Bugun...
Valiliğimiz AGH Gönüllüsü Ülkesine Döndü
Tarih: 05-12-2016 21:47:48 + -


Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) kapsamında ilimizde geçirdiği süreci başarıyla tamamlayan gönüllümüz Csilla BERTA, ülkeden ayrılmadan önce valilik personeliyle vedalaşmış ve bu süreçte edindiği bilgi, beceri, tutum/davranışların tanınması ve belgelendirilmesini amacıyla...devamını okuyunuz.


Valiliğimiz AGH Gönüllüsü Ülkesine Döndü

Avrupa Komisyonu tarafından uygulamaya konulan ve 2014 - 2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında yürütülen Avrupa Gönüllü Hizmeti alanında Valiliğimiz 2015 yılında akredite kurum olmuştu.

 

Bu alanda2015Erasmus+ Gençlik Programı proje başvuru döneminde Türkiye Ulusal Ajansına sunulan Fade-Up The Voice Of Youth - Gençliğin Sesini Aç Projesi ile Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında Valiliğimizin bir projesi kabul edilmiş ve 2015 Ağustos ayında uygulanmaya başlanmıştı.

 

Proje kapsamında ortağımız Macaristan’dan gelen Csilla BERTA isimli gönüllümüz 24 Mayıs 2016 tarihinde Valiliğimiz AB ve Dış İlişkiler Bürosunda proje faaliyetlerine başlamış ve 30 Kasım 2016 itibariyle ülkesine dönmüştür.

 

Proje kapsamında yaz döneminde Çankırı Gençlik Merkezinde gençlerle Avrupa fırsatları ve Erasmus+ Programı üzerine çalışmalarda bulunan Csilla BERTA, okulların açılmasıyla birlikte merkez ortaokul ve liselerin AB Kulüplerinde de öğrencilerle biraraya gelerek onlarla çeşitli etkinlikler gerçekleştirmiştir.

 

Bu süreçte Erasmus+ Programı konusunda detaylı bilgilendirme ve proje hazırlama ve uygulama eğitimi alan gönüllümüzbir gençlik projesi de yazmış, farklı proje ve eğitim faaliyetlerine de katılma fırsatı bulmuştur. Berta, aynı zamanda, gitar derslerinin yanı sıra zaman zaman tarihi Çankırı medreselerinde kültürel el sanatları çalışmalarına katılma imkânı bularak Türk kültürünü daha yakından tanıma şansı yakalamıştır.

 

Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) kapsamında ilimizde geçirdiği süreci başarıyla tamamlayan gönüllümüz Csilla BERTA, ülkeden ayrılmadan önce valilik personeliyle vedalaşmış ve bu süreçte edindiği bilgi, beceri, tutum/davranışların tanınması ve belgelendirilmesini amacıyla kendisine Sayın Valimiz Mesut KÖSE tarafından Youthpass Sertifikası verilmiştir.

 

Sayın Valimiz KÖSE, akreditasyon sürecinin ardından gerçekleştirilen ilk Avrupa Gönüllü Hizmeti projesinin başarı ile sonuçlanmasında görev alan AB ve Dış İlişkiler Bürosu ekibine ve gönüllü Csilla BERTA’nın mentorü İl Planlama Müdürümüz Gazi BAYKALER’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

 
Bu haber 1320 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Valilik Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI