Bugün...



Üç Öğrencisine Şiddet Uygulayan Öğretmene Aylıktan Kesme Cezası
Tarih: 26-05-2019 00:44:43 Güncelleme: 26-05-2019 09:51:43 + -


Yapraklı ilçesindeki ilkokulda öğrencileri kürsüye çıkararak tokatlayan öğretmenin, bir öğrenciyi de kulaklarından tutarak havaya kaldırdığına ilişkin görüntüler basında yer almıştı.


Üç Öğrencisine Şiddet Uygulayan Öğretmene Aylıktan Kesme Cezası

Aylıktan Kesme Cezası

 

Çankırı'da öğrencilere şiddet uygulayan öğretmenin yöneticilik görevinden alındığı, aylıktan kesme cezası verildiği ve konuyla ilgili adli sürecin devam ettiği bildirildi.

 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 8 Mart’ta Yapraklı ilçesindeki Yukarıöz Köyü İlkokulu müdürü hakkında İstiklal Marşı töreni öncesinde öğrencilere şiddet uygulaması nedeniyle idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

İlimiz Yapraklı ilçesi Yukarıöz Köyü İlkokulu'nda 8 Mart 2019 günü Okul Müdürünün İstiklal Marşı töreni öncesinde öğrencileri darp etmesi üzerine, olayın akabinde ilgili hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

 

Maarif Müfettişlerince yapılan soruşturmada Okul Müdürünün suçu sabit olduğundan;

 

a) Disiplin yönünden, 657 sayılı Kanunun 125. maddesinin C/I bendine göre aylıktan kesme cezası ile cezalandırılmıştır.

 

b) İdari yönden, üzerinden yöneticilik görevi alınarak öğretmen olarak ataması yapılmıştır.

 

Öte yandan yapılan soruşturma neticesinde 26 Mart 2019 tarihinden itibaren okul müdürünün adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir ve bu durumu devam etmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yapraklı ilçesindeki ilkokulda öğrencileri kürsüye çıkararak tokatlayan öğretmenin, bir öğrenciyi de kulaklarından tutarak havaya kaldırdığına ilişkin görüntüler basında yer almıştı.




Bu haber 4965 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 27-05-2019 00:26:00

Bu adam müdür olarak kalsaydı daha iyiydi. Şimdi sınıfta kim görecek. Onurlu bir meslek olan öğretmenliğe döndürmek cezamı oldu yani? Acaba hangi garibanlara vurdu şans. Asıl cezayı hangi öğrenci ve veli aldı. Ceza kesicilerin canından çok sevdikleri evlatlarının olmadığı bir okul olduğu kesin. Allah mazlumların yardımcısı olsun.

Vatandaş / 26-05-2019 10:32:00

Öğretmen için yürüdüler. Bakalım bu çocuklar içinde aynı kişiler yürüyecek mi? Hadi sahaya bekliyoruz sizi beyler bayanlar merak ediyorum yapacak mısınız yürüyüşü.....

/ 26-05-2019 02:28:00

Bu şerefsize bu ceza az. Meslekden men edilmeli bu pislik. Biz çocugumuzu böyle serfszlr dövsün diye dunyya gtriyorz.



Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI