Bugün...Türkiye’de TOKİ’nin Girmediği Tek Yer Çankırı (Özel Haber)
Tarih: 31-07-2019 12:39:35 + -


TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt; Çankırı’da TOKİ Konutlarında incelemede bulunarak konut sahiplerine anahtarlarını teslim etti.


Türkiye’de TOKİ’nin Girmediği Tek Yer Çankırı (Özel Haber)

Neden?

 

www.haberci18.com İnternet Gazetesi, medyası olarak Nokta atış yaptık ama sorularımıza cevap alamadık...

 

86.400 Nüfuslu bir şehre TOK'nin konut yapmayıpta, şehrin küçük bir ilçesi olan Kurşunlu'ya nasıl oluyorda 1000-1500 konut yaptıklarının sorusunu sorduk.

 

Milletin arsalarının üzerine Kentsel Dönüşüm konutları yapılıyor yetikili kalmış “İşte burasını TOKİ yapıyor ya diye, “Biz Çankırılıları Kör Zannediyorlar”

 

TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt Çankırı’da İncelemelerde Bulundu

 

TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt; Çankırı’da TOKİ Konutlarında incelemede bulunarak konut sahiplerine anahtarlarını teslim etti.

 

Çankırı'da yapımı başlanan Kalealtı TOKİ konutlarının yapımı sona erdikten sonra 26 Temmuz tarihinde konut sahiplerine daireleri teslim edilmeye başlanılmıştı.

 

TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt yaptığı açıklamada, "Burası malumunuz bir kentsel dönüşüm projesi. Bunun başlangıç ve devam durumu var. Buna göre belediyemize 12 Haziran tarihinde iskan belgesi için başvuruda bulunduk. Devamında ise 22 Temmuz tarihinde ise iskanlar verildi. Buna istinaden de 26 Temmuz tarihinde de teslimlere başladık. İlk önce 1 ve 2 nolu bloklardan başladık. Bugünde 3, 4 ve 5 numaralı bloklarımızı teslim ettik. 9 ağustos tarihi itibari ile de 414 konutun bütün anahtarlarını da teslim etmiş olacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Şimdiye kadar inşaat sürecinde proje değişikliği gibi bir takım sorunlar yaşanmış onlar artık geçmişte kaldı. Şuanda belediyede yapması gerekenleri bir tarafta yapıyor. Konutlarımızın alt yapıları idaremizce yapıldı.

 

Belediyemizde bağlantı noktalarını yapacak. Konut sahiplerine şimdiden hayırlı uğurlu olsun" ifadelerine yer verdi. 

 

www.haberci18.com İnternet Medya Admini Mustafa Çelik Olarak TOKİ Daire Başkanına “Çankırı’ya TOKİ’yi Şimdiye Kadar Neden Sokmadıklarının, Kimlerin TOKİ’yi Çankırı’da İstemediklerinin Hesabını Sorduk”!

 

Sessizdi Ama O da Ne Söyleyeceğini Bilemedi, Sorumuz Karşısında Terledi. Anahtar teslimi yaptığı ve denetlediği konutların içerisinde bulunan, TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt; “İçeriler sıcak oldu, terledik, dışarı çıkalım bari” diyerek sadece hatıra fotoğrafı çektirmekle karşımızda durabildi.

 

Çankırı'nın tek gelişeceği yer MKE tarafı. Yapılacak uyduruk kentin Çankırı ya faydasından çok zararı olur. Bekleyip görelim diye TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt’u Çankırı’dan uğurladık.

 

TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt; sorumuzu yanıtsız bırakırken Tuzlu Bağlarını örnek vererek olayı geçiştirmenin yollarını aradı. Sorumuzda israrcıydık ama; hiçbir şeyi paylaşmadı.

 

OSB'ye 15 km mesafede ve Çankırı'ya da 15 km mesafede olan Aşağı Pelitözü'nde temeli atılacak olan 10 Bin konutun hesabını da sorduk. Ser verdi ama sır vermedi. Felaket tellallığı neyi yapmak istemiyoruz da durum iç açıcı değil beyler. Sanırım bu projenin de iptal olmuş (edilmiş) gibi sinyal verdiğini hissetim.  

 

Kimse kusura bakmasında konut sorunu yüzünden Çankırı'nın gelişemediğinin; özelliklede geçmiş dönem inşaat işleri ile uğraşanların Çankırı’ya kazık attıklarını sezer gibi olduk.

 

Allah rızası için merkeze TOKİ girsin artık bu mütaahitlerin insanları sömürüsüne son verin. Adalet partisi adına yakışır çalışmalı. Yıllardır mütaahitler ve belediyenin danışıklı olarak TOKİ’yi memlekete sokmamaları konut sıkıntısını gün yüzüne çıkarırken fahiş fiyatlara da ev satışlarına devam ediyor. Bütün ilçelerde kaçıncı etaplar biterken Merkez de TOKİ’nin sıfırdan yaptığı konut yok. Türkiye’de Ak partiye en çok oy veren ilk üç memleketin içerisindeyiz oturacak evimiz yok, şehircilik acınacak halde. Lütfen herkez işini doğru yapsın. Bu insanların vebali üzerinizde. Allah herşeyi görendir.

 

Çankırılılar olarak biz 2 milletvekilini seçip boşa gönderiyoruz Çünkü biz onları Ankara'ya gönderirken diyorduk ki ve dediniz ki;  Gidin Çankırı'nın yapılacak işlerini hızlandırın, hayata geçirin, ihaleleri adam akıllı yapın, yaptırın. Tabi İhaleyi yapmakla bitmiyor. Nedense Müteahhit 1 Çankırı’da sene yapılacak işe tam anlamıyla başlamıyor, bu seferde müteahhidi kovalıyoruz, onun yaptığı işlerde hile ve yanlışlık var mı? onu dahi takip etmiyorlar.. İşte görün şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’mızın insanları halimiz bu beyler.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2443 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI