Bugün...Vali Hamdi Bilge Aktaş Kıbrıs Gazimizin Cenaze Törenine Katıldı, Afrin’de Yaralanan Uzm. Çvş. Hakan Kayacı’yı Ziyaret Etti
Tarih: 18-02-2018 13:05:11 + -


Vali Aktaş, Kıbrıs Gazisi Ahmet Erbasan’ın cenaze törenine katıldı, Afrin’de yaralanan Uzm. Çvş. Hakan Kayacı’yı ziyaret etti.


Vali Hamdi Bilge Aktaş Kıbrıs Gazimizin Cenaze Törenine Katıldı, Afrin’de Yaralanan Uzm. Çvş. Hakan Kayacı’yı Ziyaret Etti

Vali Aktaş, Kıbrıs Gazisi Ahmet Erbasan’ın cenaze törenine katıldı

 

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, vefat eden Kıbrıs Barış Harekâtı Gazisi Ahmet Erbasan’ın Esentepe Mahallesindeki cenaze törenine katıldı.

 

Geçirdiği rahatsızlık sebebiyle uzun zamandır tedavi gören Kıbrıs Gazisi Ahmet Erbasan bu gün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Erbasan’ın Esentepe Mahallesi’ndeki cenaze törenine Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın yanı sıra Garnizon Komutanı P. Alb. Oğuz Çiçek, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Muharip Gaziler Derneği Çankırı Şube Başkanı Ahmet Çelik ile dernek üyeleri, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Esentepe mahalle mezarlığına defnedilen Erbasan’ın oğluna Vali Aktaş tarafından Türk Bayrağı takdim edildi.

 

Cenaze töreni edilen duaların ardından sona erdi.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş Afrin’de yaralanan Uzm. Çvş. Hakan Kayacı’yı ziyaret etti

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Suriye’nin Afrin kentinde icra edilen Zeytin Dalı Harekâtı’nda, yakınına havan mermisi düşmesi sonucu yaralanan Uzman Çavuş Hakan Kayacı’yı ziyaret ederek, hem moral verdi hem de geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Garnizon Komutanı P. Alb. Oğuz Çiçek ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt ile birlikte yaralı askeri ziyaret eden Aktaş, Uzman Çavuş Kayacı’ya geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Önceki akşam Çankırı’da Polis Memuru olan kayınpederi Seyhan Töremiş’in evine getirilen Hakan Kayacı, Zeytin Dalı Harekâtında yaralandığı anları anlatarak, vatan için her zaman canını vermeye hazır olduğunu söyledi. Devletimizin her zaman yaralı Mehmetçiğin yanında olduğunu hatırlatan Vali Aktaş ise bu ülke ve millet için canını ortaya koyan Mehmetçiklere sahip çıkmanın birincil görevleri olduğunu ifade ederek, Uzman Çavuş Hakan Kayacı'ya ve tüm yaralı askerlerimize Allah'tan acil şifalar dileyerek ailelerine sabırlar diledi.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş Afrin’de yaralanan Uzm. Çvş. Hakan Kayacı’yı ziyareti

 

Kıbrıs Gazisi Ahmet Erbasan’ın cenaze törenini

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2599 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI