Bugün...Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü Çankırı’da Uyuyor Demek ki!!!(Özel Haber)
Tarih: 25-05-2019 10:52:36 Güncelleme: 25-05-2019 11:14:36 + -


Dün Çankırı Merkez İsmet İnönü okulunda bir velinin öğretmeni darp etmesiyle bütün hemşehrilerimiz birlik olmuş protesto edebilmişti. Şiddetin her türlüsünü kınıyoruz.. Ancak bu akşamda Atv Ana haber bültenin de yer alan haberin içeriği ise tam tersi!!


Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü Çankırı’da Uyuyor Demek ki!!!(Özel Haber)

Valilik Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Neden Sessiz?

 

Öğretmene yapılan veli saldırısına nasıl karşı çıktıysak Yukarıöz köyünde okul müdürü Ö.Ü.'nün öğrencilerini uyguladığı şiddeti de kınıyorum. En başta meslektaşları için yürüyen öğretmenlerden bir samimiyet olarak öğretmen şiddetine de aynı samimiyetle tepki beklediğimi bildirmek istiyorum. Ayrıca olay 3 ay önce meydana gelmiş ve dayakçı müdür ödül gibi Çankırı merkezde görevlendirilmiş. Savcılık soruşturması tamamlanmış dava süreci başlamıştır.

 

Daha dün Çankırı Merkez İsmet İnönü okulunda bir velinin öğretmeni darp etmesiyle bütün hemşehrilerimiz birlik olmuş protesto edebilmişti. Şiddetin her türlüsünü kınıyoruz.. Ancak bu akşamda Atv Ana haber bültenin de yer alan haberin içeriği ise tam tersi!!

 

Çankırı Yapraklı İlçesi Yukarıöz köyünde 19 Mayıs kutlamaları esnasında bir öğrencinin cep telefonu tarafından çekilen görüntü beni çok üzdü.. Çünkü görüntüdeki öğrenciler ilkokul seviyesinde.. yani kendini savunamazlar. Ne tür bir yaramazlık yaptılar da bu durumu hak ettiler?? 
 

Z kuşağı (2000’li yıllardan sonra doğanlar) ne yazık ki öğretmenlere gereken saygıyı göstermiyor ve çoğu zaman öğretmenler zor durumda kalıyor buda görmemezlikten gelinemez. Bu saygıyı çocuklarımıza vermek nasıl bizim görevimizse, Öğretmenlerimizin de bizim onlara verdiğimiz emanetlere sahip çıkmaları gerekmez mi? Vel hasıl kelam yetiştirdiğimiz nesiller bizi yansıtır.

 

İnternet Gazetecisi Mustafa Çelik olarak bende, “Bir Öğretmen babasıyım, ayrıca 4 dönem Şehit Yahya Çoşkuner Orta Okulunda Okul Aile Birliği Başkanlık görevini üstlendim. Şimdi ise Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Okulunda Okul Aile Birliği Sekreterlik görevime devam etmekteyim. İki Üniversite bitiren, okuyan iki tane (toplamda 4 çocuğum), yavrularım vardır. Yani sonuçta hem veliyim hem de bir öğretmen babasıyım. Özel bir görev olarak ta Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyesiyim. En önemlisi de kamuoyunu aydınlatma, bilgilendirme adına İnternet Gazetecisiyim. Şahsımız olarak olaylara iki tafralı bakmaya mecburuz. Hiçbir kimseyi (Öğretmen, Öğrenci, Veli’yi) suçlu konumuna düşürme gibi bir lüksümüz de yoktur.

 

Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum; “Adı üstünde çocuk cezalandırma bu olmamalı suç ne olursa olsun ceza şiddet olamaz hele ki bu yaştaki çocuklara gereken yapılmalı bütün yetkililer bu konuya gereken ilgiyi göstermelidir. Veli olarak ta bir öğretmene el kaldırılmamalı, öğretmen darp edilmemeli.

 

Ne oldu bize, biz böylemiydik. Yazık çok yazık. Rabbim sonumuzu hayretsin.

 

Geçen gün yapılan eylem savunmasız öğretmenimiz için yapıldı. Peki, bu gün bu manzara için ne yapabiliriz bir halk olarak, bir birey olarak, birer veli olarak? Şimdi nerede bu ilin siyasetçileri, nerede bu ilin Valisi, nerede vicdanlı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, nerede vicdanlı öğretmenlerimiz? Lütfen çıkın bu millete bu yaşananları anlatın, sonra bizlere de kızmayın, langur lungur yorumlar yapmayın. Çankırı adına bu tür haberlerle gündeme gelmemek dileğiyle.

 

Lütfen Bizi Yanlış Anlamayın

 

Memura, Öğretmene yeni kılık kıyafet yönetmeliği kapsamında, sakal, kot pantolon, kravat serbest olmalımıydı?

 

Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa, orada İtaat ve İtimat vardır. İtaat ve itimadın olduğu yerde Disiplin vardır. Disiplinin olduğu yerde Huzur, huzurun olduğu yerde Başarı vardır.

 

İpin ucu kaçtı. Eski dikta kılık kıyafeti özler hale geldik. Kıyafetteki ve vaziyete yansıyan aşırı disiplinsizlik eğitime de yansıdı maalesef.

 

Sizlerde yorumda bulunun kardeşim. Okullarda öğretmen, memur, işçilerin kılık kıyafeti rezil bir durumda. Saç, sakal bir birine karışmış çirkin görüntüden geçilmiyor. Bir çeki düzen olması lazım kardeşlerim. İpin ucu kaçtı. Bu yönetmelik değişikliği bizim toplumumuza uymaz.

 

Sakal’ın liselerde, ilk ve ortaokullarda yasak olması hususu gayet mantıklı düşünce ve mantıklı bir karar bence. Çünkü öğretmenle öğrencinin hali aynı olmamalı. Disiplin gerek zaten üniversitelerde sakal serbest. Atatürk döneminde bile böyle yasak yokken böyle bir kararın alınması tamamen saçmalık. Öğretmenlik mesleğinde peygamber efendimizin sünneti reklam amaçlı olmamalı. Özümüze dönmeliyiz. Hatta takım elbiseli, kravatlı, sakalsız öğretmenlerimizi karşımızda her daim görmeliyiz. Şimdi bakıyoruz, okullarda kim öğretmen, kim idareci, kim öğrenci belirli değil.

 

Sayın arkadaşlar görüyoruz ki yayınladığımız haberlerimizin altına çok güzel konuşup yorum yazıyorsunuz da; Bir öğretmeni, bir memuru gösteren kılık kıyafetidir. Bu insanların önünde saygıyla duran toplumuz bizler. Serseri gibi giyinilmesin. İllaki ama bazı öğretmenler b… çıkarmış. Okulda mı, dışarıda mı belli değil. Bu yüzden memur, öğretmen resmi giyinsin, tıraşını olsun, saçını tarasın çıksın öğrencisinin, velinin veya halkın karşısına. Benimde, halkımızın da saygımızı bitirmenin anlamı yok. Bence adam gibi giyinilsin kısaca. Öğretmen dediğin disiplinli olmalı, kılığı ile kıyafetiyle saçıyla sakalıyla…

 

Biliyorum bu özel haber ve yorumlarıma yine bana kızacaksınız. Varsın olsun kızın. Sizler kızarak doğruyu görmek istemiyorsanız sağlık olsun der geçeriz. Bu engelleri hep birlikte aşalım istiyoruz. Saygılarımla.

 

 

 
Bu haber 5462 defa okunmuştur.

Etiketler :
Neden dövüyorsun öğrenciyi ayip / 25-05-2019 17:58:00

Şiddetin her türlüsüne karşıyım.

Vatandaş / 25-05-2019 15:38:00

Geçen gün de Mehmetçik ilköğretim okulunda ise bir öğrenciyi hastanelik yaptılar ve öğrencinin okul hayatını bitirdiler. Milli Eğitim müdür yardımcıları ile konuşulması halinde defalarca ulaşmaya çalışıldı ama hiç bir şekilde bu etkili olmadı. Bu tarz dayakçı eğitimcilere bir dur demenin zamanı geldi geçiyor. 10 yaşındaki çocuğu önce darp edip hastanelik yapan sonrada okuldan attılar hiç bir şekilde Milli Egitim uyumaya devam ediyor..

Vatandaş / 25-05-2019 11:34:00

Demek ki protesto boşuna yapılmış.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI