Bugün...Vali Aktaş’ın Öğretmenler Günü Mesajı
Tarih: 23-11-2018 18:59:13 + -


Aktaş "Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevi başındaki tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum."


Vali Aktaş’ın Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenler Günü Mesajı

 

24 Kasım günü, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e 11 Kasım 1928 yılında Başöğretmen unvanı verilmesinden dolayı 1981 yılından beri ülkemizde her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

 

Öğretmenler, bir milletin geleceği ve ideallerinin belirlenmesinde en önemli unsurlardan biridir. Öğretmenlik ise emek, fedakârlık, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Cumhuriyetimizin geleceği sevgili çocuklarımızın hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgi ve donanıma sahip olmaları, aynı zamanda milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek okuyan, düşünen eleştiren ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak yetiştirilmesi, ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için önemlidir. Öğretmenlerimizin görevi ise bu geleceği inşa etmektir.

 

Bu vesileyle başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevi başındaki tüm öğretmenlerimizin  “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valisi

 
Bu haber 1683 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI