Bugun...Vali Hamdi Bilge Aktaş “Öncelik Suda “Dedi
Tarih: 06-10-2017 20:23:15 + -


Vali Aktaş "Öncelik suda, asfalt ve diğer konular ikinci planda kalır. Sizden ricam Kızılırmak ve Yapraklı’nın su sorunu her zaman ön plana çekmenizdir. Zaten bu konuda bir çalışma var ama para yetmiyor inşallah destek gelecek.” dedi.


Vali Hamdi Bilge Aktaş “Öncelik Suda “Dedi

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının 3. Birleşimine Vali Hamdi Bilge Aktaş katılarak iade-i ziyarette bulundu. Vali Aktaş’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız eşlik etti.

 

Birleşimin sonunda Vali Hamdi Bilge Aktaş meclis üyelerine hitap etti. Vali Aktaş konuşmasında “İade-i ziyarette bulunmak istedim. İnşallah toplantılarınız Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olur.” dedi.

 

Yol ve Su çalışmalarına öncelik verilmesi hususuna dikkat çeken Vali Aktaş “Bir iki tane üzerinde durduğumuz çalışmamız var onları sunayım. Asfaltla ilgili Meclis başkanımızla arkadaşlarla istişare ettim ben bundan sonra soğuk kaplamadan öte sıcak asfalta geçilmesi nasıl olur diye herkes gayet uygun olacağı ile ilgili görüşlerini iletti. Aldığımız olumlu tepkilere göre girişimde bulunduk sıcak asfalt plenti kuralım diye. Belediye Başkanımızla da görüştük ortak çalışabiliriz düşüncemiz var.

 

Gelecekte ‘Bütünşehir’ uygulamasına geçiliyor Çankırı’da eğer bu kapsama girerse zaten bu tesislerin hepsi belediyenin olacak ona da şimdiden bir başlangıç yapmış oluruz.” dedi.

 

Kızılırmak ve Yapraklı’nın su sorununa çözüm getirmek için çalışmaların başladığını aktaran Vali Aktaş “Malumunuz Kızılırmak ve Yapraklı ilçemizin ciddi anlamda su problemi var. Bana iletilen. Bununla ilgili de arkadaşlarımız bir çalışma yaptı 20 milyon lira gibi bir maliyeti var.

 

Kalkınma Bakanlığımıza ve Maliye Bakanlığımıza resmi olarak başvurduk. Toplamda 20 milyon lira su 7 milyon lira da asfalt ile ilgili bir talebimiz oldu. Bunlar gelirse hayata geçireceğiz. En azından bir kısmı gelir kalanını da Özel İdare olarak bütçemizden destek verebilirsek.

 

Öncelik suda, asfalt ve diğer konular ikinci planda kalır. Sizden ricam Kızılırmak ve Yapraklı’nın su sorunu her zaman ön plana çekmenizdir. Zaten bu konuda bir çalışma var ama para yetmiyor inşallah destek gelecek.” dedi.

 

Sıcak Asfaltın 10-15 yıl ömrünün olduğuna vurgu yapan Vali Aktaş “Farklı yöntemlere gitmek lazım soğuk kaplama denilen tabiri caizse çöp bunu hiç yapmamak lazım sıcak asfalt yapmak yıllara yayılacak bir şey. Önce grup yollarını bitirip ondan sonra köy yollarına da geçilebilir. Sıcak asfalt ile altyapıda önemli bunu da arkadaşlarımıza sorduğumuzda altyapıyı yapacak ekibimiz var. Altyapıyı iyi yaparsak 10 yıl 15 yıl sıcak asfalta bir şey olmaz. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum.” şeklinde konuştu.
 

İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ise yaptığı konuşmada “30 Mart 2014 tarihinden bu yana istikrarlı bir şekilde çalışmalarını devam ettirdiklerini aktararak “Ocak 2017 ve Ekim 2017 tarihleri arasında 9 adet mutat toplantılarımız düzenli olarak yapılmıştır. Ayrıca Nisan ve Ağustos aylarında toplam 2 adet Olağanüstü toplantımız yapılmıştır. 2017 Oca ayı itibariyle 45. Birleşim ve bu toplantılarda alınan 143 adet karar bulunmaktadır.” dedi.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek sözlerine devam eden Şeker “Tabi İl Genel meclisi olarak yatırım programını takip ediyoruz. Bunu için arkadaşlarımızda gayretle çalışıyor. Özellikle sahada hizmet veren İl Özel İdaresi ekiplerini tebrik ediyoruz.
 

Biz halkın hür iradesi ile seçilen Meclis Üyeleri görevimizin bilincindeyiz.

 

İktidarı ile muhalefeti ile Çankırı ortak paydası da hizmet odaklı çalışmalarımızı uyum içerisinde sürdürmekteyiz. Kararlarımızı ekseriyetle oy birliği ile alınmaktadır. Bunun içinde ayrıca İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Mevsim şartlarının el verdiği kadarıyla hizmetin devam edeceğinden şüphemiz yok. Biz zaten hizmet için seçilmiş insanlarız ve görevimizin bilincindeyiz.

 

Hepimizin amaç ve gayesi hizmettir ve hizmet için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ayrıca İl Genel Meclisi adına Vali beyin bu ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.
Bu haber 2637 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI