Bugun...
Vali Köse ve Başkan Dinç’ten Engelli Gençlere Sürpriz Ziyaret
Tarih: 06-01-2017 05:59:28 + -


Vali Mesut Köse ile Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde 25 yaş üstü engelli gençler için başlatılan ahşap boyama kursuna katılarak özel gençlere sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.


Vali Köse ve Başkan Dinç’ten Engelli Gençlere Sürpriz Ziyaret

Sürpriz Ziyaret

 

Engelli vatandaşların yaşam standartlarını arttıran ve onları sosyal hayatın içerisine daha fazla dâhil eden Çankırı Belediyesi’nin engelsiz çalışmaları Çankırı Valisi Mesut Köse’nin de dikkatini çekti. Vali Mesut Köse ile Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde 25 yaş üstü engelli gençler için başlatılan ahşap boyama kursuna katılarak özel gençlere sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.

 

Okul eğitimi sürecine dâhil olamamış engellilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için geçtiğimiz yıl sonunda iki eğitmen ve belediye yetkilileri gözetiminde verilen ahşap oyuncak boyama kursuna katılan engelli gençler, Vali Köse ile Başkan Dinç’in ziyaretinden memnun kaldı.

 

Vali Köse, engelli çocukların elinde rengârenk oyuncaklara dönüşen ahşap boyama etkinliğini çok beğendiğini belirterek engelli vatandaşlara ayrıca hassasiyet gösterdiği ve onların yeteneklerini geliştirecek sosyal alanlar ve faaliyetler kazandırdığı için Başkan Dinç’i tebrik etti.

 

Şehirdeki dezavantajlı grupların, belediye çalışmaları arasında öncelikli olduklarını ifade eden Dinç, Çankırı’yı engelsiz bir kent haline getirmek için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Engellilerin sosyal hayat içerisinde artık daha fazla öneme ve yere sahip olduklarını belirten Dinç, “Özel çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın motivasyonlarını yükseltmeyi ve hayata bakış açılarını her geçen gün bir önceki günden daha pozitif hale getirmeyi önemsiyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Kurs sonunda engelli gençler, Vali Köse’ye kendi boyadıkları ahşap oyuncağı hediye etti.

 

 
Bu haber 1343 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI