Bugün...TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi Ve Hatim Duası Etkinliği Gerçekleştirildi
Tarih: 26-11-2018 20:10:15 + -


3 gün açık kalacak olan ve 158 şehit öğretmenin fotosunun yer aldığı serginin açılış konuşmasını yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı, “Sizler eserleri hep yaşayanlar hep yaşatanlarsınız. Gününüz kutlu olsun” dedi.


TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi Ve Hatim Duası Etkinliği Gerçekleştirildi

TÜRKAV Şehit Öğretmeleri Yad Etti

 

“Öğretmen eserleriyle yaşar ve ölmez”

 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı tarafından şehit öğretmenler fotoğraf sergisi ve hatim duası etkinliği gerçekleştirildi.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı tarafından Yunus AVM’de şehit öğretmenler fotoğraf sergisi ve hatim duası etkinliği gerçekleştirildi. Programa Mili Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Müftüsü Bürhan Keleş, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

Program çerçevesinde ilk önce Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş tarafından hatim duası gerçekleştirildi. 3 gün açık kalacak olan ve 158 şehit öğretmenin fotosunun yer aldığı serginin açılış konuşmasını yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı, “Sizler eserleri hep yaşayanlar hep yaşatanlarsınız. Gününüz kutlu olsun” dedi.

 

Eli silah tutanların eli kalem tutanlardan korktuğunu dile getiren Bölükbaşı, “Bugün sizlerin gözlerinizin içine bakarak, yüreğinizdeki sıcaklığı içimizde hissederek ellerinizi sıkarak kutlayabilmenin gururunu duyuyoruz. Biliyoruz ki sizlerin gayesi, mücadelesi: Bağımsız, medeni, onurlu bir insan olarak dünyayı yerinden oynatacak bir gelecek yaratmak.

 

Bunları başarabilmek için bir tek silahınız var: kaleminiz. Cehaletle savaşta bir tek bu silahı kullandınız.

 

1979 yılında Adana’da haince öldürülen Eldivanlı Müslüm TEKE öğretmen, Kahramanmaraş’ın Altıyaprak köyünde 1996 yılında şehit edilen Hacı Ömer, Aydın, Nurettin öğretmenler, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 21 yaşında daha 25 günlük öğretmen iken hayata gözlerini yuman Neşe, Tunceli Ovacık’ta yatılı okulda öğrencilerine ışık olan Nurgül ve Bayram, Bitlis Yolalan’da şehit olan Yasemin öğretmen, 7 aylık öğretmen iken Tunceli Pülümür’de şehit edilen, “Eli silah tutanlar, eli kalem tutanlardan korktular, korkuyorlar, korkacaklar diyen Gümüşhaneli Necmettin öğretmenin de elinde silah yoktu.

 

Onlar çocuklarımıza bayrağımızı, vatanımızı, bağımsızlığı, Atatürk’ü, insanı, insanlığın ne olduğunu, bilimi, uzayı, barışı öğretiyorlardı. Tek suçları kendi memleketlerinde çok uzakta bulundukları okullardaki çocuklarımıza ışık olmaktı. Onlar katledilirken öylesine masum, öylesine çaresiz fakat alabildiğine gururlu ve kahramanca son nefeslerini bu ülkenin güzel yarınları için verdiler. Tıpkı Şenay Aybüke öğretmen gibi. Aybüke öğretmen müzik öğretmeniydi.23 yaşında gencecikti. Ölümün kendisini ay-yıldızlı bayrağa bu kadar erken saracağını bilmeden, Çocuklarına öldürenlerin ne kadar kötü insanlar olduklarını türkülerle anlatıyordu. Aybüke öğretmen son mesajını da türkü ile vermişti.

 

Bu silah sesleri almıştı Aybüke öğretmeni çok sevdiği çocuklarından. Nice şehitler verdik eli kalem tutuyor, etrafına ışık oluyor diye. Biliriz ki öğretmen eserleriyle yaşar ve ölmez. Şehit öğretmenlerimiz hiç, hiç ölmediler. Onlar masum ve güzel bakışlarıyla semada bizlere insanlık dersini vermeye devam ediyorlar.

 

Biz onları hiç unutmadık, onların derslerini de hiç kaçırmadık. Biz onları çok sevdik. Rabbim de onları çok seviyordu ki onları cennetine, yanına aldı. Ruhları şad olsun.

 

Kıymetli misafirler öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz. İyi ki bizleri yetiştirmişler. Onlara minnettarız. Şehit öğretmenlerimizi bir nebze de olsa yad edip; unutulmadıklarını bilsinler diye onların anısına tertiplediğimiz sergimize şeref verdiğiniz için teşekkür ediyor, TÜRKAV olarak saygılar sunuyoruz” dedi.

 

 

 
Bu haber 1837 defa okunmuştur.

Etiketler :
mehmet / 27-11-2018 08:24:00

Hazırlayanların eline sağlık, Şehitlerimizin hepsinin ruhları şad mekanları cennet olsun, Allah rahmet eylesin onlara minnettarız. Ayrıca sergide dikkatli bakıldığında terörün memleketi, dili,dini ırkı yok batı memleketlerimiz kadar doğu ve güneydoğulu şehit öğretmenlerimiz de var. Allah hepsinden razı olsun terörizmi destekleyenlere, terör sevicilere ve terörden beslenenlere lanet olsun.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI