Bugun...Türk Halk Müziği Korosu Tarafından Huzurevi Sakinlerimize Konser Verildi
Tarih: 15-01-2018 20:04:33 Güncelleme: 19-01-2018 17:54:33 + -


Türk Halk Müziği Korosu ile birlikte vakit geçirip sohbet eden huzurevi sakinleri daha sonra verilen konser ile gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.


Türk Halk Müziği Korosu Tarafından Huzurevi Sakinlerimize Konser Verildi

Huzurevi Sakinlerimize Konser Verildi

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü koordinesinde İl Müdürlüğümüze bağlı İsmail Özdemir Huzurevinde Türk Halk Müziği Koro Şefi Cemalettin Tağlı yönetiminde, 8 Ocak Pazartesi günü huzurevi sakinlerimize konser verildi.

 

Şef Cemalettin Tağlı ve koro sanatçıları, konser öncesinde huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenerek onlarla sohbet etti. Türk Halk Müziği Korosu ile birlikte vakit geçirip sohbet eden huzurevi sakinleri daha sonra verilen konser ile gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. Konserde seslendirilen birbirinden güzel parçalar huzurevi sakinlerimize keyifli ve duygulu saatler yaşattı. Türkülere ritim tutarak eşlik eden huzurevi sakinlerimiz konserden çok memnun kaldıklarını dile getirerek bu programda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

Programa, Vali Yardımcısı Sayın Abdullah Aslaner,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü idareci ve personelleri, İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Aydın Demiröz, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Nusret Acar, Türk Halk Müziği Koro Şefi Cemalettin Tağlı katılım sağladı.

 

Koro Sanatcısı Murat Düğmeli Gündüz Tamirci, Gece Solist

 

Çankırı’da Küçük Sanayi Sitesi’nde oto tamirciliği yapan Murat Düğmeli, gündüz iş yerinde oto tamirciliği yaparken akşamları ise sahnelerde solistlik yapıyor.

 

Çankırılı oto tamircisi Murat Düğmeli, müziğe olan merakını gidermek için başladığı Türk Halk Müziği Sevenler Korosu’nda solistlik yapıyor. 1990 yılında iş hayatına atıldığını aktaran Düğmeli, 1996 yılında ise Türkiye genelinde düzenlenen ses yarışmalarında dereceler elde ettiğini söyledi.

 

Düğmeli, ilk sahne deneyimini canlı müzik yapan bir arkadaşının kendisini sahneye davet etmesi ile yaşadığını anlattı. Düğmeli, koro şefi Cemalettin Tağlı’nın kendisini Türk Halk Müziği Sevenler Korosu’na davet ettiğini dile getirerek, “Bir gün iş yerindeyken koro şefimiz Cemalettin Tağlı geldi.

 

Türkü söylüyordum çalışırken. Kendisi bana ‘Sesiniz çok güzelmiş. Bizim koroda yer almaz mısın?’ dedi. Ben de müziğe olan merakımdan dolayı teklifi kabul ettim. 2 yıldır korodayım. Gündüzleri iş yerinde çalışıyorum, akşamları çıktığımda koroda çalışıyorum. Aynı zamanda korodaki arkadaşlarla oluşturduğumuz bir grubumuz var, bu grupla da bazı kafelerde canlı müzik yapıyoruz" dedi.

 

Müziğin hayatındaki olmazsa olmazlardan birisi olduğunu ifade eden Murat Düğmeli, “Müzik benim hayatımda olmazsa olmazlardan birisi. Müzikle ilgilendiğimde bütün derdimi, sıkıntılarımı unutuyorum. Müziği çok seviyorum. Türk Halk Müziği Sevenler Korosu’na başladığımda bu işe daha ağırlık vermeye başladım" diye konuştu.

 

Düğmeli, koro çalışmalarına uzunca bir süre daha devam etmek istediğinin altını çizdi.

 

Çankırı Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaflık yapan Muhittin Mermer de Düğmeli’nin söylediği türkülere renk kattığını belirterek, “Murat arkadaşımızın çift sanatı var. Hem oto tamircisi hem müzikte başarılı bir arkadaşımız. Çalışırken söylediği türküler gelen müşterilerin dikkatini çekiyor. Bazen arkadaşlarımızla gelip Murat’a eşlik ederiz" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2367 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI