Bugün...Türkiye 4 Bosna Hersek 1
Tarih: 01-04-2018 01:39:31 Güncelleme: 03-04-2018 09:27:31 + -


Mart 2018 Cumartesi günü saat 16.00’da Atatürk Stadı’nda düzenlenen maçı binlerce taraftar izledi.


Türkiye 4 Bosna Hersek 1

Türkiye-Bosna Hersek,  Masterler ve Veteranlar dostluk maçı 31 Mart 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Gerçekleştirilen müsabaka sonrasında Türkiye maçı 4-1 kazandı.

 

Çankırı Belediyesi, 2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında Türkiye Masterler ve Veteranlar Fe­derasyonu Başkanı Kenan Gürsu’nun desteği ile bir ilke daha imza atarak futbolun renkli simalarını Çankırı’da ağırladı.

 

Mart 2018 Cumartesi günü saat 16.00’da Atatürk Stadı’nda dü­zenlenen maçı binlerce taraftar izledi. Maç öncesinde stada gelen seyircilere Türk bayrağı dağıtıldı.

 

Gerçekleştirilen dostluk maçında Türkiye ilk yarıya hızlı başladı. Erol Sökmen'in 2 ve Mehmet Nas'ın golleri ile Türkiye ilk yarıyı 3-1 tamamladı. İlk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da rakibine göre üstün bir futbol sergileyen Türkiye oyuna sonradan giren Şenol Kıyak'ın 76. Dk. golü ile durumu 4-1 yaptı.  Maçta başka gol olmayınca Türkiye maçı 4-1 kazandı.

 

Stat Atatürk Stadı

 

Hakemler: Burak Ordu, Seda Boduroğlu, Vural Aslan ve Vuslat Kayaş

 

Türkiye: Selahattin Mutlu, Murat Üçpınar, Müjdat Şimşek, Atilla Pank, Fatih Ciminli, Adnan Güngör, Erol Sökmen, Mehmet Nas, Özlem Kağıt, Faruk Tarakçı, Celil Sağır

 

Bosna Hersek: Ismar Poyskiç, Omer Fazliç, Elvir Maçak, Alen Ahmetspahiç, Şefik Beşiç, Haris Imşiroviç, Midhat Şijerkiç, Zayko Karaybiç, Sabahudin Şabiç, Sead Kadiç, Samir Şibonyiç

 

Goller: Erol Sökmen Dk. 28-33, Mehmet Nas Dk. 38, Dk. 76 Şenol Kıyak (Türkiye), Haris Imşiroviç Dk. 44 (Bosna Hersek)

 

2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında Çankırı Belediyesi tarafından organize edilen ve Türkiye Masterler ve Veteranlar Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu'nun desteği ile Türkiye - Bosna Hersek Masterler ve Veteranlar Milli Takımları bugün Atatürk Stadı'nda karşlaştı. Her iki takım oyuncuları "Futbol Dostluk, Barış ve Kardeşliktir" yazılı pankartla sahaya çıktı. Maç öncesi Çankırı Yaranları kısa bir gösteride bulundu.

 

Maçın devre arasında plaket töreni düzenlendi. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a, Belediye Başkanı İrfan Dinç'e, Türkiye Masterler ve Veteranlar Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu'ya ve Zavidoviçi Belediye Başkanı İzet Basiç'e dostlu maçına katkılarından dolayı plaket takdim edildi.
 

Plaket töreninde konuşan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, maçta önemli olanın dostluk olduğunu söyledi. Belediye Başkanı İrfan Dinç ise büyük insan merhum Aliya İzzetbeğoviç evlatlarını Çankırı'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını aktardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2932 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI