Bugun...Tüketici Haftası Resim Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi
Tarih: 25-03-2018 10:31:16 Güncelleme: 25-03-2018 10:46:16 + -


Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından 5.6.7.8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışması düzenlendi.


Tüketici Haftası Resim Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Tüketici Haftası nedeniyle Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bilinçli tüketim ve tüketici hakları” konusundaki Resim Yarışması sonuçlandı.

 

Yarışmada dereceye giren öğrenciler Valilik Toplantı Salonu’nda ödüllerini aldı. Ödül törenine Vali Yardımcısı Vekili Musa Göktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali Yaranbaşı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından 5.6.7.8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışması düzenlendi. Yarışma kapsamında ülke ve il genelinde dereceye giren resimler Gümrük ve Ticaret Bakanlığı seçici kurulu tarafından belirlendi. Gerçekleştirilen yarışma sonrasında ilimizde de dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

Valilik Brifing salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Vali Yardımcısı Musa Göktaş, Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çankırı Ticaret İl Müdürü ve Tük. Hak. Hey. Başkanı Mehmet Ali Yaranbaşı, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali Yaranbaşı, "15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Tüketici Haftası dolayısıyla Bakanlığımız, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü olarak Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi "Bilinçli tüketim ve tüketici hakları" konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmak amacıyla tüm Türkiye'de resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8. Sınıf öğrencilerini kapsayan Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları" konulu resim yarışması düzenlenmiş ve sonuçları 1 Martta açıklanmıştır.

 

Türkiye genelinde dereceye girenlere ödülleri Bakanlığımız, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü organizasyonuyla 15 Martta Ankara'da Green Park otelde verilmiş ve ülke genelinde ve il bazında dereceye girenlere ait resimlerin olduğu resim sergisi açılmıştır. Resim sergisinde ilimiz birincisi olan Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Şevval Güvendi' ye ait resim de yer almıştır" dedi.

 

"Bu tür aktivitelere tüm öğrencilerimizin katılmasını arzu ediyoruz" diyerek konuşmasına başlayan Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, "Maksat yarışmaya katılmak gibi görünse de, dereceye girmek gibi görünse de asıl olan öğrencilerimizin bir şeyler yapabilmesi, kendi duygu ve düşüncelerini yansıtabilmesidir.  Yarışmaya katılmak bir erdemlilik ve bir başarıdır esasında. Dereceye girmek maksat ve amaç değildir.  Önemli olan bilgi birikimini aktarabilmek ve deneyimlerini artırabilmektir" dedi.

 

Yarışmalardaki ödüllerin öğrencilerin katılımını daha da artıracağını aktaran Öztürk, "Bu tür ödüller yarışmaya katılan öğrencilerin daha da motive etmektedir" dedi.

 

Programa katılan Vali Yardımcısı Musa Göktaş ise, "Katılmak çok önemli . İlimizde bazı konularda biraz da öz eleştiri yapmak gerekirse katılım konusunda sıkıntı yaşıyoruz.  Sayın müdürümüz çok güzel bir şey düşünmüş ve katılımcıları ödüllendirirsek daha fazla katılım olur diye" dedi.

 

Göktaş son olarak ise, "Buradaki öğrenci velilerimizi de tebrik ediyorum Çünkü aile desteği olmadan bu işler pek olmuyor. Sizlerde bir ödül hak ediyorsunuz. Çünkü çocuklarınıza destek oluyor ve onları takip ediyorsunuz" dedi.

 

Yarışmaya katılan öğrenciler: Şevval Güvendi, Burcu Merve Aykaç, Azime Nur Gedik, Feyza Yaranbaşı, Şeyda Nur Bildik, Sude Demirkıran, Esmanur Karaca

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesinin ardından program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1218 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI