Bugün...Vali Hamdi Bilge Aktaş’tan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı
Tarih: 22-07-2018 21:14:32 Güncelleme: 24-07-2018 08:37:32 + -


Objektif, güçlü ve sorumluluk alan bir yerel basının da sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynayacağı açıktır.


Vali Hamdi Bilge Aktaş’tan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Hamdi Bilge Aktaş’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

 

Çankırı Valisi Sayın Hamdi Bilge Aktaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Aktaş “Tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı  en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Vali Aktaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınına yönelik uygulanan her türlü sansür kalkmış ve 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

 

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma hürriyetinin aracı olan basın, demokrasimizin gelişmesini de sağlayan önemli unsurların başında gelmektedir.

 

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir mesuliyeti de üstlenmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının 110’uncu yıl dönümünde, İlimizde faaliyette bulunan bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor; başarı dileklerimle sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş=>Çankırı Valisi

 

Başkan Boz’un 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Boz, zaman gözetmeksizin zor şartlarda görev yaparak kamuoyunu bilgilendirmek için büyük özveri ile çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı. Boz şu ifadelere yer verdi:

 

“Medya ve haber etiği çerçevesinde; kişi haklarını sekteye uğratmadan, özel yaşamı ihlal etmeden ve itibar kaybına sebep olmadan doğru, eksiksiz ve tarafsız olarak yapılan habercilik anlayışı toplumumuzda demokrasinin gelişimi açısından çok önemlidir. Farklı seslere, görüşlere açık olan Çankırı Belediyesi,  bir haber kaynağının tüm muhataplarına sorularak görüşlerinin alınması önceliği ile her zaman basın özgürlüğünü desteklemektedir. Şeffaf ve demokratik bir toplum hedefinde basının üstlendiği misyon yüksektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; üstlendikleri sorumlulukların bilinci ile şehrimizde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını saygı ile anıyor tüm basın camiasına selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

 

Hüseyin Boz=>Çankırı Belediye Başkanı

 

www.haberci18.com İnternet Medya Patronu Mustafa Çelik Mesaj Yayınladı:

 

Temel işlevi kamuoyuna objektif bilgi akışı sağlamak ve toplumsal olaylara ayna tutmak olan basın, halk ile yöneticiler arasında iletişim sağlarken, saydam ve katılımcı yönetim anlayışında etkin bir rol üstlenir. Gündemi etkileyen, hatta gündem oluşturan bir güç halini alan basın, aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.

 

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alan, olayları olduğu gibi aktarabilmek için tarafsız bir anlayışla çalışan basın mensupları, üstlendikleri bu misyonla demokrasimizin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

 

Objektif, güçlü ve sorumluluk alan bir yerel basının da sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynayacağı açıktır. Bu anlayışa sahip çıkarak özveri içerisinde gayret gösteren yerel basın temsilcilerimizin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla hareket edeceklerine yürekten inanıyorum.

 

Bu düşüncelerle www.haberci18.com İnternet Medyası ve şahsımız olarak “İlimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diliyoruz.''

 

 

 

www.haberci18.com İnternet Medya sahibi Mustafa Çelik
Bu haber 1563 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI