Bugun...Vahit Öztürk İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığına Seçildi
Tarih: 11-02-2018 13:42:07 Güncelleme: 11-02-2018 14:29:07 + -


Başkan Öztürk "İyi parti iktidarında; İktidara gelene kadar Hz. Ömer adaletinden bahsedip, İktidar olunca Turist Ömer gibi davrananlardan olmayacağız." dedi.


Vahit Öztürk İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığına Seçildi

Çankırı İyi Parti Merkez ilçesi 1.olağan kongresi 10 Şubat 2018 Cumartesi günü AKM’de gerçekleşti. STK örğütlerinden Çankırı TEMAD İl Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleri kongreye davetli misafirler olarak katıldılar.

 

İyi Parti Çankırı İl başkanlığına  getirilen Çetin Kapdan'ın ardından, İyi Parti Çankırı Merkez İlçe 1.olağan kongresi de yapılarak koltuklar sahiplerine teslim edildi.

 

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan konuşmasında; “İyi Parti’nin kuruluş sürecinin başladığı günden itibaren yoğun ilgi ve teveccüh gösteren kıymetli halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi Parti ekonomik ve siyasi tıkanma, ayrışma sürecinde gelinen noktada halkın cesur yürekleriyle ortaya çıkmış ve oluşmuştur.” Dedi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede Divan heyetinin oluşturulmasının ardından, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gönderdiği kutlama mesajını okudu.

 

Kongrede konuşmaların ardından Başkan Kapdan tarafından faaliyet ve gelir giderler okunarak ibra edildi.

 

Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Vahit Öztürk, İyi Parti’de seçilen ilk ilçe Başkanı oldu.

 

Gerçekleştirilen kongreye Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, İl Yönetim Kurulu başta olmak üzere kurucular ile birlikte tüm parti üyeleri katıldı. 

 

Değerli delegelerin oylarıyla merkez ilçe başkanlığına seçilen Vahit Öztürk “Beni bu göreve layık gördükleri için şahsım ve yönetim kurulu adına tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.” Dedi

 

Çankırı İyi Olacak!!!

 

Öztürk konuşmasına “Sayın Divan, Kıymetli hanımefendiler, beyefendiler, basınımızın değerli mensupları, çok kıymetli hazırun; sözlerime başlamadan önce öncelikle aranızda olmaktan gurur duyduğum onuru sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Bugün bizleri burada toplayan güce; Ol deyince oldurana şükürler ediyorum. Mesele Türkiye ise, mesele Türk milleti ise çıkar geliriz diyen kahraman yol arkadaşlarım, cesur insanlar hepinizi saygı sevgi muhabbetle selamlıyorum.“ diyerek başladı.

 

Binlerce yıllık İyi’lik medeniyetinin yolcuları, bugün milletimiz adına üstlenmek istediğimiz görevi ilan etmek için burada bulunmaktayız.

 

Umutlarımız var, hayallerimiz var, gücümüz var.

 

Adil bir Türkiye istiyoruz, refah seviyesi yüksek özgür bir toplum istiyoruz. Çünkü; İyi adalettir. İyi kararlılıktır. İyi umuttur. İyi gelecektir. İyi bilgidir. İyi zenginliktir. İyi cesarettir ve İyi medeniyet demektir.

 

Öztürk “Unutmayınız ki medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. Evet, büyük sorunlarımız var ama Türkiye’nin bu sorunları aşacak gücü vardır. Cebren ve hile ile Aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş bütün orduları dağıtılmış memleketin her köşesi bil fiil işgal edilmiş olabilir.

 

İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifemiz; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Çünkü biliyoruz ki; Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

 

İşte bu bağlamda; Kutuplaştıran, Ayrıştıran Türk halkının kardeşlik hukukunu inşa etmek, yıkılmış olan devlete güveni yeniden sağlamak, bozulmuş olan toplumsal düzeni onarmak adına, toplumda yükselen seslere kulak veren, yapılan çağrılara icabet eden Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi ve etrafında toplanan Türkiye sevdalıları yeni bir siyasi hareketin İşaret fişeğini yakmıştır. Bu fişek Amblemi Güneş olan Türkiye’yi, karanlıktan aydınlığa çıkaracak, umutsuzların umudu İyi Parti’nin Güneşidir. İyi Parti her türlü baskıya ve engellere rağmen korkusuz ve cesur insanlar tarafından kurulmuştur. İyi Parti birlikte Yaşama arzusu olan İnsanlar tarafından kurulmuştur. İyi Parti’yi Milliyetçiliği değil, nefsini ayaklarının altına almış insanlar tarafından kurulmuştur. Her karış toprağı, şehit kanıyla sulanmış bu ülkenin şuanda düştüğü bu ahval ve şeraitten hızla çıkması adına bir umut ışığı olan İyi Parti’ye Türk halkı aşk ile sahip çıkmış ve gönülden desteklemiştir. Bizlerde bu desteğin ne anlama geldiğinin farkında olarak söz veriyoruz; İyi parti iktidarında; İktidara gelene kadar Hz. Ömer adaletinden bahsedip, İktidar olunca Turist Ömer gibi davrananlardan olmayacağız.

 

İyi Parti iktidarında; İşlerine geldiğinde biz bu davanın savcısıyız, işlerine gelmediğinde yargı bağımsızdır işlerine karışmayız diyenlerden olmayacağız.

 

İyi Parti iktidarında; Ülkemiz güçlü kral anlayışı ile değil hukuk kuralları içerisinde yönetilen Türkiye olacak. İyi Parti iktidarında, bizim gibi düşünmeyenleri terörist ilan etmeyeceğiz. Bilakis farklı düşüncelerin güvencesi bizler olacağız.

 

İyi Parti iktidarında, bütün kanallarda tek adamın konuştuğu değil, özgür basın ve özgür TV kanalları olacak. İyi Parti iktidarında, nostaljik adalarda hamaset nutukları yerine işgal edilen ege’deki adalarımızda zafer Türküleri söyleyeceğiz. Biz Mustafa Kemal’in, Cumhuriyet Halk Partisi, Adnan Menderes’in Demokrat Partisi, Süleyman Demirel’in, Adalet Partisi, Necmettin Erbakan’ın, Milli Selamet Partisi, Turgut Özal’ın, Anavatan Partisi, Bülent Ecevit’in Demokratik Sol Partisi, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Büyük Birlik Partisi, Başbuğ Alparslan Türkeş’in, Milliyetçi Hareket Partisi, biz 80 milyonun İyi Partisi olacağız.

 

Değerli Dava Arkadaşlarım; Sözlerimi Daha fazla uzatmadan noktalamak istiyorum. Fakat Bir noktaya değinmeden Geçemeyeceğim Mondros Ateşkes Antlaşmasının Ardından çıkan ruh bu ruhtur Bu ruh Kuva-i Milliye Ruhudur. Hedeflerimiz var Adil, Özgür ve en önemlisi Tam Bağımız bir Türkiye istiyoruz. Bu bir İktidar yürüyüşüdür. Bu devletimiz için bir İtibar yürüyüşüdür. Bu milletimiz için bir Demokrasi yürüyüşüdür. Bu Güçlü Türkiye yürüyüşüdür.

 

Başaracağız, Başaracağız, Başaracağız…

 

Değerli Dava arkadaşlarım bugün 10 Şubat 2018 Türkiye İyi olacak. Bu vesileyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ve Devlet büyüklerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize saygılar sunar Allah bizleri çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda utandırmasın Merkez İlçe Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek konuşmalarına son verdi.

 

İl Delege Listesi ise 280 kişiden oluştu.

 

Kongrede tek liste halinde seçime gidilirken, Merkez İlçe Başkanlığı görevine Vahit Öztürk ve yönetimi seçildi. İlçe yönetimi 27 asil, 27 yedek üyelerden oluştu.

 

İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Başkan: Vahit Öztürk

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Mustafa Duran, Ali Serhat Kalyacı, Sevinç Merkan, Rüstem Karadeniz, Sude Haydar, İbrahim Aydın, Zekai Yılmaz, Gözde Melek Atalay, Erkan Yakup Doğan, Aysema Yücetürk, Hüseyin Ramazan, Mustafa Ayanoğlu, Murat Cengiz, Aysun Kanat, Fevzi Çim, Metin Akdeniz, Abdulkadir Köseoğlu, Satılmış Çiftçi, Ekrem Cebeci, Sevim Selçuk, Abdullah Çalışkan, Fatih Kuş, Ümran Karagözoğlu, Serkan Özcan, Salim Yılmaz, Zakir Yıldırım, Rahmi Gazi.

 

10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 13.00 de Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 1.Olağan İyi Parti Çankırı Merkez İlçe Kongresinden sonra ilçe kongrelerine gidinildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3400 defa okunmuştur.

Etiketler :
mustafa çağlar / 12-02-2018 13:50:00

Hayırlı uğurlu olsun.Allah yar ve yardımcımız olsun.,AminFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI