Bugün...Vali Aktaş’ın Dünya Engelliler Günü Mesajı
Tarih: 02-12-2018 18:21:55 + -


Aktaş "Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına ve sürecine dahil etmek, onları desteklemek ve teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde yapmak onların sorunlarını önceleyip çözmek hepimizin görevidir." dedi.


Vali Aktaş’ın Dünya Engelliler Günü Mesajı

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 

Vali Aktaş mesajında şunlara yer verdi:

 

3 Aralık, hayata engelli fertlerin penceresinden bakmaya gayret edilen önemli bir gündür. Birleşmiş Milletler Teşkilatı, 1992 yılında 3 Aralık gününü, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir ve öğünden beri kutlana gelmektedir.

 

Bilindiği üzere; engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir problem değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm fertlerin ortak gayretini gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerden, mevcut imkân ve fırsatlardan eşit şekilde faydalanmaları, sosyal hayata etkin bir şekilde adapte olmalarını sağlamak, devletimizin ve toplumun önemli bir görevidir. Ülkemizin huzur ve güvenliği, tüm fertlerin mutluluğuyla sağlanabilir. Engeli olan vatandaşlarımızın toplum hayatında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz toplumumuzu güçlendirecektir.

 

Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına ve sürecine dahil etmek, onları desteklemek ve teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde yapmak  onların sorunlarını önceleyip çözmek ve hizmet sunum mekanizmalarını buna uygun hale getirmek, sosyal hayata katılımlarında  onlara destek olmak, hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak  hepimizin görevidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü'nü tebrik ediyor;  sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valisi
Bu haber 1902 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI