Bugun...
Vali Mesut Köse Ve Belediye Başkanı Dinç’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Tarih: 09-01-2017 11:43:36 Güncelleme: 10-01-2017 11:50:36 + -


"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 56. yılında çalışma koşullarının daha da iyileştirildiği bir sene temenni ediyoruz.”


Vali Mesut Köse Ve Belediye Başkanı Dinç’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

 

Sayın Valimiz Mesut Köse’nin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

 

Demokrasimizin en önemli parametrelerinden birisi bağımsız ve tarafsız gazetelerin varlığıdır. Sizler tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kuralları çerçevesinde yürütülen görevlerinizi icra ederken, kamuoyuna haber ve bilgi akışı sağlama gibi önemli bir misyonu yerine getirmektesiniz.

 

Gazeteler topluma ışık tutan, halkın gözü kulağı olan, fikir ve düşünce iklimimize yön veren, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna ve idare edenlere yansıtma görevini üstlenen kuruluşlardır.

 

Gazeteciler olarak mesleğinizi yaparken mesai mefhumu gözetmeden halkımızı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için verdiğiniz mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

 

Ben bu vesile ile, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü içtenlikle kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum.

 

Mesut Köse=>Vali

 

Başkan Dinç’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Başkan Dinç’in mesajı şöyle;

 

“Kurtuluş Savaşı mücadelesinin ilk kıvılcımını çakarak bir Türk direnişi başlatan şehit Gazeteci Hasan Tahsin nezdinde tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

 

Bir ülkedeki demokrasinin gelişmesinin önünü açan, olayları dürüst bir şekilde kamuya aktaran, halkı yönlendirmede 4. büyük güce sahip olan ve dolayısı ile büyük görev ve sorumlulukları üzerinde taşıyan gazetecilik mesleğinin önemi tartışılmazdır. Özellikle 15 Temmuz vatana ihanet girişimi sürecinin dönüm noktalarından bir tanesi de bir medya çalışanının cep telefonu ile Cumhurbaşkanımıza bağlanarak halkı meydanlara davet etme çağrısı olmuştur. Medya, her uzvu ile insanlara haber ve bilgi akışı sağlamada çok yönlü bir misyonu üstlenmektedir. Gazetecilerimiz 15 Temmuz darbe girişimine karşı demokrasinin en güçlü seslerinden biri olmuştur.

 

Savaş ortamında herkes kendini koruyacak bir yer ararken savaşın tam ortasına doğru koşandır gazeteci. Kendinden önce hep başkalarının haklarını korumak için koşar. Acıyı, ölümü, açlığı, susuzluğu ve inadına dercesine tüm mutluluğu dünyaya duyurandır gazeteci. Bulundukları bölgenin gözü, sesi, kulağıdır. Öyle bir meslektir ki; ne yeri bellidir, ne zamanı ne de tatili. Fedakârdır, cefakârdır gazeteci.  Ekmeği erdem, suyu doğruluk, tuzu ise özgürlüktür.  Hayatın güzelliklerini de acılarını da bizlere etik bir çerçevede ulaştırarak zamanı anlamamızı, dünyayı daha doğru algılamamızı sağlayan bu mesleğin değerli mensuplarını kutluyorum. Evrensel meslek ilkeleri çerçevesinde mesleğini özgür, ahlaklı ve ilkeli bir şekilde gerçekleştiren her gazeteci ülkemize bir değerdir. Halkımızın doğru haber alma ve bilgilendirme özgürlüğüne katkı sağlayan tüm gazetecilerimize görevlerinde başarılar diliyor ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 56. yılında çalışma koşullarının daha da iyileştirildiği bir sene temenni ediyorum.”

 

İrfan Dinç=>Belediye Başkanı

 

AK Parti İl Başkan’ın Celal Kaman'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

Çağdaş demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumumuzun gözü, kulağı ve sesidir. Halkın haber alma hakkına aracılık eden basın, aynı zamanda vatandaşların sesini duyurmada da önemli bir işleve sahiptir.

 

Kamuoyunun vicdanı olmak gibi önemli bir sorumluluğu taşıyan basın mensuplarımız, basın ahlak ilkeleri doğrultusunda, kişi haklarına ve özel hayata saygı anlayışı içinde, doğru ve tarafsız haber yapmak için zaman kavramı gözetmeksizin fedakârca görevlerini yerine getirmektedirler. Onların bu özverili çabaları, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasimizin zenginleşmesinde önemli bir role sahiptir. Kültürel sosyal ve ekonomik gelişmelerde etkin bir rol üstlenen yerel basınımızın da özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle görevleri başında hayatını kaybeden gazetecileri rahmetle anarken, gazetecilik mesleğini icra eden tüm basın mensuplarının “10 Ocak Gazeteciler Gününü” kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.

 

Celal Kaman=>AK Parti İl Başkanı

 

MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanlığından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

Değerli Basın Mensupları

 

Basın; aydınlatıcı, iyi ve doğruyu gösterici, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasimizin en yılmaz savunucusu olan bir güçtür. Tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

Bahadır Akbaba=>MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı

 

SMMM Odasından Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

 

Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın, demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.
 

Çankırı Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Yakar 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü mesajı;

 

Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın, demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Basın toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan en etkili araçlardan biridir.

 

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkân sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir dedi.

 

Mesajında, Çankırı basının da bu sorumlulukların bilinciyle kamuoyunun aydınlatılması konusunda üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdiğini kaydeden Yakar, Kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. Bu duygu ve düşüncelerle, yürüttüğümüz tüm çalışmalarda büyük desteğini aldığımız basınımıza teşekkürlerimi sunuyor, ilkeli ve objektif bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum dedi.
Bu haber 1076 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Güncel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI