Bugun...Vali Hamdi Bilge Aktaş’tan Afrin Gazisine Ziyaret
Tarih: 10-04-2018 14:44:41 + -


Vali Hamdi Bilge Aktaş "İlimiz Yapraklı ilçesi Kayacık köyü nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Buran’ı baba evinde ziyaret etti."


Vali Hamdi Bilge Aktaş’tan Afrin Gazisine Ziyaret

Çankırılı Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Buran Babaevinde

 

Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, 01.04.2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekâtında aracın geçişi sırasında mayın patlaması sonucu Gazi olan İlimiz Yapraklı ilçesi Kayacık köyü nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Buran’ı baba evinde ziyaret etti.

 

Ziyarete İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Hıdır Ayçiçek ve diğer yetkililer katıldı.

 

Gazimize geçmiş olsun dileklerini ileten Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Gazimizden olay hakkında bilgi alarak, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu ve Devletimizin her zaman Gazilerimizin yanında olduğunu söyledi. Gazimizin babası Kemal Buran, ziyaretlerinden dolayı Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ve diğer protokol mensuplarına teşekkür etti.

 

Gazimiz Çankırı’daki Baba Evine Geldi

 

Afrin’de yaralanan Gazi Buran narkozluyken İstiklal Marşı'nı okumuş..

 

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatında teröristlerin önceden tuzakladığı mayının infilak etmesi sonucunda yaralanan Çankırılı Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Buran (28), Gülhane Askeri Tıp Akademisi 'ndeki (GATA) tedavisinin ardından Çankırı'daki babaevine getirildi. Gazi Buran, Hatay’da tedavi altında narkozluyken İstiklal Marşını okuduğunu ve 'Ben Türküm' diye bağırdığını söyledi.

 

01 Nisan 2018 tarihinde Afrin'in Kestele Hidirya bölgesinde intikal halinde olan askeri aracın geçişi sırasında patlayan mayın nedeniyle bir UMKE elemanının şehit olduğu ve bir albay ve bir binbaşı doktor ile birlikte yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Buran, tedavi olduğu GATA'dan taburcu oldu. Yaralı 3 askerden biri olan 2 çocuk babası Buran, ilk olarak Hatay Kırıkhan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığını ardından da ambulans uçakla GATA'ya gönderildiği süreci anlattı.

 

Afrin'deki operasyonlar kapsamında askerlere gıda malzemesi götürdükleri esnada araçlarının EYP'ye bastığını söyleyen Gazi Buran, 'Kilis Gülbaba'dan sabahları çıkıp Afrin'de akşama kadar askerlerimizi ziyaret ediyorduk, morallerini yükseltmek amacıyla. Onlara erzak götürüyorduk yiyecek, içecek gibi. Onları götürünce, askerlerimiz de bizi görünce mutlu oluyordu. 1 Nisan'da Afrin'de aracımızla EYP'ye bastık. Araç 4-5 takla attı. Sağ çıktık elhamdülillah. Çıktıktan sonra emniyet aldık. Komutanımızla birlikte diğer yararlıları kurtardık. Ancak Erzurum Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma ekibi (UMKE) paramedik personeli Burak Tatar şehit oldu. Araçta 4 kişiydik. 1 Albay, binbaşı doktor, UMKE'ci arkadaş ve ben vardım. Doktorun durumunun kritik olduğunu duydum ve çok üzüldüm' dedi.

 

Narkozluyken İstiklal Marşı'nı Söylemiş

 

Gazi Buran, Hatay'daki tedavisi esnasında narkozluyken İstiklal Marşı'nı söylediğini ifade ederek, 'Tedavi için bizi Hatay Devlet Hastanesine götürdüler. Narkoz verdiler şoka girmişim. Narkozluyken de İstiklal Marşını söylemişim, 'Ben Türküm' diye bağırmışım. Doktorlar öyle söyledi. Narkozdan sonra Hatay valimiz, komutanlarımız, İçişleri Bakanımız ziyaretime geldi. Hatay'da 2 gün kaldım. Kafama ve dudağıma dikiş attılar, kaburgamda hafif ezik var. Daha sonra Ankara GATA'ya sevk ettiler psikiyatri bölümü baktı bir şey çıkmadı. Biraz raporla tekrar görevimin başına döneceğim? şeklinde konuştu.

 

Tekrar Gitmek İstiyorum

 

Tamamen iyileştikten sonra tekrar Afrin'e gitmek istediğini dile getiren Buran, 'Oradaki arkadaşlarımın hepsine selam söylüyorum. Allaha emanet olsunlar, hepsinin başları dik olsun. Bu millet hep onların arkasında. Bayrak inmez, vatan bölünmez' dedi.

 

Baba Kemal Buran ise oğlunun sağ salim evine dönmesine sevindiklerini belirterek, 'Oğlumuz geldi, sevinçliyiz, mutluyuz. İlk olayı duyduğumuzda şoka girdik böyle bir şey beklemiyorduk. Şu anda mutluyuz. Oradaki askerlerimizin Allah yardımcısı olsun. Gece gündüz duacılarıyız. Allah analarına, babalarına, vatana bağışlasın' dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1276 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI