değil.



Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI