Bugün...Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Çankırı’da Kutlandı
Tarih: 11-04-2019 00:50:54 Güncelleme: 11-04-2019 19:45:54 + -


09 Nisan 2019 Salı günü İl Emniyet Müdürlüğünde kan bağışı kampanyası ile başlayan etkinlik, Sultan Süleyman Camii’nde (Büyük Camii) Aziz Şehitlerimiz ve hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulmasıyla, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü kapsamında anıt alanında çelenklerin sunumuyla program devam etti.


Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Çankırı’da Kutlandı

Kutlandı

 

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Çankırı POMEM Müdürü Ahmet Özge ve teşkilat personelleri Vali Hamdi Bilge Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

 

İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, “Hafta dolayısıyla Vali Hamdi Bilge Aktaş’a Emniyet Teşkilatının İlimizdeki çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Emniyet Müdürü Aksoy ve beraberindeki emniyet mensuplarına ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Hamdi Bilge Aktaş; Emniyet teşkilatı görevlilerimiz zor şartlar altında görev yapıyorlar. Bunu hepimiz biliyoruz ve kendilerine duacıyız.” Dedi.

 

Polis Haftasında Kan Bağışı Yaptılar

 

09 Nisan 2019 Salı günü İl Emniyet Müdürlüğünde kan bağışı kampanyası ile başlayan etkinlik, Sultan Süleyman Camii’nde (Büyük Camii) Aziz Şehitlerimiz ve hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulmasıyla, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü kapsamında anıt alanında çelenklerin sunumuyla program devam etti. Daha sonra Polis Evine geçilerek katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

 

Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü kapsamında Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü'nde kan bağışı yapıldı.

 

Polis Haftası kapsamında Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü'nde Kızılay’a kan bağışı kampanyası yapıldı. Kampanya kapsamında Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Kızılay'a kayıtlı 11. kan bağışını yaptığından dolayı bronz plaket verildi.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, "Türk Polis teşkilatını 174 yıldır atasının izinde. Kanıyla, canıyla 7 gün 24 saat 365 gün daima görev başındadır. Valimizin de açıkladığı gibi bizde her 10 Nisan’da kan bağışı yaparak sadece bedenen ruhen görevimizin haricinde de kanımızla milletimize hizmetinde olmayı şiar edindik. Bundan sonrada kan bağışlarımız aynı şekilde artarak devam edecektir" dedi.

 

10 Nisan Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü kapsamında Çankırı Anıt alanında çelenkler sunuldu.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Türk Bayrakları ile süslenmiş birkaç araç ve motosikletler ile anıt alanında yerlerini aldı.

 

10 Nisan Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü kapsamında anıt alanında çelenk sunuldu. Programa Konya’dan Çankırı’ya davetli misafir olarak gelen Fahri Polis Ayfer Muştu da katıldı.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ve Çankırı POMEM Müdürlüğü tarafından anıt alanına çelenk sunulduktan sonra saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu. Program sonrasında Polisevinde ikramla devam etti.

 

Baba Kemal Muştu, "Ayfer'imiz bir gün askerlik yapmak istedi. Biz de erkekler askerlik yapar diye Ayfer'e polis üniforması giydirdik. 10 senedir de polisiz. Bir başkomiserin üniformasını almıştık onunla da devam ediyoruz. 10. Senemizi Ankara Emniyet Genel Müdürlüğünde kutladık. Bugünde Çankırı'dayız" dedi.

 

Fahri Polis Ayfer Muştu 10 Nisan Polis Günü'nde Çankırı'da bulunarak törene katıldı. Ayfer Muştu, doğduktan sonra geçirdiği rahatsızlık sonrasında zihinsel engelli olarak hayatını sürdürmeye devam etti. Televizyonda gördüğü polise dokunmaya çalışınca baba Kemal Muştu, kızını en yakın polis merkezine götürerek onun hayatını değiştirdi. Polis müdürleri tarafından kendisine polis üniforması hediye edildi.

 

Yemekte Bir Araya Geldiler

 

Polisevinde devam eden programdan sonra 10 Nisan 2019 Çarşamba günü akşam saat 18:00’de Hacı Ali Dinlenme Tesislerinde Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Vali Yardımcısı Abdullah Arslaner, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Garnizon Komutanı 28. MEK. PİY. (B/G) Tugay Komutan yardımcısı Albay Oğuz Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Harun Akça, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Müftüsü Bürhan Keleş, Cezaevi Müdürü Metin Sönmez, Şehit ve Gazi Aileleri Yard. Ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, Daire Müdürleri, STK temsilcileri, Emniyet Müdür yardımcıları, Emniyet amirleri, polis memurları, şehit ve gazi yakınlarıyla yemekte bir araya geldi.

 

10 Nisan Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle konuşmasını yapan Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, “Biz Polisiz, M.Ö 209 yılında Mete Han ilk Türk Ordusunu kurduğunda, ilk polis teşkilatını da kurmuştu aslında, Uygurlar Yasavul dedi, Göktürkler Börüler Teşkilatı, Selçuklular Şahne dedi, Osmanlılar Subaşı. 10 Nisan 1845'de Polis oldu adımız öyle devam etti bugüne kadar. Adımız tarihte ne olursa olsun andımız aynı ”Vatan Sana Canım Feda” Bugün Şehit ailelerimiz, Gazilerimiz, Emeklilerimiz ve çalışanlarımızla her rütbeden ve sınıftan personelimiz ailelerimiz ile bir aradayız. Hep beraber güçlüyüz. Polislik mesleğini sadece siz seçmezsiniz, mesleğiniz de sizi seçer. Çürük yumurta değilseniz, emekli olana kadar çalışırsınız çalışma emeklilikle biter Polislik ölümle. Polislik bir yaşam biçimidir, yazılı ve yazılı olmayan kuralları olan, duygusal ve fiziksel efor isteyen bir yaşam biçimi. Bizler ruhumuzla ve bedenimizle kendimizi vatanımıza teslim ettik, emanetimizi Yaradan'a teslim edene kadar öyle kalacağız.” Dedi.

 

Aksoy konuşmasına şöyle devam etti:

 

Sayın Valim, Başımızın tacı Şehit ailelerimiz, Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli misafirlerimiz.

 

Bugün bizleri burada yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

 

Çankırı Emniyet Müdürlüğü olarak 2019 yılına sevgi, saygı, hoşgörü ve empati yılı ilan ettik. O doğrultuda çalışmak için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Hatalarımız var ise af ola. İnşallah içinde bulunduğumuz 2019 yılı ve Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte vatandaş odaklı çalışmamızı yılmadan sürdüreceğiz. Şimdiye kadar bize olan desteğinizi esirgemediğiniz gibi bundan sonra da destek olacağınızdan eminiz. Her zaman başımızın üstünde ve göğsümüzde taşıdığımız Polis yıldızının anlamına layık olmaya gayret edeceğiz. Birazdan başarı belgesi ile ödüllendirilecek arkadaşlarımız, kendi mesai arkadaşları tarafından bu ödüle layık görülerek seçildiler. Sağ olsun Sayın Valimizde böyle bir ödüllendirmeyi uygun gördü.

 

Aslında Çankırı Emniyet Müdürlüğü personelinin tamamı ödülü hak ediyor, bu sadece sembolik bir ödüllendirme.

 

Aksoy “Sözlerime son verirken çalışmalarımızda bizi her zaman destekleyen Sayın Valimiz ve değerli eşleri hanımefendiye, Milletvekillerimize, diğer mülki idare amirlerimize, Garnizon Komutanımıza, yeni seçilen Belediye Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, önceki Başkanlarımız Sayın İrfan Dinç ve Hüseyin Boz'a teşekkür ediyorum. Yine büyük bir uyum içinde çalıştığımız Sayın Başsavcımız, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanımıza, kardeşten öte Jandarma Teşkilatımızın komutanı İl Jandarma Komutanımıza, Üniversitemiz ve diğer Kamu kuruluşlarının yöneticilerine STK Başkanlarımıza en çok da ailelerimize eş ve çocuklarımıza teşekkürü borç biliyorum. Geceyi ve gündüzü, sıcağı ve soğuğu paylaştığımız gazeteci arkadaşlarıma ve Polisi seven destek olan herkese teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle pasta kesimi gerçekleşti.

 

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için dua edilmesinin ardından, başarılı polis ve komiserler ile hafta çerçevesinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Toplu fotoğraf çekiminden sonra program amacına ulaşarak sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Not: Törenlerle ilgili diğer fotograflar yayına hazırlanıyor.
Bu haber 2585 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI