Bugün...Türkiye İkincisi Güreşçimiz Emre Can Ödüllendirildi
Tarih: 07-09-2018 08:33:54 + -


Belediye Başkanı Hüseyin Boz, güreş alanında Çankırı’ya birçok başarı ve madalya kazandıran Emre Can Demirel’in üniversite sınavlarında Beden Eğitimi Öğretmenliğini kazanmasının da örnek bir davranış olduğunu söyledi.


Türkiye İkincisi Güreşçimiz Emre Can Ödüllendirildi

Güreşçimiz Emre Can Türkiye İkincisi

 

Çankırı Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı’nın şampiyon güreşçisi Emre Can Demirel, yine yüz güldürdü. Genç güreşçi, Tokat - Turhal Belediyesi tarafından düzenlenen Yıldızlar Karakucak Türkiye Şampiyonası’nda 65 kg’da gümüş madalyanın sahibi oldu.

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un yıldız pehlivanı Emre Can Demirel, Turhal Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Kocakavak Güreşleri’ni, Türkiye Güreş Federasyonu ile yaptığı anlaşma doğrultusunda, bu yıl kapsamlı hale getirdiği Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’ndan Türkiye ikincisi olarak çıktı. Sergilediği yüksek performans ile finale kalan Demirel, final öncesi yaşadığı sakatlık sebebi ile başa baş devam eden müsabakayı kıl payı rakibine kaptırdı. Demirel, şampiyona sonunda Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyayı Çankırı’ya getirdi.

 

Sporcusuna şampiyona süresince önemli taktikler veren Antrenör Seyfettin Karadeniz, Yıldızlar Karakucak Türkiye Şampiyonası’nın en zorlu karşılaşmalardan biri olduğunu vurgulayarak“Emre Can final müsabakasına kadar çok güçlü rakiplerini yendi. Aralarında önceki yılların şampiyonları da bulunuyordu. Güreşçimizin çıtası her daim yüksek. Sakatlığına rağmen bu şampiyonada da müthiş bir dayanıklılık ve mücadele sergiledi. Sporcum ile gurur duyuyorum. Bizlere böyle bir sporcuyu yetiştirme imkânı verdiği için başta ailesi olmak üzere Belediye Başkanımız Hüseyin Boz’a canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Boz Başarılı Güreşçisini Ödüllendirdi

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Tokat-Turhal Belediyesi tarafından düzenlenen Yıldızlar Karakucak Türkiye Şampiyonası’nda 65 kg’da Türkiye ikincisi olan genç güreşçisi Emre Can Demirel’i ödüllendirdi.

 

Çankırı Belediyesi Spor Kulübünün Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Usta Güreşçi Seyfettin Karadeniz Antrenörlüğünde yetiştirdiği başarılı sporculardan Emre Can Demirel, Turhal Belediyesi tarafından düzenlenen Yıldızlar Karakucak Türkiye Şampiyonası’nda 65 kg’da elde ettiği Türkiye ikinciliğini Belediye Başkanı Hüseyin Boz ile paylaştı. Başkan Boz, adına güreşen Demirel’i makamında kabul etti. Yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek isteyen gençlere Çankırı Belediyesi’nin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirten Boz, güreşçisini tebrik ederek ödüllendirdi. Demirel, tıpkı antrenörü gibi Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluğunu Çankırı’ya getirmek istediğini söyledi.

 

Genç Güreşçi Üniversite Yolcusu

 

Belediye Başkanı Hüseyin Boz, güreş alanında Çankırı’ya birçok başarı ve madalya kazandıran Emre Can Demirel’in üniversite sınavlarında Beden Eğitimi Öğretmenliğini kazanmasının da örnek bir davranış olduğunu söyledi. Kırkpınar Şampiyonluğu, Balkan İkinciliği, Minikler Serbest Türkiye ikinciliği ve son olarak Yıldızlar Karakucak Türkiye ikinciliğinin sahibi olan başarılı güreşçinin üniversiteli olma heyecanına da ortak oldu. Boz, Demirel’e başarılar dileyerek üniversitede okuduğu süre boyunca en büyük destekçileri olacaklarını kaydetti.

 

 

 

 

 
Bu haber 2400 defa okunmuştur.

Etiketler :
ABDULLAH SAYGIN / 07-09-2018 11:24:00

Emre Can DEMİREL Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI