Bugun...Vadi Spor Kulübü Demir Bilekleri Bükülemedi
Tarih: 30-12-2016 19:22:57 Güncelleme: 30-12-2016 19:40:57 + -


Vadi Spor Kulübü Demir Bilekleri merhum Selahattin Çöpten hoca için Türkiye Şampiyonasında hedefine ulaştı.


Vadi Spor Kulübü Demir Bilekleri Bükülemedi

Vadi Spor Kulübü Demir Bilekler Büyük Hoca İçin Türkiye Şampiyonasına Gitti…

 

24-25 Aralık 2016 tarihinde Ankara/Ulus 19 Mayıs Atatürk Stadında düzenlenen Bilek Güreşi Genç Erkekler Türkiye Şampiyonasına Çankırı İlimizi temsil edecek olan Vadi Spor Kulübü sporcuları Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Gürhan Yıldız’ı ziyaret ettiler. Sporcularımızı İl Müdürü çok iyi bir şekilde karşılayarak sizlerden başarı bekliyorum ve sizleri daha iyi yerlerde görmek istediğini söyledi.

 

Vefat eden mili takım hocamız Selahattin Çöpten’in size bıraktığı bu bayrağı en iyi şekilde sporcularının temsil edeceğini her zaman destek olacağını söyledi.

 

Vadi Spor Kulübünden İl Müdürü Gürhan Yıldıza Teşekkür

 

Spor il müdürümüz Gürhan Bey’in verdiği desteklerinden dolayı biz Vadi Spor Kulübü Olarak teşekkür ediyoruz Ayrıca 58 Gün Önce Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Vadi Spor Kulübü Başkanı Ve Milli Takım Antrönörümüz Selahattın Çöpten hocamız için sporcuları olarak bu maça en iyi şekilde hazırlandık başarmaya gidiyoruz seni unutmayacağız diyerek Vadi Spor Kulübü Sporcuları ve Baş Antrenörü Hüseyin Çöpten ile bu müsabakaya hazırız dediler.

 

Vadi Spor Kulübü Demir Bilekleri Bükülemedi

 

Vadi Spor Kulübü Demir Bilekleri merhum Selahattin Çöpten hoca için Türkiye Şampiyonasında hedefine ulaştı.

 

24-25 Aralık 2016 tarihinde Ankara/Ulus 19 Mayıs Atatürk Stadında düzenlenen Bilek Güreşi Genç Erkekler Türkiye Şampiyonasında İlimizi temsil eden Vadi Spor Kulübü sporcuları hedeflerine ulaştı. 1 tane altın madalya, 2 tane bronz madalya,2 tane beşincilik derecesi, 1 tane altıncılık derecesi,1 tane yedincilik derecesi alarak 48 İlin katılmış olduğu Türkiye şampiyonasında ilimiz 6’ıncı oldu.

 

Vadi Spor Kulübü Başkanı Ersin Akyıldız “Eski başkanımız olan ve Milli Takım Antrenörümüz merhum Selahattin Çöpten Hocamızı hiç bir zaman unutmayacağız. Tüm yarışmalarda onu anarak ve onun yolunda ve çizgisinde giderek bıraktığı bayrağımızı aynı şekilde Dünyada, Avrupa da ve Türkiye de en üst noktada taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

Ayrıca yarışmaya katılan Sporcular duygularını ifade ederek “Biz Selahattin Çöpten Hocamıza azda olsa vefa borcumuzu elimizden geldiği kadarıyla bu yarışmada ödemeye çalıştık. Bize verdiği emeği ödeyememeğimizi biliyoruz ama her zaman kafamız da bir yeri olduğunu unutmayacağız ve hocamızın öğrettiği doğru yoldan ayrılmayacağız” dediler.

 

Baş  Antrenör Hüseyin Çöpten’de açıklamasında “Bizim için sadece bu bir başlangıç. Allah izin verdiği sürece babam Selahattin Çöpten’in bana bıraktığı bu görevi sonuna kadar yürüteceğim. Dimdik bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Çankırı ilimizdeki tüm engelli sporculara sahip çıkmak, babamın yolunda gitmek, benim için en önemli ve kutsal bir görevdir” dedi.

 

48 ilimizin katıldığı yarışmada ilk üç dereceye  giren sporculara altın ödülü verildi ve 48 ilin antrenörler  arasında kura çekilişi sonrasında Umre Ödülü de ilimizden Baş  Antrenör Hüseyin Çöpten’e çıktı.

 

Arslan. Sağ Kolda Türkiye Birincisi Sol Kolda Türkiye Üçüncüsü Oldu

 

Hacı Murad-ı Veli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinden Türkiye şampiyonu çıktı. 23-24 Aralık 2016 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen Gençler Türkiye Bilek Güreşi Yarışmalarında Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Hüseyincan Arslan iki derece birden elde etti.

 

Altıyüz genç sporcunun katıldığı yarışmalarda 65 kiloda sağ kolda zorlu rakiplerini yenen Hüseyincan Arslan Türkiye birincisi olurken yine sol kolda Türkiye üçüncüsü olarak iki önemli dereceyi ilimize kazandırdı.

 

Vadi spor kulübünde çalışmalarını sürdüren Hüseyincan Arslan  bu başarısını kendisinde büyük emeği olan ve yakın zamanda kaybettiğimiz Hüseyin Çöpten hocasına armağan ettiğini söyledi.

 

Okul Müdürü Mürsel Eroğlu “Başarılı öğrencimizi tebrik ederken bu sporcu öğrencimizin yetişmesinde katkısı olan hocalarını ve Vadi spor kulübünü de kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1944 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI