Bugün...Türkiye Ekonomisi Ve Çözüm Önerileri Çankırı’da Masaya Yatırıldı
Tarih: 06-01-2019 09:11:38 + -


Çankırı SMMM Odasının ev sahipliğinde Anadolu SMMM Odaları Platformunun oluşturduğu 41 ilin SMMM Odası, 04/05/06 Ocak 2019 tarihinde Çankırı’da bir araya geldi.


Türkiye Ekonomisi Ve Çözüm Önerileri Çankırı’da Masaya Yatırıldı

Türkiye Ekonomisinin içinde bulunduğu darboğazdan çıkış yolları ve yeni güncel mali konuların işleneceği çalıştay Çankırı'da gerçekleştirildi.

 

Çankırı SMMM Odasının ev sahipliğinde Anadolu SMMM Odaları Platformunun oluşturduğu 41 ilin SMMM Odası, 04/05/06 Ocak 2019 tarihinde Çankırı’da bir araya geldi.

 

Katılımcılar arasında TÜRMOB Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu, Ekonomiden Sorumlu eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker, Çankırı Milletvekilleri, Çankırı protokolü, misafir oda başkan ve yönetim kurullarının yer aldığı öğrenildi.

 

Üç gün sürecek programın ilk gününde misafirlere Yaren gösterisi sunuldu. Ekonomi Çalıştayı Programın 2. gününde Tuz Mağarası, Çankırı Müzesi, Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi’nin de yer aldığı kültürel mekanlar, misafirlere gezdirildi. Aynı gün saat 15:30 da Koç Otelde çalıştay startı verildi. Ekonomik ve mesleki sorunların masaya yatırılacağı çalıştayın pazar günü sona ereceği bilgileri de söylendi.

 

34. Anadolu Odaları Platformu Çankırı’da gerçekleştirildi.

 

Çankırı SMMMO ev sahipliğinde yapılan Anadolu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler (SMMM) Odaları Platformu Toplantısı bir otelde gerçekleştirildi.

 

Platforma Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

 

Gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Çankırı SMMO Başkanı Hüseyin Yakar, Çankırı'nın tarihi ve kültürü hakkında bilgi vererek, "Çankırı değişen her türlü hayat şartlarına ve tarzına rağmen gelenek ve göreneklerinden 'öz olarak' çok şey kaybetmeyen nadir bir ilimizdir. Nitekim Anadolu’muzda geçmişte ortak kültürel değer olarak uygulanan töre ve adetlerin birçoğu bozulmadan halen devam ettiği görülmektedir" dedi.

 

Çankırı'nın kültür mirası bakımından oldukça zengin olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Çankırı'nın aynı zamanda şifa şehri olduğunu da vurguladı.

 

Çankırı'da 495 vakıfın kurulduğunu aktaran Boz, "Bugün Batı'dan almaya çalıştığımız hayvan haklan, insan hakları gibi konularda ecdadımız asırlar önce kurduğu imaretlerle, vakıflarla bu konularda çalışmalar yapmıştır" dedi.

 

"Ben bu şehre daha önce de geldim" diyerek sözlerine başlayan TÜRMOB Yönetim Kurulu Başkanı A. Masis Yontan, "Gerçekten 2 gündür bizi çok iyi ağırladıkları için oda başkanımız Hüseyin Yakar ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Bugün de tuz mağarasına gittik gerçekten çok harika bir yer. İnanıyorum 4-5 sene sonra buraya geldiğimiz zaman o tuz mağarası ayrı bir kimliğe bürünecek. Orası sanat galerileri restoranlar alışveriş merkezleri ile dünyaya açılacak bir yer" diye konuştu.

 

Son konuşmacı eski Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker ise, "Bugün Çankırı'da aslında Türkiye’de birlik ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte sergiliyoruz. Türkiye'nin birlikte olmaya, dayanışma içinde olmaya ve bizi kuşatan özellikle ekonomimize karşı yöneltilen, ekonomiyi kontrol etme olan duruma karşı mali müşavirler olarak hep birlikteyiz. Bizim için vatan her şeyin önünde gelir" ifadelerini kullandı.

 

Yapılan konuşmanın ardından plaket takdimi yapıldı.

 

 

 

 
Bu haber 1196 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI