Bugun...Uzun “Avrupa Ve Amerika’ya Karşı İsrail’le Dost Olunamaz”
Tarih: 13-12-2016 18:55:58 + -


Uzun "Amerika ve onun koalisyon ortaklarını topraklarımızdan ve bölgeden çıkarmadıkça bu kanlı eylemler bitmeyecek!" dedi.


Uzun “Avrupa Ve Amerika’ya Karşı İsrail’le Dost Olunamaz”

Avrupa Ve Amerika’ya Karşı İsrail’le Dost Olunamaz

 

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun gündeme dair basın bildirisi yayınlayarak “İsrail’le yapılan anlaşmaların ve normalleşme sürecinin kabul edilemez olduğu son gelişmelerle bir kez daha ortaya çıkmıştır.” dedi.

 

Uzun, Mavi Marmara duruşması ve akabinde İstanbul’daki hain bombalama olayının birbirinden bağımsız olmadığını belirterek şöyle konuştu:

 

“15 yıldır iktidarda bulunanlar, yıllarca AB’ye medeniyet projemiz, ABD’ye stratejik müttefikimiz dediler. Bir çok konuda olduğu gibi bunda da çatışmaya zemin hazırladılar. Hunharca insanlarımızı katleden, Ortadoğuyu kan gölüne çeviren İsrail ile tekrar dostluk oluşturma yoluna gittiler. AB olmazsa, Şangay beşlisi var demeye başladılar. Bir yanlıştan bir başka yanlışa savruldular.

 

Şimdi soruyoruz, Ortadoğu’daki vahşet tablosunun esas hazırlayıcısı İsrail değil mi? Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu aziz vatana ateş düşürenler, anaları ağlatanlar, feryatların ayyuka çıkmasına sebep olanlar bunlar değil mi? Hani Gazze sevinecekti, Müslümanlar bayram yapacaktı. Waşinton, Londra, Tel-aviz kahrolacaktı.

 

İsrail’i kuran Siyonist zihniyetin nasıl bir yol izlediğinden hükümetin habersiz olması mümkün değil. Yapılan ise, bizi yok etmek isteyenlere sırtımızı dayamaktan başka bir şey değildir.” dedi.

 

Anlaşarak Davayı Düşüremezsiniz

 

Önceki hafta sonu İstanbul’da gerçekleşen Mavi Marmara duruşmasına ve yine İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen hain bombalama olayına da değinen Uzun: “İsrail ile yapılan anlaşmaların kabul edilemez olduğunu her fırsatta dile getirdik. Zaman bizi haklı çıkardı. Ne yazık ki haklı çıktığımız için sevinemiyoruz. Gazze’ye insanî yardım götüren Mavi Marmara gemisine yapılan hain saldırıda şehit olan 10 vatandaşımızın canına kasteden hainler aleyhine açılan davada mahkeme maalesef bu tehlikeli ve kabul edilemez anlaşma gerekçesiyle davayı düşürdü.

 

Mahkeme, ‘anlaşmanın kovuşturmaya engel teşkil ettiği anlaşıldığından mahkememizce görülmekte olan kamu davasının düşürülmesine karar verilmiştir’ diyerek egemenlik haklarını İsrail’e emanet ettiğini açıkça bildirmiş oldu. Sanıklar hakkında verilen yakalama kararlarının kaldırılmasına hükmeden heyet, İsrail’i ve İsrail adına cinayet işleyen eli kanlı katilleri aklamış oldu.

 

Kişiler adına hiç bir hükümet, meclis ya da uluslararası kuruluşlar hak ihlallerini ya da zulümleri, cinayetleri affedemez.

 

İsrail’in Hatırına Veya Bir Başka Yabancı Unsur Hatırına Adaleti Rafa Kaldıramazsınız

 

İsrail’in hatırına adalet rafa kaldırılmıştır. Ancak gerçek adaletin mutlak tecelli edeceği mahşerdeki Hak terazisini asla hatırdan çıkarmamalıdır.

 

Şayet İsrail’in hatırına ihtiyaç hasıl oldukça adalet rafa kaldırılabiliyorsa, darbe girişimlerine, ekonomik krizlere, bombalı saldırılara sürekli maruz kalmamız, hep aldatılan ve kandırılan olmamız kaçınılmaz olacaktır.

 

Özümüze Dönelim, Tarihimize Yönelelim, İnancımıza Sarılalım

 

İstanbul’da meydana gelen bombalama olayı diğerlerinden bağımsız değildir. Yüreklerimiz bir kez daha kavruldu. Her defasında olduğu gibi bu saldırıyı yapanları da şiddetle lanetliyoruz. Vefat edenlere Cenab-ı Allah’tan rahmetler, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

 

Çankırı’mızın görsel ve basılı güzide basını aracılığıyla bir kez daha hatırlatıyoruz. Türkiye’nin egemenlik hakları kısmen de olsa İsrail’e, yabancı unsurlara emanet edilemez. Aksi halde Allah korusun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canlı bombalar aramızda dolaşacak, Ülkemizde ve Ortadoğu’da kan akmaya devam edecektir.

 

Egemenlik haklarımızı emanet ettiğimiz İsrail!

 

Topraklarımızda barındırmaya devam ettiğimiz Büyük Şeytan Amerika!

 

Irak ve Suriye’deki kan kokusuna gelmiş bulunan ve üslerimizden faydalanan onun koalisyon ortakları!

 

Bölgemizdeki bütün terör örgütlerini silah ve diğer destekleri ile besliyorlar.

 

Bu terör örgütleri de güzel ülkemizi kana bulayan saldırıları gerçekleştiriyorlar!

 

Bunlar çok yakında yeni ve kanlı saldırılar düzenleyecekler.

 

Amerika ve onun koalisyon ortaklarını topraklarımızdan ve bölgeden çıkarmadıkça bu kanlı eylemler bitmeyecek!

 

Peki bunları topraklarımızdan çıkarmak için hangi gücümüzü kullanacağız, diyenlere diyoruz ki:

 

Bunları topraklarımıza kabul ederken hangi gücü kullandıysanız o gücü yine kullanın! Yeni olaylar pek yakında, bunların eliyle yine gerçekleşecek!

 

Hasseten bu duygu ve düşüncelerle, bu gece yeniden tefekkür edelim. Resulullah s.a.v. kutlu doğumunu idrak ettiğimiz bu gece başımızı iki elimiz arasına alıp biz nasıl bu hale geldik. Efendimiz’in (s.a.s) emanetlerine neden sahip çıkamadık diye düşünüp göz yaşı dökebilmeliyiz.

 

Bu gece her zaman yapa geldiğimiz rutin programlarımızdan sonra ve gecenin sonunda tüm bunları tefekkür edip gözyaşı döktükten sonra, sağlam bir tevbe ile yeniden besmele çekmek, doğumunu kutladığımız Peygamber’in (s.a.s) ümmeti olmaya yakışacak Kur’an ve Sünnet merkezli bir hayat için takatimizin sonuna kadar çalışacağımıza dair Allah’ımıza söz vermek, Mevlid kandilinde yapabileceğimiz en hayırlı ibadetlerden olacaktır.

 

Bu halimiz özümüze dönmek, tarihimize yönelmek, inancımıza sarılmak için bir başlangıç olacaktır Allah’ın cc izniyle..”

 

SP Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun
Bu haber 1652 defa okunmuştur.

Etiketler :
Okuyucu / 14-12-2016 09:20:00

Elinize ve yüreğinize sağlık.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI